searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Çocuk Kitaplarında Kış Büyüsü

Kış mevsiminin masalsı güzelliği, kar yağışını beklemenin heyecanı ve sabah sabırsızlıkla pencereye koşup bembeyaz bir örtüyle kaplı sokaklarla karşılaşmanın mutluluğu… Çocukken yaşadığımız duygular değil mi? Hatta büyüdükçe değişmeyen, azalmayan bir heyecan!

Kaç yaşına gelirsek gelelim, kış mevsimi ve karın büyüsü hiç değişmiyor. Siz de bu büyüyü çocuğunuzla paylaşmak, onunla pencerenin önünde kar yağışını beklerken bu renkli masalların dünyasında kaybolmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız kitap önerilerini çok seveceğinize eminiz!

 

Bu Kış Kimse Üşümeyecek – Feridun Oral

Feridun Oral’ın yazıp resimlediği, bu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacak bu sıcacık hikâye; çok keyifli bir okul öncesi kitabıdır. Soğuk bir kış gününde çok üşüyerek uyanan bir kır faresi, ısınmak için ateş yakmak ister ve karlarla kaplı ormana çalı çırpı aramaya gider. Ama tabi ki o ufacık haliyle, taşıdığı çalı çırpıyı tek başına taşıyamaz.

Tabi ki hikâyenin güzelliğine eşlik edecek keyifli çizimleri de unutmamak gerek. Özellikle 2-6 yaş arası için önerilen bu kitabı okumaya ve resimlerine bakmaya doyamayacağınıza eminiz.

 

Kış Kitabı - Rotraut Suanne Berner

Dünya çapında çok sevilen bir çocuk kitabı olan Kış Kitabı, son yıllarda ‘sessiz kitaplar’ kategorisinde dilimize kazandırılan kitaplardan biridir. Almanca’da ‘Wimmelbilderbuch’ olarak bilinen bu kitap türünde, yazı bulunmamaktadır ve iki sayfayı tamamiyle dolduran gündelik yaşam sahneleri yer almaktadır.

Berner’in Kış Kitabı’nda ise, henüz okuma yazma bilmeyen küçük çocuklar; kitabın onlara ilham veren sayfaları arasında eşsiz bir dünyayla buluşuyorlar. Okul öncesi çocukları için çok iyi bir kitap alternatifi olacaktır.

 

Kar – Sam Usher

Bir sabah uyandığında yağan karı gören küçük çocuk, çok büyük bir heyecan duyuyor. Dışarı çıkmak için sabırsızlanarak dedesinin yanına gidiyor ve dedesi ise onu atkısını, beresini alması konusunda uyarıyor. Dedesi hazırlanırken onu bekleyen bu küçük çocuk, sabretmeyi öğreniyor. Kar kitabının ana teması, bizi bekleyen güzelliklere ulaşmak için sabretmemiz gerektiğidir.

 

Kış Masalları – Tarık Demirkan

Tarık Demirkan’ın kaleme aldığı ve Feridun Oral’ın resimlediği Kış Masalları, 4 takım kitaptan yalnızca biridir. Kış mevsiminin güzelliklerini anlatarak soğuk kış akşamlarında içinizi ısıtacak hikayeler; dostluğun, sevginin ve iyi niyetin önemini çocuklara bir kez daha hatırlatıyor. Bu keyifli hikayeler ise Feridun Oral’ın sıcacık çizimleriyle daha da renkleniyor!

 

Kış Gülünce – Beyhan Gültaşlar

Beyhan Gültaşlar’ın yazdığı ve Serkan Aka’nın resimlediği Kış Gülünce, neşesi kaçan ve kışı yeniden güldürmeye çalışan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Hikâyenin içinde ren geyiğinden kutup ayısına kış mevsimiyle özdeşleşmiş hayvanların aniden karşımıza çıkmasıyla hikaye daha da renkli bir hal alıyor.

 

Soğuktan Korkmayan Tek Kuş – Zoran Drvenkar

Dünya edebiyatının önemli isimlerinden Zoran Drvenkar, Soğuktan Korkmayan Tek Kuş isimli kitabında mevsimlerin döngüsünü çok keyifli bir kurguyla anlatıyor. Hayatının en soğuk ve uzun kışını yaşayan Riki, kışla konuşup onun gitmesi için onu ikna etmek istiyor ve kışı bulmak için dünyanın en soğuk kentine gidiyor. Gittiği bu kentte, kurnaz ve soğuktan korkmayan bir kuşla tanışıyor… Kuşun kurnaz oyunlarıyla mücadele etmek zorunda kalan Riki’nin hikayesi, çok komik bir hal alıyor.

 

Elmer Kar Keyfi – David Mckee

Tüm dünyada en çok okunan çocuk kitabı serisindeki kitaplardan biri olan Elmer Kar Keyfi, Elmer, rengarenk bir fil olarak Elmer’in sıcak & soğuk kavramlarını keşfetmesini, bu kavramların göreceli olduğunu ve bir o kadar da keyifli olduğunu anlatır. Serinin diğer kitapları gibi Elmer Kar Keyfi de 2-7 yaş arası için çok eğlenceli bir okuma deneyimi sunacaktır.

 

Burun Giysisi – M. Banu Aksoy

Soğuk kış günlerinde çocuğunuzla beraber okurken, içinizi ısıtacak ve sizi çok keyifli bir okuma deneyimi yaşatacak Burun Giysisi, ebeveynlerin çocuklarıyla kurduğu sevgi, şefkat ve güven gibi duygular üzerine yazılmış bir kitaptır. M. Banu Aksoy’un kaleme aldığı, Mert Tugen’in resimlediği Burun Giysisi, hem minikler için hem de henüz yeni okumaya başlayanlar için çok iyi bir alternatif!

 

Ormanda Çay Partisi – Akiko Miyakoshki

Ödüllü yazar ve çizer Miyakoshi’nin kare kalemleriyle hayat verdiği Ormanda Çay Partisi, çağdaş bir peri masalı hissini veriyor. Gerçek ve kurgu arasında geçen bu hikâyede, Kikko’nun elinde tart kutusuyla, ormanda karlar üzerinde koşarak babasını aramaya başlıyor. Kikko’nun başına neler gelecek? İşte meraklı çocuklar için eşsiz bir hikâye…

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz