searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Ankara'nın Bisiklet Rotaları

Bisiklet tutkunlarının hem fikir olduğu bir şey var: Bisiklet özgürlük demek! Hem en yaygın çevre dostu ulaşım biçimlerinden hem de en sevilen sporlardan biri olan bisiklet, birçok şehirlinin de doğayla yakınlaşma aracı.

Ülkemizde birçok şehirde gerek kent içinde gerek kırsala doğru harika bisiklet parkurları bulabilirsiniz. Özellikle Ankara gibi yokuşları az, daha düz coğrafyalarda bisiklete binmek çok daha keyifli bir spor. Sizin için Ankara’nın sevilen bisiklet rotalarından bazılarını sıraladık. Şehrin tadını bir de böyle çıkarmaya hazır mısınız?

EYMİR GÖLÜ BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ PARKURU

Eymir Gölü kolay ulaşımı ve harika doğasıyla Ankaralıların şehirde doğayla kucaklaştıkları, en sevdikleri noktalardan biri. Göl çevresindeki asfalt yol, başlangıç seviyesinde bir bisikletli için en konforlu tercih. Ancak biraz daha zorlayıcı bir parkurda ter atmak istiyorsanız ve uygun bir dağ bisikletiniz varsa, bölgenin kuzey bölümündeki toprak yollarda bisiklet sürmeyi deneyebilirsiniz.

*Fotoğraf: yiyegeze.com

Eymir Gölü kenarındaki parkurlara Sinpaş Altınoran, Ege Vadisi ve Marina Ankara’dan bisikletiniz ile yaklaşık 20 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

ELMADAĞ-EYMİR ROTASI

Elmadağ-Eymir rotası, üçte biri toprak yollardan, üçte ikisi ise asfalt yollardan oluşan, orta-zor seviyede bir güzergah. Merkezden Elmadağ Kayak Tesisleri’ne dek yokuşlu giden yol, Kireç Ocağı Tesisleri’nden sağa döndüğünüzde sizi aşağıya köy yoluna doğru götürür. İmrahor Mevkii’ne kadar devam edip batı yönünde ilerlediğinizde ise Eymir’e ulaşırsınız. Başta sizi biraz zorlasa da dinamiklerine alıştıkça bizce bu rotayı çok seveceksiniz!

*Fotoğraf: bisikletakademisi.net

ODTÜ ORMANLARI

ODTÜ Ormanları bisiklet parkurlarıyla dolu! Buranın en büyük avantajları ise alanda durup soluklandığınızda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çeşmeler ve büfeler bulabilmeniz. 20 km’ye yakın asfalt-toprak karışık parkuru ile ODTÜ Ormanları, her Ankaralı bisiklet tutkununun vazgeçilmez rotalarından biri.

*Fotoğraf: mtbpatikada.com

SOĞUKSU MİLLİ PARKI

Çakıllı toprak yollarda gerçek bir outdoor spor deneyimine hazırsanız, sıradaki durağınız Soğuksu Milli Parkı! Doğal güzelliğiyle sizi büyüleyecek bu rotada inişli çıkışlı, keyifli bir yol sizi bekliyor. Dilerseniz Kızılcahamam’dan adrenalin dozu yüksek bir rotayı takip ederek bu milli parka bisikletinizle ulaşabilirsiniz.

ÇAMKORU BİSİKLET PARKURU

Yokuşlu ve zorlu bir güzergah olmasına rağmen Çamkoru Bisiklet Parkuru’nu Ankaralı her bisiklet sever bir kere denemeli! Tam bir şehirden kaçış deneyimi diyebileceğimiz Çamkoru, temiz hava almak ve doğayla iç içe olmak için bire bir.

*Fotoğraf: soloistcycle.blogspot.com

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz