searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Bursa'nın Köylerini Keşfedin

Bursa, İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta olduğu için şehirden kaçmak, küçük bir hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen şehirlilerin ilk duraklarından biri oluyor. Harika bir kahvaltı, ailece doğanın kalbinde keyifli bir piknik, doğa yürüyüşleri ve fazlası için Bursa’nın mutlaka görmeniz gereken köylerinden bazılarını sizin için sıraladık!

Hafta sonu Bursa’ya bir seyahat planlıyorsanız “Gerçek Bir Bursa Deneyimi İçin Şehirde Yapılacaklar” içeriğimizi buradan inceleyebilirsiniz. Şimdi yola çıkma zamanı!

KAHVALTI İÇİN - CUMALIKIZIK / YILDIRIM

Hafta sonu zengin bir köy kahvaltısı yapmak istiyorsanız, tarihi dokusu, özgün Osmanlı dönemi mimarisi ve tertemiz havasıyla Cumalıkızık en güzel seçeneklerden biri. Köyde birçok eski ahşap yapı kahvaltı evine dönüştürülmüş durumda, yani mekanların atmosferi gerçekten ilgi çekici! Gitmişken köy meydanındaki el işleri ve doğal ürünler pazarına göz atmayı unutmayın!

DAĞ HAVASI ALMAK İÇİN - ZEYNİLER / YILDIRIM

Reşat Nuri Güntekin’in meşhur Çalıkuşu romanına konu olmuş, Uludağ’ın eteklerindeki Zeyniler köyü, tertemiz bir dağ havası almak istediğinizde en güzel seçeneklerden biri. Burada muhteşem dağ manzarasının tadını çıkarmanın yanı sıra, dilerseniz köydeki kalkış noktasından yamaç paraşütü yaparak, şehri eşsiz bir noktadan izleyebilirsiniz.

MERKEZE YAKIN BİR DOĞA DENEYİMİ İÇİN - MİSİ / NİLÜFER

Nilüfer ilçesine bağlı Misi Köyü, özellikle merkeze epey yakın oluşuyla gezi rotanızı çevirebileceğiniz bir destinasyon. Nilüfer Çayı bitişiğindeki çay bahçesinde kahvaltı keyfi, köydeki İpek Evi’nde kültür keşifleri, Koza Evi’nde yerel lezzet keşifleri ile Misi’de harika bir gün geçirebilirsiniz.

EŞSİZ BİR COĞRAFYA VE KIRSAL DENEYİM İÇİN - GÖLYAZI / NİLÜFER

Gölyazı’nın girişinde, sizi köyün harika atmosferi ve eşsiz coğrafyası karşılıyor. Nilüfer ilçesine bağlı Gölyazı, Ulubat Gölü’nün üzerindeki ince bir yarımada üzerine kurulmuş. Köye araçla giriş yapılamıyor, bu yüzden girişte aracınızı park edip tarihi çınara dek sizi keyifli bir yürüyüş bekliyor. Göl kıyısındaki çay bahçesinde çayınızı içip, ardından da kıyıda küçük bir yürüyüş yaparak tüm köyü kısa bir sürede turlamak mümkün. Eğer şanslıysanız köylülerin kendi mahsullerini sattığı pazar tezgahlarına denk gelebilir ve taze meyve sebze alışverişi de yapabilirsiniz.

PİKNİK İÇİN - DAĞYENİCE / NİLÜFER

Şehre çok yakın ve göl kenarında muhteşem bir piknik, her yerde sık sık karşılaşamayacağınız bir fırsat. Bu yüzden Dağyenice’de piknik yapma fırsatınız varsa, bizce mutlaka değerlendirmelisiniz!

KAPLICA VE ŞELALE İÇİN - OYLAT / İNEGÖL

İnegöl ilçesine 27 km uzaklıktaki Oylat Köyü, Uludağ’ın karların ve çevre kaynaklardan elde edilen iyileştirici suların kullanıldığı kaplıcaları ile biliniyor. Köydeki Oylat Mağarası ve Şelalesi de doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek nitelikte.

SAHİL KASABASI HAVASI ALMAK İÇİN – TİRİLYE / MUDANYA

Mudanya’ya bağlı Tirilye, renkli sokakları ve deniz kıyısı restoranlarıyla Bursa’da sahil kasabası atmosferini soluyabileceğiniz bir yerleşim. Bursa gezinizin sonunda akşam yemeği için mutlaka Tirilye’ye uğramalısınız. Bu keyifli atmosferin tadını çıkarmak için kıyıdaki balık restoranlarından birinde yerinizi ayırtın ve sakin, huzurlu bir yemeğin tadını çıkarın.

tags Etiketler: bursa, köy, şehir rehberi

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz