searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Dünyadan Online Ziyaret Edebileceğiniz Müzeler

Bir sanat eserini görmek, tüm fırça darbelerini, detayları canlı canlı izlemek sanatseverler için paha biçilmez bir deneyim. Bir müzede, sanat galerisinde olmak, atmosferini solumak bile başlı başına heyecan verici. Hatta bazen bunun için saatlerce yolculuk yapmaya bile değer! Yine de son yılların teknolojisiyle evinizin konforunda, koltuğunuzdan ayrılmadan birçok müzedeki eserleri görebilmek ve detaylıca inceleyebilmek mümkün. Sizin için dünyadan online ziyaret edebileceğiniz müzelerden bazılarını sıraladık:

1 - THE LOUVRE MUSEUM

Louvre Müzesi sadece dünyanın en büyük müzelerinden biri değil, mimari olarak da Paris’in ikonik yapılarından biri. Ve gelişen teknolojiler sayesinde müzenin Mısır Antik Eserleri, Michelangelo Eserleri gibi bölümlerini internet üzerinden görebilmek mümkün. 360 derece döndürerek inceleyebileceğiniz eserlerle ilgili detaylı bilgileri de online müzede bulabilirsiniz.

Louvre Müzesi Online Tur

2 - SOLOMUN R. GUGGENHEIM

Mimarı Frank Lloyd Wright’ın muazzam bir tasarımı olan binası bile tek başına çarpıcı bir sanat eseri sayılan Guggenheim Müzesi, bazı eserlerini ve süreli sergilerini online müze sisteminde de yayınlıyor. Franz Marc, Piet Mondrian, Pablo Picasso, Jeff Koons gibi sanatçıların işlerini online olarak inceleyebiliyorsunuz.

Guggenheim Müzesi Online Koleksiyon

3 - BRITISH MUSEUM

British Museum’un 8 bin parçayı aşkın antik çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonunu kapsayan müzenin bir kısmını online olarak detaylı olarak incelemek mümkün. Google Cultural Institute ile ortak geliştirdikleri sistem sayesinde müze Google Street View teknolojisini kullanarak incelenebiliyor.

Guggenheim Müzesi Online Koleksiyon

4 - THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART

Binlerce sanat eserine ve Vincent van Gogh, Jackson Pollock, Giotto di Bondone gibi sanatçıların eşsiz parçalarına ev sahipliği yapan The Met’in tadını çıkarmak için New York’a gitmenize gerek yok. Online müze sistemi ve Google Culture Institute üzerinden bazı koleksiyonları ve işleri detaylı bir şekilde inceleyebiliyorsunuz.

The Metropolitan Museum of Art

5 - NASA SPACE CENTER

Online müze teknolojisi ile Houston’daki Nasa Space Center’da sanal tur yapabiliyorsunuz. Üstelik bu sanal müzede size “Audima” adında bir robot eşlik ediyor.

Nasa Space Center

6 - GOOGLE ART PROJECT

Eşsiz sanat eserlerini yüksek çözünürlüklü bir şekilde dijital olarak arşivleyen ve Google Street View teknolojisini kullanarak herkese açan Google Art Project, bir sanal müze turu hizmeti sunuyor. Beyaz Saray’dan Katar’daki İslami Sanatlar Müzesi’ne, Sao Paolo’daki sokak sanatına, dünyanın her yerinde sanatı Google Art Project ile keşfedebilirsiniz.

Google Art Project

tags Etiketler: müze, dünya, online, sanat

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz