searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Büyüklerin de Keyifle Okuyacağı Çocuk Kitapları

Çocuk kitapları, yetişkinler için çocukların masalsı dünyasına bir kapı aralıyor. Hatta kimi zaman hayata dair aradığımız bir cevap beklemediğimiz bir anda, bir çocuk kitabı içinden çıkabiliyor.

Çocuklar kadar sizin de seveceğiniz, ilham verecek kitaplardan bir seçki hazırladık. En rahat koltuğunuza yerleşin ve birlikte bu sıcacık hikayelerin tadını çıkarın!

VAHŞİ ŞEYLER ÜLKESİNDE / MAURICE SENDAK

Max, bir akşam giydiği kurt kostümü içinde çok fazla yaramazlık yapınca annesi onu “Vahşi Şey!” diye azarlar. Max da annesine “Hapır hupur yerim seni!” diye karşılık verince annesi onu hemen odasına gönderir. Suratında “vahşi” bir ifadeyle odasına cgiden Max, orada tuhaf mı tuhaf bir ormanın büyümekte olduğunu görür. Derken bu orman büyür büyür ve sonunda odasının duvarları koca bir dünya olur! Teknesiyle engin sulara yelken açan Max, tam bir yıl, gece gündüz yol alarak “Vahşi Şeyler Ülkesi”ne varır ve bu acayip ülkede bütün vahşi şeylerin kralı ilan edilir. Muhteşem resimlemesi ve her yaştan okuyucuyu maceraya atılma isteğiyle dolduracak bu fantastik öykü, çocukların hayal gücünü gözler önüne seriyor. Filmin 2009 yapımı aynı adlı film uyarlaması da kitabı kadar etkileyici, mutlaka izlemenizi öneririz.

Kitabı buradan inceleyebilirsiniz.

YAMAN TİLKİ / ROALD DAHL

Kötü kalpli tavuk çiftliği sahibi Boggis, kaz çiftliği sahibi Bunce ve hindi çiftliği sahibi Bean’in başlarında bize göre tatlı, ama onlara göre tatsız bir bela vardır: Tilki Bey, Tilkiye Hanım ve yavru tilkilerden oluşan bir tilki ailesi. Yiyeceklerini bu sevimli aileyle paylaşmak varken, onları yok etmek isteyen çiftçilerle yaman tilkilerin mücadelesi oldukça eğlenceli ve ilham verici! Wes Anderson’un 2009 yılında stop motion tekniğiyle çektiği Yaman Tilki (Fantastic Mr. Fox) filmi de ailece izlenecek rengarenk bir film, aklınızda olsun!

Kitabı buradan inceleyebilirsiniz.

NOKTA / PETER H. REYNOLDS

Bir gün öğretmeni Vashti’ye resim yaparak, kimseyi incitmeden duygularını açıklayabileceğini söyler. Vashti ise ‘Ben ressam değilim!’ der ve öfkeyle bir nokta çizer: ‘İşte!’. Bu noktayla birlikte içindeki yeteneği ve sanatçıyı keşfetmeye başlayan Vashti’nin hikayesi çocuğunuza olduğu kadar size de ilham verecek.

Kitabı buradan inceleyebilirsiniz.

MOMO / MICHAEL ENDE

Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo, muhteşem bir dinleyicidir. Bir gün hayaletimsi topluluk “duman adamlar” ortaya çıkar. İnce hesaplı planlar kurup insanların zamanını çalarlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo’dur. Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir. Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur.

Pek çok kez sinemaya uyarlanan, günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yu henüz okumadıysanız mutlaka incelemelisiniz.

Kitabı buradan inceleyebilirsiniz.

ÖRDEK, ÖLÜM VE LALE / WOLD ELBRUCH

Her çocuk bazen ölümün ne olduğunu sorar. Böylesine önemli bir soruya verilebilecek basit bir yanıt var mıdır? Wolf Erlbruch’un yazıp resimlediği Ördek, Ölüm ve Lale, zorlu bir konuyu sıcak, esprili ve zarif bir dille anlatıyor.

Ördek, Ölüm ve Lale sizi de çok etkileyecek oldukça naif bir kitap, mutlaka okumalısınız.

Kitabı buradan inceleyebilirsiniz.

ROSE / COLAS GUTMAN

Rose yeni okuluna başlayacağı gün çok heyecanlıydı. Yepyeni ve tertemiz bir başlangıcın hayalini kuruyordu. Konuşma bozukluğu sebebiyle üst üste okul değiştirmek zorunda kalmıştı ve burada kalıcı olmak istiyordu. Hata yapmamalıydı. Okula yürürken, yol boyunca kendini sınıf arkadaşlarına tanıtacağı sözleri tekrarlayıp durdu: “Günaydın, benim adım Rose ve okulda yeniyim.” Dakikalar sonra, yeni öğretmeni Bay Molimar onu kürsüye çağırdığında Rose ezberini sunmaya hazırdı. Bir seferde çabucak söyleyiverdi: “Günparlak, okulda gıcır gıcırım ve öndeki adım Rose.” İşte Rose’un korktuğu tam olarak buydu!

Özgüven, dayanışma ve iletişim kurma üzerine içinizi ısıtacak bu hikâyeye çocuklar kadar siz de bayılacaksınız!

Kitabı buradan inceleyebilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz