searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Çocuklar İçin Eğlenceli Çalışma Masası Fikirleri

Okulların başlamasıyla anne babaların en çok konuştuğu konulardan biri çocukları çalışma masasının başında tutabilmek oluyor! Oynamak, eğlenmek isteyen kıpır kıpır çocuklar için ise kimi zaman çalışma masasına geçip ödevlerini bitirmeleri gereken zaman uzuyor da uzuyor, değil mi?

Peki çalışma masalarına biraz renk katmaya ve eğlenceli çalışma alanlarında çocuklara hem ödev yapacakları hem de onları mutlu edecek fonksiyonlar sunmaya ne dersiniz? Çocuk odalarında ve evin dilediğiniz köşelerinde uygulayabileceğiniz ilham veren çalışma masası fikirlerini sizin için sıraladık:

1 - ÇALIŞMA MASASINI BİR HOBİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜN

Dilediği anda derslere ara verip el işiyle uğraşmayı, resim, kolaj yapmayı hangi çocuk istemez? Çocukların da en az bizler kadar çalışmaya ara verip, biraz kafa dağıtmaya ihtiyaçları var. Bu yüzden onlara biraz daha büyük bir çalışma masasında rengarenk malzemelerle harika bir hobi köşesi yaratabilirsiniz. Bu onları hem mutlu edecek hem de ödev başına geçmek belki de artık o kadar da sıkıcı gelmeyecek!

*Yukarıdaki fotoğraf Finans Şehir 3+1 örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

2 - ESKİ OKUL SIRALARI İLE NOSTALJİK BİR KÖŞE YARATIN

Kim demiş eski olan sıkıcıdır diye! Eğer çocuğunuzun odasında çalışma masası için çok geniş bir alanınız yoksa ya da odası dışında balkonda, salonda ya da mutfakta bir çalışma alanına ihtiyacınız varsa, eskicilerden bulabileceğiniz eski okul sıralarını kullanabilirsiniz. Bu çocuğunuz için özel ve arkadaşlarına göstermek isteyeceği bir alternatif olacak. Hem de evinize harika bir hava katacak.

3 - DEKORATİF BİR KİTAPLIKLA ORTAMA SICAKLIK KATIN

Bir çalışma köşesinde tüm kitaplarını ve eşyalarını yerleştirebileceği bir kitaplık, çocuklar için olmazsa olmaz. Peki dekoratif ve eğlenceli bir kitaplıkla ortama sıcaklık katmaya ne dersiniz? Rengarenk raflar, değişik formlar duvarlarınıza hareket katacak, çocuklar ise bu orijinal dokunuşlara bayılacak!

 

*Yukarıdaki fotoğraf Sinpaş Gökorman projemizin örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

 

4 - PENCERENİN ÖNÜNDE KEYİFLİ BİR ALAN OLUŞTURUN

Aydınlık ve havadar bir masa daima motive edicidir. Bu yüzden siz de odasındaki ya da evin müsait bir noktasındaki pencerenin önünü çocuklar için keyifli bir çalışma masasına dönüştürebilirsiniz. Uzun bir masa, birkaç sandalye ve masanın üzerinde çeşitli malzemeler, başlangıç için tüm ihtiyacınız olan bu! Hem kendi başına hem arkadaşları geldiğinde birlikte vakit geçirebilecekleri, evin en sevdiği köşelerinden biri olacak!

5 - KENDİSİNİN DEKORASYON YAPABİLMESİ İÇİN ALANLAR YARATIN

Çalışma masası için en eğlenceli fikirler tabi ki yine çocukların kendisinden çıkıyor! Bu yüzden belki de en eğlenceli fikirlerden biri onlara özgürce dekore edip eşyalarını yerleştirebilecekleri uygun alanları sağlamak. Masa, raflar, kitaplık, sepetler, siz bunları yerleştirin ve gerisini ona bırakın. Hayal gücüyle birlikte onu mutlu edecek çalışma masasını kendi organize etsin ve onu mutlu eden şeyleri keşfetsin!

*Yukarıdaki fotoğraf Sinpaş Ege Vadisi projemizin 2+1 örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

6 - POSTERLER VE RESİMLERLE DUVARLARI KİŞİSELLEŞTİRİN

Bir yere kendimizden, kişiliğimizi yansıtacak parçalar eklediğimizde orayı benimser, oraya daha da ait hissederiz. Çocuklar da kendilerini mutlu ve güvende hissetmek için çevrelerinde tanıdık objeler görmeyi severler. Çalışma masasının etrafındaki duvarlara kendi yaptıkları resimleri, sevdikleri çizgi film kahramanlarının posterlerini ya da film afişlerini asarak ortamı kişiselleştirmek hem onu mutlu edecek hem de oldukça dekoratif görünecek!

tags Etiketler: Eğlence, Hobi, Çocuk

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz