searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Ahşap Boyama İle Değiştir Ve Dönüştür!

Yenisini almak değil de elinizdekini dönüştürmek istediğiniz, çok sevdiğiniz eşyalarınızı baştan yaratmaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse o zaman hep beraber “değiştir, dönüştür, evini güzelleştir!” diyoruz.

 

Yeni Alışkanlıklar ve Faydalı Dönüşümler

Uzun süre boyunca etkisini üstümüzde hissettiğimiz küresel salgın hepimizin hayatını çok farklı noktalardan etkiledi. Bununla birlikte bir yandan da kendimizle baş başa kalma fırsatı bulduk. Evde geçirdiğimiz dönem içerisinde daha verimli vakit geçirebilmek adına pek çoğumuz farklı hobileri denedik.

Tüketimin arttığı bu dönemde bireysel anlamda bu durumu önlemek hem bize ait olanın kıymetini anlamak için hem de daha verimli zamanlar geçirerek stres atabilmek için size çok güzel bir önerimiz var! Ahşap boyayarak elinizdeki eşyaları tekrardan değerlendirmeye ve dönüştürmeye ne dersiniz ?

Ahşap boyamak için farklı boyalar kullanılıyor ancak birçok eşyada su bazlı akrilik boya ya da yağlı boya kullanmak mümkün. Bu boyaların genel olarak kolayca uygulanabiliyor olması, kokusuz olması ve ahşap ürünler için tehlikeli olan neme karşı çok daha dirençli olması işinizi daha kolay hale getirebilir.

Basit bir ahşap boyama işlemi için bahsi geçen türlerden boyalar, kalın ve ince fırçalarla rulo fırçalar, eğer ahşap ürününüzün ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız kâğıt veya sünger zımpara ve macun, isterseniz vernik ve etrafa boyanın bulaşmaması için muşamba veya gazete yeterli olacaktır.

 

Basit İşlem Hoş Görünüm Sağlar

Ahşap yüzeyinizin pürüzsüz olması boyamak için çok daha elverişli olacaktır. Bu pürüzsüzlük boyanızın ahşaba daha iyi tutunmasını kolaylaştırır ve güzel bir görüntü sağlar.

Eğer yüzeyinizi daha pürüzsüz hale getirmek istiyorsanız sünger veya kâğıt zımpara kullanmanız yararlı olacaktır. Öte yandan daha geniş yüzeyler için sünger zımpara daha dar alanlar için de kağıt zımpara kullanmak işi kolaylaştırabilir.

Ahşap boyama işleminde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi boyanın akışkanlığı. Boyanın çok koyu veya çok akışkan olması ahşap yüzeyi boyamak konusunda engel çıkartabilir. Koyu boya ahşap yüzeyde dağılmazken boyanızın çok akışkan olması da ahşabın boyayı tutmasını engelleyebilir.

Ahşap boyalarda iki kat boya yapmak daha güzel bir görüntüyü yakalayabilmek için oldukça önemlidir. İlk kat boyayı yaptıktan sonra ahşaba bir kez daha zımparalama işlemi yapıp sonra da kuru bir bezle elinizdeki ürünün son durumunu anlayabilirsiniz. İkinci kat boyadan sonra da boyama işlemini tamamlayıp eşyanızı kurumaya bırakabilirsiniz.

Zımparada olduğu gibi fırçada da boyayacağınız yüzeyin türüne göre tercihler yapmanız daha güzel bir etki sağlar. Daha geniş bir alanı boyamak isteyenler için geniş fırça veya rulo fırçayı kullanmak çok daha yararlı olacaktır. Daha dar alanlar veya detaylar için de ince fırçaların kullanılması daha etkili bir görüntü sağlar.

Tamamen size ait ve size dair bir eşyayı kendi zevkinize göre bir kez daha canlandırmak ve istediğiniz görüntüye kavuşturmak bu işlemlerle çok kolay hale gelebilir. Ahşap ürünleriniz sizin hayal gücünüzle birlikte çok başka bir hâl alabilir ve daha estetik bir görüntü kazanabilir. Ayrıca yeni bir ürün almak yerine, elinizdeki eşyayı dönüştürerek içine kendi emeğinizi ve beğeninizi kattığınız bir ürünü ortaya çıkarmanın keyfinin de çok başka olacağı konusunda sizi temin edebiliriz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz