searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Açık Havada Oynamanın Yararları

Dışarısı Yavaş Yavaş Isınmaya Başlamışken Açık Havanın Tadını Çıkarmaya Hazır mısınız?

Açık hava alanları çocukları heyecanlandıran birçok aktivite barındırıyor. Dışarıda oyun oynamanın ve sınırsızca koşmanın getirdiği özgürlük, çocuklarımızın hem yeni keşiflerde bulunmasına hem de enerjilerini atmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda hareket ettikçe mutluluk hormonu salgılanması da tetikleniyor.

Temiz havada zaman geçirmek, çocukların daha fazla D vitamini almasını sağlar, stres seviyelerini düşürerek, mental olarak da çocuklarımızı rahatlatır. Özellikle yeşilliği bol alanlarda bulunmak herkes için bol bol oksijen ve aynı zamanda dinlenirken birlikte olma imkanı demektir.

Fiziksel olarak aktif insanların yaşam memnuniyetleri ve mutluluklarının daha yüksek olması ve açık havada vakit geçiren hemen hemen herkeste daha düşük bir kaygı seviyesi görülmesi de açık hava aktivitilerini vazgeçilmez kılıyor.

Ayrıca açık havada oyun oynamak çocukların kendini gösterebilmelerini sağlıyor ve bu özgürlük duygusunun getirdiği mutluluk da psikolojilerini olumlu yönde etkiliyor.

İşte tüm bu nedenlerle birlikte günümüzde birçok okul daha fazla açık hava oyunu ve okul sonrası açık hava kulüpleri ile eyleme geçmeye başlamış durumda.

 

Açık Havada Oynanan Oyunlar ve Faydaları Nelerdir?

*Fotoğraf Sinpaş Finans Şehir’de çekildi.

Açık hava oyunları; çocukları, özellikle yaz aylarına girerken, heyecanlandırmaya başlıyor. Çeşitli bahçe oyunlarıyla çocuklar güzel havanın tadını çıkartırken aynı zamanda bahçe, kır, sokak gibi farklı alanlarda akranlarıyla tanışarak sosya zekalarının gelişmesine de katkıda bulunurlar. Koşmaca, saklambaç, ip oyunları, top oyunları gibi saymakla bitiremeyeceğimiz aktiviteler her çocuğun seveceği açık hava oyunlarındandır. Bu nedenle okul saatleri dışında ve tatil zamanlarında çocuklarımızın açık havada oynamasına destek olmak çok önemlidir.

Gelin bir de oynayabilecekleri oyunlara ve faydalarına bakalım;
 Siz de açık havanın keyfini saymakla bitmeyecek pek çok aktiviteyle çıkarmak için bir plan yapmaya ne dersiniz?

 

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz