searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Ailece Kamp Yaparken Yardımcı Olacak Bilgiler

Bir çocuğun geçmişe dönüp baktığında aklında kalan en sıcak anılardan çoğu ailesiyle yaptığı tatiller, yaşadığı değişik deneyimlerdir. Elbette bu ebeveynler için de farklı değil. Ailece çıkılan gezilerin, paylaşılan anların yerini hiçbir şey dolduramıyor. Yeni normal hayatımızda yapılabilecek en keyifli aile aktivitelerinden biri de doğayla bütünleşebileceğiniz kamp gezileri.

Kamp ateşinin başında oturup marshmellow pişirip afiyetle yemek, şarkılar söylemek gerçekten harika! Peki ailece çıktığınız bu gezilerde karşılaşabileceğiniz çeşitli durumlarda ihtiyacınız olabilecek şeyler, hayat kolaylaştıracak öneriler neler, sizin için sıraladık!

Hadi siz de çantanızı toplayın ve hep birlikte harika bir doğa deneyiminin tadını çıkarın!

 

Kamp Alanına Karanlık Olmadan Yerleşin
Öncelikle unutmayın, hava kararana dek çoktan çadırlarınızı kurup kamp bölgenize yerleşmiş olmanız gerekiyor. Hem birkaç günlük güvenli bölgenizi aydınlıkta kolaylıkla organize edebilmeniz hem de bu sürece çocukları da kolaylıkla dahil edebilmek için hava kararmadan işlerinizi halletmelisiniz!

 

Topladığınız Odunları Arabanızın Altına Yerleştirin
Kamp alanınızı kurduktan sonra kamp ateşinizi yakmak için birlikte odun toplamak en keyifli aktivitelerden biri. Hangi mevsim olursa olsun gece ormanda yağmur ve çiy yağması ihtimal dahilinde, unutmayın. Bu yüzden topladığınız odunları arabanızın altına yerleştirerek yağmur yağsa bile kuru kalmalarını sağlayabilirsiniz.

 

Yanınızda Isıtıcı ya da Havalandırıcı Fan Bulundurun
Çocuklarınızın kamp deneyimini ve doğada olmayı sevmesi için doğanın şartlarına uyum sağlamayı, problemlerini nasıl çözebileceklerini öğrenmeleri önemli. Bu yüzden çok sıcak ve çok soğuk olma ihtimallerine karşın yanınızda mutlaka kolaylıkla çalıştırabileceğiniz ısıtıcılar ya da havalandırıcı fanlar götürmenizi öneririz. Böylece çadırda kendiniz ve aileniz için güvenli ve konforlu bir dinlenme alanı sağlayabilirsiniz.

 

Geceleri Neon Işıklar Kullanarak Birbirinizi Görmeyi Kolaylaştırın
Hem hava karardığında birbirinizden haberdar olmak hem de bunu eğlenceli bir hale dönüştürmek için yanınızda renkli neon çubuk ışıklar götürün! Herkes farklı bir rengi görünecek bir yerinde taşıyabilir, böylece siz de ebeveyn olarak kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

 

Güneş Enerjili Aydınlatmalar Kullanın
Gece kamp alanını aydınlatmak için güneş enerjili lambalar harika çevre dostu alternatifler. Gündüz topladıkları enerjiyle hava kararınca ışıldamaya başlayan lambalar sıcak ve samimi bir atmosfer de yaratacak, göreceksiniz.

 

Yanınıza Mutlaka İlk Yardım Çantanızı Alın
İster ailece ister tek başınıza olsun, kampa giderken bir ilk yardım çantası olmazsa olmazınız! Çantanızda çizikler ve yaralanmalar için merhemler, yara bantları, tentürdiyot; yanıklar için merhem, soğuk algınlığı ilaçları, varsa alerji ilaçlarınız, sürekli kullanmanız gereken ilaçlar, böcek kovucular bulundurun. Böylece her durum için hazırlıklı olarak keyifli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Besleyici ve Doyurucu Atıştırmalıklar Bulundurun
Kamp ateşinde pişireceğiniz marshmallowlar harika, ormanda barbekü de nefis bir seçenek. Tüm bunların yanında hem çocuklara enerji verecek hem de hazırlaması uzun sürmeyecek ya da hazır pratik atıştırmalıklar hayat kurtarıcı olabilir. Doğada olmak, bol oksijen sizi çokça acıktıracak, sağlıklı atıştırmalıklarınızı, çerezlerinizi, kuru meyvelerinizi çantanıza atın ve ihtiyaç duydukça enerjinizi yükseltin!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz