searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Ebeveyn Dostu Yol Oyunları

Çocukları uzun araba yolculuklarında mutlu etmenin ne kadar zor olduğunu herkes çok iyi bilir. Küçük bir alanda, onların bitmek bilmeyen oyun oynama arzusuna karşılık vermek tatil dönüşünü zorlu bir yolculuğa dönüştürebilir.

Onları gerçekten oyalayacak ve mutlu edecek oyunlar bulmak pek kolay olmayabilir. Çünkü çocukların dikkatleri hemen dağıldığı için çabucak sıkılırlar ve küçük bir alanda uzun süre durmak onları zorlar.

Biz de sizler için araba yolculuklarında çocuklarınızla oynayabileceğiniz birkaç oyun alternatifi hazırladık. Araba bir oyun yeri için uygun gözükmese de zaman geçirmek için sizlere yardımcı olacaktır. Bu oyunlar hem seyahatinizi kolaylaştıracak hem de eğlenceli bir hale getirecektir.

 

Kelime Oyunu

Eskiden toplu buluşmalardan aklınızda kalan bir oyun olabilir kelime oyunu. Hatırlamayan için ise; kişi sırasına göre baştan birinin bir kelime söylemesiyle başlanır. Devamında gelen kişi ise ilk söylenen kelimenin son harfi ile yeni bir kelime söyler ve devamında gelen kişiler bu döngüyü devam ettirir. Alfabe ile yeni tanışan çocuklarınız için eğitici bir oyun önerisi olabilir.

 

Kaybolan Arabayı Bul

Bu oyun oldukça dikkat gerektiren ve şoförün mümkünse oynamaması gereken bir oyundur! Sizinle aynı güzergahta giden bir arabayı seçin ve arabanın yalnızca bir özelliğini örneğin; rengini, plakasını, markasını diğerleriyle sesli olarak paylaşın. Arabayı ilk bulan kazanan olacaktır ve oyunu o devam ettirecektir. Unutmayın, her oyunda olduğu gibi bu oyunda da yanmak yasak! Yanlış arabayı bulan bir hayvanın sesini yüksek sesle taklit edecektir ve bu hafızalardan silinmeyen komik bir anıya dönüşecektir.

 

Bilmece Bildirmece

Şimdi tamamen ailenizi ne kadar iyi tanıdığınızı test edeceğiniz bir oyunla karşı karşıyasınız. İster arabanın içindeki üyelerin isterseniz de diğer aile üyelerinizin önemli özellikleri, hangi yemekleri sevdikleri, en çok ne yapmaktan hoşlandıkları gibi bilgilerini vererek o kişinin kim olduğunu bulmaya dair bir oyun. Dikkat edin yanlış bir bilgi farklı sonuçlara yol açabilir!

 

Sayma Oyunu

Çocuklarınızın dikkatini ve sayılarla olan ilişkisini bu oyunla ölçebilirsiniz. Belirlenen bir renkte örneğin; siyah, beyaz gibi yanınızdan geçen arabaları sayabilirsiniz. Limit bir rakam belirleyin ve o rakama kadar aynı renkte arabaları bulana bir ödül verin.

 

Çıkan Şarkı Kimin Şarkısı

Seyahatinizi müzikle yapmayı seviyorsanız bu oyun sizin tercihiniz olabilir. Klasik bir araba oyunu olan ‘Gelecek şarkı benim şarkım’ oyunu hem eğlenceli hem de uzun süre oynanan bir oyun özelliği taşıyor. İlk kim radyodan çalan gelecek şarkı benim derse o şarkı onun oluyor ve diğer kalan kişiler oyunu bu düzende devam ettiriyor. Sadece çocuklarınızı değil sizleri de oyalayacak bir oyun seçeneği olabilir.

 

Kendi Masalını Yaz

Çocuklarınızın hayal gücünü geliştirilebileceğiniz ve sizin de tekrardan çocuk gibi hissedebileceğiniz bir oyun masal oyunu. Her üye tek tek sadece kendi hayal gücüne dayanan bir sözlü masal yazıyor ve bunu diğer kişilerle paylaşıyor. İsterseniz bulutların savaşı isterseniz de arabaların eğlence dolu maceralarını bir masala dönüştürebilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz