searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Ankara’nın Organik Pazarları

Şehirde yaşıyorsanız iyi beslenmek ve iyi gıdaya ulaşmak bazen zorlayıcı olabiliyor. Üreticiden sonra süpermarketlere, oradan masamıza gelene kadar gıda uzun bir süreçten geçiyor. Üretim aşamalarının kimyasal maddeler kullanılmadan tamamen doğal bir şekilde yapılıp yapılmadığından ise emin olamıyoruz. Elbette dünyanın birçok yerindeki şehirliler gibi biz de çoğu zaman sağlıklı, taze sebze meyveler için semt pazarlarının yolunu tutuyoruz. Herhangi kimyasal işlemden geçmeden üretilen, direkt üreticiden, mevsimlik ve taze gıdaya ulaşabilmenin şehirdeki en kısa yolu da organik pazarlardan geçiyor. İstanbul’un organik pazarları içeriğimizin ardından, sizin için Ankara’nın organik pazarlarını da inceledik.

AYRANCI ORGANİK PAZARI / PAZAR GÜNÜ

Çankaya Belediyesi tarafından başlatılan, 2008 yılından bu yana Çayyolu-Ayrancı’daki pazar yerinde kurulan Ayrancı Organik Pazarı, Ankara’nın ilk organik sertifikalı ürünler pazarı. Tam 12 yıldır meyve, sebzenin yanı sıra pazarda organik pamuktan yapılmış kıyafet, bakliyat, temizlik ürünleri de bulabiliyorsunuz. Kontrol altında ve çevre dostu yöntemlerle yetiştirilen ürünler Ayrancı’da saat 8.00-19.00 saatleri arasında iyi yaşam meraklısı Ankaralılarla buluşuyor.

ÜMİTKÖY ORGANİK PAZARI / PAZAR GÜNÜ

Ankara’nın ikinci organik pazarı Çayyolu-Ümitköy’de her hafta Pazar günleri 8.00-19.00 saatleri arasında kuruluyor. 200’den fazla stantta gıda, kıyafet, ev temizlik gibi hemen hemen her kategoride organik ürün bulabileceğiniz pazarda sertifikasız satıcılara asla izin verilmiyor ve sık sık denetimler gerçekleştiriliyor. Üretim süreçlerinde hiçbir kimyasal işlemden geçmeyen organik meyve ve sebzeler en taze ve sağlıklı haliyle Ümitköy Organik Pazarı’nda bulunabiliyor.

SİNCAN ÜRETİCİ PAZAR / SALI-CUMA-CUMARTESİ

Sincan Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sincan Üretici Pazarı” projesi kapsamında ilçede haftanın 4 günü üreticinin ürününü komisyon olmadan doğrudan tüketiciye ulaştırabildiği pazarlar kuruluyor. Bu pazarlarda tüm tezgahlarda organik ürün bulmak mümkün olmasa da, kaliteli ürünlerin tamamı doğal tarım yöntemleriyle üretiliyor. Ürünler doğrudan tüketiciyle buluştuğu için de fiyatları oldukça uygun.

Üretici pazarları Salı günleri Mevlana Mahallesi Cuma Pazar yeri, Çarşamba günleri Menderes Mahallesi Çarşamba Pazarı yeri, Cuma günleri Osmanlı Mahallesi Salı Pazar yeri, Pazar günleri ise Mustafa Kemal Mahallesi Cumartesi Pazar yerinde kuruluyor.

tags Etiketler: ankara, şehir rehberi, Pazar

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz