searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Aylık Aboneliklerle Film İzleyebileceğiniz Platformlar

Evlerimizde belki daha önce hiç olmadığı kadar yoğun bir şekilde film izliyoruz, değil mi? Tüm sinefiller, sinema severler, hatta çocuklar olarak, birbirimize önerilerde bulunuyor ve sinemanın büyülü gerçekliğinde yeni hayatlar keşfediyoruz.

Keşif demişken, sizle harika seçkileri ve zengin içerikleriyle öne çıkan, makul ücretlerle abone olabileceğiniz bazı mecraları paylaşmak istiyoruz. Belki de bu platformları daha önce duydunuz ama inceleyecek vaktiniz olmadı. İşte şimdi arşivlerindeki harika filmlere göz atıp sinema kültürünüzü zenginleştirmenin tam sırası!

NETFLIX

Artık televizyon yerine çoğumuzun tercih ettiği, orijinal içerikleri ve yayınladığı klasik serilerle günbegün büyüyen Netflix, listemizin başında geliyor. Dizi ve belgesel içeriklerinde olduğu kadar film arşiviyle de iddialı Netflix, evde geçen günlerinizin kurtarıcılarından biri! Platforma aylık bireysel veya aile paketleri üzerinden, aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte abone olabiliyorsunuz.

Netflix’i buradan inceleyebilirsiniz.

AMAZON PRIME

Netflix’ten sonra Türkiye’de kullanıma açılan Amazon Prime Video da, aylık 5.99 € karşılığında abone olabileceğiniz bir online içerik platformu. Sevdiğiniz birçok diziyi ve filmi, çocuklarınız için de keyifli olacak aile içeriklerini, Amazon Prime Video arşivinde bulabiliyorsunuz.

Platformdaki favori diziler ise şunlar: Fleabag, Mozart in The Jungle, The Boys, Undone, Goliath

Amazon Prime Video’yu buradan inceleyebilirsiniz.

MUBI

Öncelikle söylemeliyiz ki MUBİ, ülkemizden dünyaya açılmış bir platform. Sinemaseverlerin, sinema öğrencilerinin ve dünya sineması meraklılarının çok sevdiği MUBİ, üyelerine 30 filmlik bir seçki sunuyor ve her filmin 30 günlük bir izleme, yani bir nevi vizyon süresi oluyor. Platforma her gün vizyon süresi dolan bir filmin ardından yeni bir film ekleniyor. Bunun yanı sıra özel gösterimler, kısa filmler ve film günlükleri ile MUBİ bir sinefil için harika bir topluluk ve keşifler sunuyor. Üstelik üniversitelerin sinema bölümünde okuyan her öğrenci, MUBİ’den ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyor.

Güncel not: İstanbul Film Festivali’nin ertelenmek durumunda kaldığı bu günlerde, MUBİ özel seçkisiyle festivali evinize getirecek nitelikte, mutlaka incelemelisiniz!

MUBI’yi buradan inceleyebilirsiniz.

BFI PLAYER

Aylık bir üyelik sistemi olmasa da seçtiğiniz filmleri kiralama seçeneğiyle karşımıza çıkan BFI Player’dan da mutlaka söz etmek istiyoruz. İngiltere çıkışlı bu platformda da MUBİ’dekine benzer bir seçki var diyebiliriz. Kült filmler, festival filmleri, klasikler gibi başlıklarla birçok film bulabileceğiniz BFI’da ayrıca ücretsiz kısa filmler ve filmler de bulabiliyorsunuz. Eğer filmlerin çekildiği şehirlere de meraklıysanız sitedeki Britain on Film Map sekmesi epey hoşunuza gidebilir. Bu bölümde bir şehir seçtiğinizde hangi sokakta hangi filmin geçtiğini görebiliyor, ülkenin sinema tarihini mekansal olarak inceleme fırsatı buluyorsunuz.

BFI Player’i buradan inceleyebilirsiniz.

BLU TV

Blu TV için televizyon kurgusuyla yaratılan ilk yerli dijital platform diyebiliriz. Zengin yerli dizi ve film arşivi, yerli orijinal içerikleri, onu diğer platformlardan ayırıyor diyebiliriz. Masum, Handmaid’s Tail, Shameless gibi oldukça popüler içeriklere ulaşabildiğiniz Blu TV’ye aylık 20 TL gibi uygun bir ücretle abone olabilirsiniz.

INDIEFLIX

Indieflix, Amerika çıkışlı, aylık abonelikle çeşitli filmler izleyebileceğiniz platformlardan biri, onu diğerlerinden ayıran ise “film izleyerek eğitim, öğrenme” misyonuyla yaptığı sosyal sorumluluk projeleri. Okullar ve ailelerle görüşerek filmlerle hayattaki değerleri ve durumları inceleyen çalışmalar yapıyor, çocuklarda sinema aracılığıyla dünyaya farklı bir bakış açısı yaratmayı hedefliyorlar.

Indieflix’i buradan inceleyebilirsiniz.

SPUUL

Eğer Bollywood filmlerini seviyorsanız, 10.000 saate yakın film arşiviyle Spuul tam size göre. Aylık olarak abone olabildiğiniz platformda Bollywood klasiklerinden en güncel yapımlara, her çeşit film sizlerle buluşuyor.

Spuul’u buradan inceleyebilirsiniz.

CRUNCHY ROLL

Crunchy Roll ise manga ve anime severler için harika bir açık kaynak. Ücretsiz erişebileceğiniz içeriklerin yanı sıra, aylık abonelikle de sizi belki de online ortamdaki en zengin anime arşiviyle buluşturan platform, bu kültürü tanımak isteyen sinemaseverlere de keyifli seyirlikler sunuyor.

Cruncy Roll’u buradan inceleyebilirsiniz.

tags Etiketler: sinema, film, abone

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz