searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Çocuklarla Evde İlkbahar Sanat Aktiviteleri

İlkbahar kapıyı çaldı, havalar ısınmaya, doğa çiçeklenmeye başladı! Vaktimizin çoğunu evlerde geçirdiğimiz bu günlerde çocuklarla birlikte baharın tadını balkonlarımızda çıkarıyor, değişen doğayı gözlemliyor ve doğanın güzelliklerinden ilham alıyoruz. Bu ilhamla ve baharın gelmesiyle birlikte yenilenen enerjimiz hem bizi hem de çocukları yeni hobilerle uğraşmak konusunda motive ediyor, birlikte yapılabilecek eğlenceli aktiviteler arayışına giriyoruz.
Bu içeriğimizde sizin için, evde ailece keyifli vakit geçirebileceğiniz,çocuklarla evde ilkbahar sanat aktivitelerini sıraladık! Şimdi çocukların baharla birlikte yükselen enerjilerini; el becerilerini geliştirecek, hayal dünyalarını zenginleştirecek bu aktivitelerle yaratıcı üretimlere dönüştürme zamanı!

 

*Kapak Görseli: See Vanessa Craft

Tabak Boyama
İlk önerimiz çocuklarınızla birlikte düz bir tabağı bahar renkleri ve desenleriyle bir sanat eserine dönüştürebileceğiniz tabak boyama etkinliği. Bu aktivite için ihtiyacınız olan malzemelere ulaşmak da oldukça kolay. Isıya dayanıklı bir tabak, seramik boyası, seramik boyama kalemi ve ince bir resim fırçasıyla tabaklarınızı birer sanat eserine dönüştürebilir, çocuklarınızla birlikte keyifli saatler geçirebilirsiniz. Üstelik bu tabaklar sevdiklerinize verebileceğiniz harika, emek dolu hediyeler olabilirler, unutmayın!

 

*Görsel: Erika Christine Shop

Lego Tiyatrosu
Lego, çocukların hayal gücünü, yaratıcılıklarını ve üç boyutlu düşünme yeteneklerini geliştiren, eğlendirici olduğu kadar faydalı da bir oyuncak. Peki, biz Lego’yu evimizde bir sanat aktivitesinde nasıl kullanabiliriz? Öncelikle, çocuklarınıızdan daha önce okudukları bir masal kitabından bir bölüm seçmelerini, daha sonra Legolar yardımıyla sahne ve figürler yaratarak, o bölümü bir mizansen olarak canlandırmasını isteyin. Kim bilir, ailece keyifli vakit geçirmemizi sağlayan bu aktiviteyle belki de çocuğunuz tiyatroya ilk adımını atmış olur!

 

Seramik Hamurundan Figürler
Seramikten figürler yapmak hem çocuklar hem de bizler için yaratıcılığı ve görsel becerileri oldukça geliştiren bir aktivite. Yani aslında çocukların içindeki sanatçıyı uyandırması açısından harika bir fırsat! Kırtasiyelerden ya da çeşitli internet sitelerinden alabileceğiniz seramik hamuruyla birbirinden eğlenceli figürler yapabilir, dilerseniz arkalarına mıknatıs yapıştırarak buzdolabınızı renklendirebilirsiniz!

 

*Görsel: Selber Machen Deko

Yaratıcı Tişörtler Yapın
Eskimiş ya da giymediğimiz tişörtlere yeni bir hayat vermeye ne dersiniz? Çocuklarınızla birlikte tişörtleri kumaş kalemleriyle ya da kumaş boyalarıyla boyayabilir, birbirinden eğlenceli bahar sloganları ve çiçekleriyle tamamen size özel tişörtler yaratabilirsiniz. Tüm malzemeleri alın, çocuklarla bir etkinlik saati düzenleyin ve bırakın içlerindeki özgür ruhlu sanatçıyı ortaya çıkarsınlar!

 

El Kuklaları
Çocuklar için kendi oyuncaklarını üretebildiklerini görmek harika bir gelişim ve deneyim! Kendi oyuncağını yapmak deyince de akla gelen ilk aktivitelerden biri de çeşitli materyallerle yapılan el kuklaları. İhtiyacınız olan malzemeler rengarenk keçeler, kumaşlar, kağıtlar, iplik, makas ve yapıştırıcı. Dilediğiniz figürleri oluşturmak için geriye sadece hayal gücünüzü kullanmak kalıyor! Eğer bu malzemeleri bulmakta zorlanıyorsanız kullanmadığınız çoraplardan da el kuklaları yapabilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz