searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Bir Nefeste İstanbul Molası

Hangi mevsimde olursak olalım, doğanın içinde vakit geçirmek her zaman en dinlendirici aktivitelerin başında gelir… Koskoca bir yılın sonuna gelirken, sakinliğin içinde bir manzarayı izleyip geçen günleri düşünmek isteyebilirsiniz.

İstanbul’dan çok da uzaklaşmadan, size ihtiyacınız olan bu sakinliği ve doğayla baş başa kalma lüksünü sunacak lokasyonları yazımızda bulabilirsiniz. Havalar Ocak ayında biraz soğuk olacağından, yanınıza termos ile sıcak bir içecek almayı ve kalın giyinmeyi unutmayın!

 

Poyrazköy – Beykoz

İstanbul Boğaz’ının en tatlı köylerinden biri olan Poyrazköy; yazın plajlarıyla, kışın ise sakinliğiyle vakit geçirmek için en keyifli lokasyonlardan biri diyebiliriz. Sahil boyunca sıralanan balıkçı barınakları, tekneler, köy evleri ve boğazın eşsiz renkleri bir araya geldiğinde; usta bir ressamın elinden çıkmış kusursuz bir resme dönüşüyor.

Beykoz İskelesi’nden yaklaşık 14km uzaklıkta bulunan ve boğazı Karadeniz ile buluşturan Poyrazköy’de, küçük bir gezinti yaptıktan sonra limanda yer alan balık restoranlarında keyifli bir yemek yiyerek manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer yüksek bir tepeden manzarayı izlemek istiyorsanız, ilk tercihinizin Poyrazköy Kalesi olmasını öneriyoruz!

 

Kaymakdonduran Ormanı-Beykoz

İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki en yeşil ilçelerinden biri olan Beykoz’a bağlı Kaymakdonduran Ormanı, şehrin en sakin mesire alanlarından biri diyebiliriz. Çok çeşitli ağaç ve canlı türünü barındıran bu ormanda sincapları izlemek, en keyifli aktivitelerden biri!

Uzun yürüyüşler yapabileceğiniz, güzel doğa fotoğrafları çekebileceğiniz ve doğanın içerisinde kitap okuyarak huzura doyabileceğiniz Kaymakdonduran Ormanı’nda, arkadaşlarınızla beraber paintball ve airsoft da oynayabilirsiniz.

 

Esenceli Köyü – Şile

Şile ilçe sınırlarında ve Ömerli Barajı kıyısında yer alan Esenceli Köyü, gizli kalmış ve sakinlikten vazgeçemeyenler için en güzel doğaya kaçış noktası diyebiliriz! Özellikle bu tarz rotaların havanın güzel olduğu günler hafta sonu çok kalabalık olduğunu düşünürsek, alternatif bir kaçış noktası arayanlar için saklı bir cennet!

Balık tutmayı seviyorsanız gölde balık tutabilirsiniz, köyde yürüyüş yapabilirsiniz veya kış kampı seviyorsanız göl kenarında kamp yapabilirsiniz.

Bölgede cafe veya restoran gibi işletmeler olmadığından, ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda götürmenizi öneririz.

 

Bayraktepe – Burgazada

İstanbul’a bağlı adalardan biri olan Burgazada’ya atacağınız ilk adımda, kendinizi sanki İstanbul’dan çok uzaklarda hissedeceğinize eminiz. Sadece bu his bile çok dinlendirici olduğundan, özellikle ada havasını sevenler için en keyifli ‘sakin’ rotalardan biri diyebiliriz.

Özellikle Büyükada gibi yoğun turist ziyaretçi almadığından ve kış mevsiminin de etkisiyle, adanın tepesine çıkıp İstanbul’a oradan bakmak için en güzel zamanlardayız. Sokaklarda gezerken evlerin otantik dokusunu fotoğraflamak, tarihi noktaları ziyaret etmek ve edebiyat tarihimizin en önemli isimlerinden Sait Faik Abasıyanık’ın müzeye dönüştürülmüş evini ziyaret etmek yapabileceğiniz aktivitelerin başında geliyor.

Ayrıca gezinizin sonunda İsa Tepesi olarak da bilinen Bayrak Tepe’ye çıkıp adaya ve İstanbul’a yukarıdan bakmak ve sıcak bir kahve yudumlamak, turunuzun en güzel anı olacaktır!

 

Göktürk Göleti Tabiat Parkı – Eyüp

Başta Meşe ve Gürgen ağaçları olmak üzere pek çok ağaç türüne ev sahipliği yapan Göktürk Göleti Tabiat Parkı, Eyüp’e bağlı Göktürk’ün Kuzeybatı bölümünde yer almaktadır. Manzaraya karşı piknik yapabileceğiniz gibi koşu, yürüyüş gibi açık hava sporlarına da olanak tanıyan bu park, 7 gün 24 saat boyunca açıktır.

56 hektarlık bir alana sahip olan parkta hem mavinin hem de yeşilin tonlarını yakalayabileceğinizi söyleyebiliriz. Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, yanınızda fotoğraf makineniz ile gitmenizi öneririz.

Ayrıca sıcak bir yerde küçük bir mola vermek isterseniz, park içerisinde yer alan tesisleri ziyaret edebilirsiniz.

 

Ayvat Tabiat Parkı – Eyüp

İstanbul’un en popüler doğa noktası Belgrad Ormanı’ndaki 9 tabiat parkından biri olan Ayvat Bendi Tabiat Parkı, özellikle doğa fotoğrafları çekmeyi sevenlerin uğrak noktalarından biri diyebiliriz.

Doğanın bin bir rengini sunan ve pek çok ağaç türünü içinde barındıran Ayvat Bendi’ni bu kadar fotojenik yapan unsurlardan biri, tüm bu doğa unsurlarına ek olarak içerisinde bulunan bentler diyebiliriz.

Yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek, koşmak veya tesislerde piknik yapmak için dört mevsim boyunca ziyaret edebileceğiniz bu parka toplu taşımayla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz