MİKRON’S

Üretim faaliyetlerine 2004 yılında, Niğde’de başlayan Mikron’S, Kalsiyum Karbonat başta olmak üzere Endüstriyel Mineral ler üretimi konusunda faaliyet göstermektedir.Başta Kağıt,Boya,Plastik,Gıda Sanayi olmak üzere çeşitli Kimya üretim proseslerinde kullanılan Endüstriyel mineraller geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kurulduğunda yıllık üretim kapasitesi 55 bin ton olan Mikron’S, bugün itibariyle yıllık üretim kapasitesini yaklaşık 300 bin tona çıkarmıştır. Mikron’S, 350 hektarlık bir alanı kaplayan yüksek kaliteli ve verimli maden ocaklarıyla, çok uzun yıllar kesintisiz üretim yapabilecek hammaddeye sahiptir. Kurulduğundan bugune her yıl yeni bir tesis yatırımını yaparak büyüyen Mikron’S ; Avrasya coğrafyasında en büyük Kalsiyum Karbonat ve Talk üretim tesislerine sahiptir.

Üretiminin %60’sini ihraç eden Mikron’S yurt içi ve yurt dışı piyasalarda Kalsiyum Karbonat ürünlerini Turkcarb® markasıyla gururla pazarlamaktadır.

2012 yılında iki yeni tesisin yatırımını tamamlamış olan Mikron’S, yıllık üretim kapasitesini yaklaşık 330 bin tona ve konusunda Avrupa daki en büyük beş üretici arasına şimdiden girmiştir. Kalsiyum karbonat dışında,Talk , Barit, Mika, Kaolen ve diğer endüstriyel hammadde ve kimyasalların üretim ve dağıtımını yapan Mikron’S,kısa sürede bir dünya şirketi haline gelmiştir.

Mikron’S, Türkiye’deki talk yataklarından maksimum verim alarak dünya pazarlarına girmek için bölgede büyük avantaj sağlamayı amaçlamaktadır. Şirket, mevcut yatırımlarına yenilerini ekleyerek , Türkiye’de kurulu Avrasya coğrafyasının en büyük Talk tesisini hizmete almıştır.

2012 Yılında Kalsiyum Karbonat Agrega ve Granül üretim tesislerini de devreye alan Mikron’S , Yapı kimyasalı ,mantolama ve tekstüre boya üretiminde giderek ağırlığı artan ürün gruplarını üreterek iç ve dış piyasanın hizmetine sunmuştur.

2012 Yılında Kaplama proseslerine ekstra yatırım yapan Mikron’S , üretim kapasitesinin tamamını doldurmuş ; 2013 yılında yatırımlarına devam edeceğini garantilemiştir.

2013 yılında İnce Ürün üretim kapasitesini daha da artırmak için yeniliklere imza atacak olan Mikron’S , Cirosunu artıracak bir üretim dalına başlayarak yeni bir gelişim daha gösterecektir.

Taşıdığı sorumlulukların bilince olan Mikron’S hep yeniliklere imza atarak büyüyecek ve Kimya Sanayi ne yenilikçi global çözümleri sunmaya devam edecektir.