searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Çocuklar için Uyku Öncesi Öykü Kitapları

Bazı çocuk kitapları uyumadan önce bizi kendi dünyalarında muhteşem gezintilere çıkarır. Bu kitapların her sayfası yepyeni diyarlara açılan büyülü kapılardır, çocukları bambaşka dünyalara götürürler. Gittikleri her dünya onların yeni duyguları, sorumlulukları keşfetmelerini sağlarken hayal dünyalarını da genişletir.

National Sleep Foundation’ın yürüttüğü araştırmaya göre, uykudan önce kitap okumak bedeni uykuya hazırlar ve rahatlatır. Sizin ve çocuklarınız için, hayata bakışınızı değiştirecek uyku öncesi öykü kitaplarından bir seçki hazırladık.
Uyku öncesinde çocuğunuzla birlikte bu kitaplardan birine başlayın ve ardından rengarenk rüyaların tadını çıkarın!

Martı / Jonathan Livingston
‘’Denizin minik dalgacıkları üzerinde, güneşin altın gibi ışıldadığı pırıl pırıl bir sabahtı.
Sahilden bir mil uzaklıkta, denizi kucaklarcasına ilerleyen bir balıkçı teknesi, martılara kahvaltı zamanının geldiğini haber veriyordu. Binlerce martı, bir lokma yiyecek için mücadeleye girişmişti bile. İşte zor bir gün daha başlıyordu.’’
Bu etkileyici cümlelerle başlayan, Amerikalı yazar Jonathan Livingston’un dünyaca ünlü eseri Martı, kalıplaşmış bazı düşüncelerin kölesi olmak yerine hayallerimizin peşini asla bırakmamız gerektiğini anlatan kült bir öykü kitabı. Sürüden ayrı bir şekilde özgür olmak isteyen Jonathan isimli martının hayatını anlatan ve bize istediğimiz zaman kendi sınırlarımızı aşabileceğimiz fikrini aşılayan bu masalsı kitabı çocuklarınıza mutlaka okumalısınız!

Gergedanlar Krep Yemez / Anna Kemp & Sara Ogilvie
Dünyanın en mor hikayesini dinlemeye hazır mısınız? İngiliz yazar Anna Kemp’in kaleme aldığı Gergedanlar Krep Yemez, yetişkinlerin çocuklarına karşı olan ön yargılarını merkezine alıyor. Kitap, bir sabah mutfakta beliren “dünyanın en büyük ve en mor” gergedanının Begüm’ün bütün kreplerini yemesini ve Begüm’ün bu sahneyi ailesine anlatma çabasını işliyor. Ailesi Begüm’e o denli inanmıyor ki onu bir gergedanın nasıl göründüğünü göstermek için bir hayvanat bahçesine götürüyorlar.
Bu kitap hem çocuklar için çok eğlenceli bir öykü hem de ebeveynler için çocuklarla empati ve iletişim konusunda ders niteliğinde, mutlaka incelemenizi öneririz.

İyi Kalpli Küçük Tavşan / Michael Essofier
Fransız yazar Michael Essofier tarafından kaleme alınan İyi Kalpli Küçük Tavşan, birlik olunca tüm güçlüklerin üstesinden gelinebileceğini anlatan harika bir eser.  Ormanda gezintiye çıkan iyi kalpli küçük tavşan, hain kurda esir düşer. Kurdun fabrikasında zorla çalıştırılmaya başlayınca bir plan yapar ve arkadaşlarını örgütleyerek bu zorba kurda karşı direnmeye karar verir. İyi Kalpli Küçük Tavşan çocuklara birlik olma, adalet, mücadele konularında ilham verecek nefis bir uyku öncesi okuması sunuyor.

Evimin İnsanı / Nurgül Ateş
Gelin bir hayal kuralım, dünya kedilerin dünyası olsaydı, insanların hali nasıl olurdu? Bu kitapta dünyanın sahibi kediler ve evlerinde besledikleri evciller ise insanlar! Çocuklarınızın, hayvanların dünyasıyla empati kurmalarını, hayvan haklarını öğrenmelerini sağlayacak olan Evimin İnsanı isimli bu kitap sayesinde uykudan önce hem eğlenceli hem de eğitici bol miyavlı saatler geçireceksiniz!

Küçük Kara Balık / Samed Behrengi
Dünyada en fazla dile çevrilen çocuk kitaplarının başında gelen Küçük Kara Balık, İranlı yazar Samed Behrengi tarafından kaleme alındı. Özünde eşitlik, adalet gibi duyguları işleyen kitap, ırmakta yaşayan küçük kara bir balığın, çevresindeki bütün baskılara, tutucu düşünce yapısına karşı, denize, özgürlüğe ulaşma çabasını konu alıyor. Karşılaştığı zorluklara karşı direnerek, geride kalan bütün diğer balıklara yol gösterme çabasını çarpıcı bir dille anlatan bu başyapıtı mutlaka okumalısınız.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz