searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Çocuk Dostu Ev Dekorasyonu

Ailemizle birlikte evde eskisinden daha fazla zaman geçiriyoruz ve baharın başlamasıyla birlikte çocukların neşesi ve enerjisi gittikçe yükseliyor. Bu durumda çocukların keyifle oyun oynayabilmesi için evi güvenli ve düzenli bir hale getirmek her ebeveynin önceliği oluyor.
Bu içeriğimizde, potansiyel küçük kazaların önüne geçebilmek ve çocuklarımıza daha keyifli alanlar yaratabilmek için, çocuk dostu ev dekorasyon önerilerimize yer verdik. Keyifli okumalar!

 

Yumuşak Hatlı Mobilyalar Seçin
Etrafta koşup oynayan çocuklar kahkahalarıyla eve neşe katıyor! Enerjisi yüksek çocukların bulundukları ortamları daha güvenli bir hale getirmek için başlıca önerimiz ise evde yumuşak hatlı mobilyaları tercih etmeniz. Keskin köşeli eşyalar yerine yuvarlak sehpalar, masalar gibi alternatifler daima daha güvenli olacak.

 

Güvenli Kitaplıklar
Çocukların sık kullandıkları odalar söz konusu olduğunda, onları güvende tutmak en büyük önceliğimiz. Bu odalarda bulunan kitaplıkların ya da uzun rafların mutlaka güvenli bir şekilde duvara sabitlendiğinden emin olun. Çocuklar meraklı doğaları gereği, ulaşmak istedikleri nesnelere tırmanma eğiliminde olurlar. Bu tür durumlarda yaralanmalardan kaçınmak için küçük bir çabayla bu tür üniteleri duvara düzgün bir şekilde sabitleyerek mekanı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

 

Depolamalı Oturma Grupları ve Çekmeceli Üniteler
Çocuk sahibi ailelere sorarsak muhtemelen en çok yakındıkları konu, eşyalarını depolamak için yeterli alana sahip olmamak olur. Bu gibi durumlarda yapılacak en akıllıca çözümlerden biri, oturma grubu ya da televizyon ünitesi satın alırken depolama alanı olan ya da çekmeceli alternatifleri tercih etmek. Özellikle ailece vakit geçirdiğiniz alanlarda bu tür depolama alanlarına sahip olmak size büyük kolaylık sağlayacak, etrafı hızlıca toparlamanıza yardımcı olacak, göreceksiniz.

 

Kırılacak Eşyalar
Çocukların enerjilerini atmak için koşmak istemeleri, koltuklarda zıplamaları kadar doğal bir şey yok. Peki, bu enerji patlamalarını nasıl daha güvenli bir hale getirebiliriz? Etraftaki sehpalarda yer alan vazo, kül tablası ya da hassas dekoratif eşyaları kaldırıp çocukların erişemeyeceği yerlere almak, çocuklara oynamaları için daha fazla yer açacağı gibi, potansiyel kazaların da önüne geçecektir.

 

Rahat Mobilya Seçimi
Rahatsız mobilyaları kimse sevmez, özellikle de çocuklar! Yeni bir eşya alırken mutlaka çocuğunuzu da yanınıza alarak sandalye ve mobilyaları birlikte deneyin, onları da evdeki yaşam alanınızı oluştururken karar sürecinize dahil edin. Ayrıca, yumuşacık puflar ve ayak uzatma sehpaları da çocuklarınızın keyifle kitap okuyacakları ya da rahatlayacakları ideal alternatifler olabilir!

 

Oturma Gruplarını Kılıfla Kaplamak
Kılıf kullanmak evdeki mobilyalarınızı kirden ya da dökülen yiyecek içeceklerden korumanın etkili bir yolu. Koltuğa bir şey döküldüğünde yıkatmak yerine, o kısımdaki kılıfı çıkartarak temizlemek de her zaman daha az zahmetli bir yol. Üstelik dilediğinizde rengarenk kılıflar kullanarak da evinize stil sahibi bir dokunuş katabilirsiniz.

 

Halı ve Kilim Seçimleri
Zamanlarının birçoğunu yerde oturarak ve oyun oynayarak geçiren çocuklar için seçilen yumuşacık bir halı, onları sıcak tutacağı gibi herhangi bir düşme durumunda yaralanma olasılıklarını da oldukça düşürecektir. Uzmanlar, çocuğunuzun odası için halı tercihinizin, temizliği kolay olan ve kimyasal madde bulundurmayan halılardan yana olmasını önemle tavsiye ediyor, unutmayın!

tags Etiketler: Düzenli, Güvenli, Keyifli

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz