SERANİT

Granit Seramik üretiminde Türkiye'nin gururu

1993 yılında Türkiye'nin ilk granit seramik fabrikası Seranit, Bilecik'te 102.000 m2'lik bir alanda kuruldu. Seranit, zaman içinde yeni yatırımlar yaparak kapasitesini 2.500.000 m2'ye kadar artırdı. 2004 yılında aldığı yeni yatırım kararını 2006 yılında hayata geçirerek üretim kapasitesiyle bugün 8.500.000 m2'ye çıkardı. Şimdi Seranit, granit seramikte Türkiye'deki toplam üretimin %20'den fazlasını tek başına üretiyor.

Seranit'in sahip olduğu üretim teknolojileri, Almanya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Mısır, Malezya gibi granit seramik üretimi yapan pek çok ülkenin teknolojisinden çok daha üstündür. Seranit, dünyada kullanılan en gelişmiş üretim, kalite kontrol ve hammadde hazırlama teknolojileriyle donatılmıştır.

Seranit'in rakipsiz olduğu bir diğer alan da kalitedir. ISO 9001:2000 yönetim kalite sistemini ilk uygulamaya geçen kaplama malzemeleri firmalarından biri olan ve bunu bütün sisteme adapte eden Seranit Fransız NF UPEC, Polonya B, Ukrayna SEPRO, Rusya GHOST sertifikalarıyla da yelpazesindeki tüm ürünlerin kalitelerini tescil ettirmiştir.

Türkiye'de 258, yurt dışında ise (21 ülkede) 82 satış noktası bulunan Seranit; büyük iş/alışveriş merkezleri, havaalanları, üniversiteler, sağlık merkezleri, büyük oteller, resmi binalar, nitelikli konut projeleri vb. tesislerin iç ve dış cephelerinde sayısız uygulamalar yapmıştır. En soğuk yer olarak bilinen Sibirya'da Mansysky Üniversitesi'nin dış cephesinden dünyanın altı olarak (down under) tabir edilen Avustralya da dahil birçok ülkede ve saygın projede Seranit ürünleri kullanılmıştır.