searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Çiçeklerinize Bahar Bakımı

Baharın Gelişini Müjdeleyen Çiçekler Evinizi Enerji ile Dolduracak!

Çiçeklerinize bahar bakımı için hazır mısınız? Yazı bahçe ve balkonlarda rengarenk geçirmek için ilkbaharda çiçeklerinizin bakımına başlamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Çiçeklerinizin bakımı için bazı tüyolar bu yazımızda sizi bekliyor!

Mart ve Nisan ayları çiçeklerinizin bakımı için oldukça ideal aylardır. Bu aylarda çiçekleriniz kışın yorgunluğunu atar ve siz de çiçeklerinize yeterince iyi bakarsanız yaz boyu bol çiçekli bitkilerinizin olması mümkün olacaktır. Şimdi yapmanız gereken bazı hazırlıklardan bahsedelim.

 

Çiçeklerin Bakımı İçin Ne Yapmalı?

Bitkilerimizi ekmek için hava koşulları artık uygun hale geldi. Bu sebeple bahçelerinize, balkonlarınıza ekmek istediğiniz fideleri çiçek marketlerinden satın almaya başlayabilirsiniz.

Bitki seçimi için fikre ihtiyacınız varsa önceki yazılarımızdaki farklı konulardaki bitki önerilerimizi inceleyebilirsiniz.
 Toprak takviyesi için bahçe toprağı ve çeşitli gübre ve ilaçlar edinebilirsiniz. Bununla birlikte var olan bitkilerinizi de bitki besinleri ile destekleyebilirsiniz. Çiçeklerinizin gübreleme ilaçlama gibi bakım işlerini bu ay tamamlamanız gerekiyor. Bitkinizi daha büyük bir saksıya geçirmeniz gerekip gerekmediğini anlamak isterseniz eski yazımıza göz atabilirsiniz.

Kış ayı sonrasında rüzgarlar, yağmurlar, karlar ile birlikte çiçekler özel bakıma ihtiyaç duyuyorlar. Bu sebeple ilk iş olarak çiçeklerinizin kırılmış dallarını, dökülmüş yapraklarını toplayabilirsiniz. Kış yağmurları elini eteğini çektikten sonra toprak önemli bir hale gelir. Bu sebeple daha zengin içerikli toprakları alarak saksılarınıza ekleme yapabilirsiniz.

 

 

Baharda Çiçek Coşturmanın Püf Noktaları

Bitki besinlerinin faydalarını hiç duymuş muydunuz? Bitki besinleri, tüm mikro ve makro besin maddelerini içeren sıvı gübrelerden biridir. Özel formülü sayesinde bitkiler tarafından kolay bir şekilde alınmasını sağlar ve bitkilerin doğal dengesini ayarlar. Sağlıklı ve dayanıklı olmasını, daha hızlı büyümesini sağlayan bitki besinleri ile bitkilerin bol, uzun ömürlü ve gösterişli çiçek oluşturmasına yardımcı olarak çiçeklerinizi coşturabilir ve kışın yorgunluğunu daha kolay atmasını sağlayabilirsiniz. Bu besinleri çiçeklerinizin sulamalarında belirli periyotlarda kullanabilirsiniz.

 

Bitkileri Canlandıran Doğal Yöntemler

Evde yetiştirdiğiniz çiçeklerin daha canlı ve sağlıklı olması için bazı doğal yöntemler de bulunuyor. En doğal seçenekler arasında sebze suyu bulunuyor!

Aynı zamanda sürdürülebilir bir yöntem de olan bu uygulama için haşlayarak kullanacağınız sebzelerle dolu bir tarif yapacaksanız sebzelerinizi dilediğiniz gibi haşladıktan sonra kalan suyu dökmeyin ve oda sıcaklığına gelene kadar soğutun. Bu şekilde bitkilerinizi sulamada kullanabilirsiniz.

Bunun dışında meyve ve sebze kabuklarını da değerlendirebilirsiniz.

Soyarak tükettiğiniz sebze ve meyve kabuklarını biriktirin fakat üzerinden 24 saat geçmemesine dikkat edin. Kabuklar henüz tazeyken üstlerine kaynar su ilave edin ve ortalama 12 saat beklettikten sonra çıkan suyla birlikte bitkilerinizi sulayın.

Önerdiğimiz bakımları düzenli şekilde yaptığınızda bitkileriniz daha canlı ve daha sağlıklı hale gelecek ve evin her tarafına enerjisini yayacak!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz