searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

10 ADIMDA BANYONUZU SADELEŞTİREREK DÜZENLEYİN

Banyolar tazelenip güne başladığımız, ardından rahatlayıp uykuya hazırlanarak günü noktaladığımız, evdeki kişisel bakım alanlarımız. Doğal olarak kendimizi sıkı bir güne hazırladığımız banyoların sade ve organize olması kimi zaman günümüzün nasıl geçeceğini, düşünce yapımızı etkiliyor, uzun vadede ise yaşam alışkanlıklarımızı şekillendiriyor.

Banyonuza yeni bir soluk getirecek, baktığınızda sizi mutlu edecek stil sahibi dokunuşların yanı sıra, fonksiyonel açıdanhayatınızı kolaylaştıracak adımları da düzenleme sürecine dahil etmelisiniz. Çünkü sadeleşerek düzenlemek, banyonuzda eşyaları azaltırken, kendiniz için daha fazla alan yaratmak demek. Hadi başlayalım!

1 - KULLANMADIĞINIZ HER ŞEYİ AYIKLAYIN

Çekmecelerde saklanan, raflarda sıralanan tüm ürünleri bir arada görmek, sizi fazlalıkları ayıklamak konusunda motive edebilir. Bu yüzden tüm çekmeceleri ve rafları boşaltarak işe koyulun! Her gün, düzenli olarak kullandığınız ürünleri ve eşyaları ayırıp, geriye kalan ürünleri kendinize şu soruları sorarak ayıklayın: “Bu eşyaya ihtiyacım var mı, en son ne zaman kullandım, atmazsan onu gerçekten kullanacak mıyım?”

2 - BENZER İŞLEVLİ EŞYALARI GRUPLAYIN

Banyo raflarınızı kontrol edin: İki farklı saç kremine, üç farklı duş jeline, birkaç şişe şampuana gerçekten ihtiyacınız var mı? Hem raflardaki eşya yoğunluğunu azaltmak hem de ihtiyacınız kadarı ile minimal yaşamayı öğrenmek için banyo ürünlerinizi azaltmayı deneyin.

3 - BANYO ÜRÜNLERİNİZİ AZALTIN

Banyo raflarınızı kontrol edin: İki farklı saç kremine, üç farklı duş jeline, birkaç şişe şampuana gerçekten ihtiyacınız var mı? Hem raflardaki eşya yoğunluğunu azaltmak hem de ihtiyacınız kadarı ile minimal yaşamayı öğrenmek için banyo ürünlerinizi azaltmayı deneyin.

4 - İHTİYACINIZ KADAR ALIN

Raflardaki ürünleri azalttıktan sonra sıra ihtiyacınız kadar satın almaya geliyor. Şunu hiç unutmayın, banyonuz eşyalarınıza değil size ait. Bir krem size yetiyorsa farklı bir tanesini daha denemek için onun bitmesini bekleyebilirsiniz. Eğer düzenli olarak kullandığınız bir ürünü fazladan bulundurmak istiyorsanız ve banyo dolaplarınızı tıklım tıklım doldurmak istemiyorsanız da banyo dışındaki depolama alternatiflerini düşünebilirsiniz.

5 - YÜZEYLERİ OLABİLDİĞİNCE BOŞ BIRAKIN

Lavabonun üstündeki, aynanın önündeki rafları çoğumuz diş fırçalığımızı, rutin bakım ürünlerimizi yerleştirmek için kullanıyoruz. Ancak bu alanları eşyalarla doldurmamanın, özellikle görsel olarak mekanı oldukça rahatlattığı bir gerçek. Bu yüzden dolapların arka kapaklarında eşyalarınızı dikey olarak yerleştirebileceğiniz alternatifleri deneyebilirsiniz. Böylece depolama alanlarınızı da daha etkili biçimde kullanmış olacaksınız.

*Yukarıdaki fotoğraf Finans Şehir projemizin Time etabı 2+1 Home Office örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

6 - EŞYALARINIZI DÜZENE SOKMAK İÇİN RAFLARI KULLANIN

Eğer banyonuz küçükse ve dolap gibi depolama çözümlerine elverişli değilse raflar hayat kurtarıcı olabilir. Raflara havlularınızı, eşyalarınızı küçük sepetler içerisinde yerleştirerek hem düzenli hem de estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz.

7 - TÜM EŞYALARI BOYUTLARINA GÖRE YERLEŞTİRİN

Tüm çekmeceleri ve dolapları boşaltıp kullanmadıklarınızı ayıkladıktan sonra, sıra kalanları yeniden yerleştirmeye geldi. Eşyalarınızı depolama alanlarınıza boyutlarına göre yerleştirmeyi deneyin. Saç kurutma makinesi gibi büyük eşyalarınızı sepetlerle dolabın alt gözlerine ya da alt raflara, günlük bakım ürünleri gibi küçük malzemelerinizi ise daha görünür raflarda ya da küçük dolap kabinlerinde muhafaza edebilirsiniz. Böylece eşya kalabalığının önüne geçebilir, mekanı daha kullanışlı ve estetik bir şekilde organize edebilirsiniz.

8 - DENEME BOYU ÜRÜNLERİ BİRİKTİRMEKTEN VAZGEÇİN

Belki hiç kullanmadığınız ve kullanmayacağınız, her alışverişinizde mutlaka çantanıza birkaç tane attığınız deneme boyu ürünleri banyonuzda biriktirmekten vazgeçin. Banyonuzu düzenlerken birçoğunu elemiş ve banyonuzdan çıkarmış da olsanız, yenilerini almayarak yaşam alışkanlıklarınızı değiştirmeniz kalıcı bir çözüm olacak, unutmayın!

9 - ÜRÜNLERİN ETİKETLERİNİ ÇIKARARAK FERAH BİR GÖRÜNTÜ YARATIN

Bu defa konumuz görsel sadelik! Temizlik ürünlerinizi ya da kişisel bakım ürünlerinizi banyonuzda görünür bir rafta saklıyorsanız, etiketlerini çıkarmak mekanın genel görüntüsünü rahatlamaya epey yardımcı olacak, göreceksiniz.

10 - BANYONUZA DEKORATİF OBJELERLE ENERJİ KATIN

Tüm düzenlemelerden sonra sıra banyonuza kişisel bir dokunuş ve enerji katmaya geldi! Canlı bir ev bitkisi, dekoratif bir obje, yerde renkli bir kilim ya da duvarda zevkli sanatsal işlerle son bir stil sahibi dokunuş yapın ve yenilediğiniz banyonuzun tadını çıkarın!

tags Etiketler: Banyo, ev, pratik fikirler

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz