searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

En Eğlenceli Çocuk Filmleri

Çocuklarla film izlemek hem sanatsal bakış açılarını geliştiren hem de onlara hayal kurmak ve bir şeyler yaratmak konusunda ilham veren, harika bir aktivite. Sinemanın büyüleyici dünyası çocuklar için de yetişkinler için olduğu kadar masalsı ve etkileyici!

Sizin için çocuklarla izleyebileceğiniz eğlenceli filmlerden bazılarını sıraladık. Hadi mısırlarınızı patlatın ve ailece evdeki en rahat koltukta yerinizi alın, iyi seyirler!

E.T. (1982)

Meraklı bir grup uzaylı 3 milyon ışık yılı uzaktan dünyayı ziyarete gelir ancak dönüşte aralarından birini dünyada unuturlar. Hiç tanımadığı bir yerde tek başına kalan korku içerisindeki bu sevimli yaratığı Elliot isimli, 10 yaşlarında bir çocuk sahiplenip evine götürmeye karar verir. Dostluk ve ön yargıları kırmak konusunda 1982 yapımı bilim kurgu klasiği E.T. bir çocuk için farklı dünyalara ve düşüncelere kapı açacak nitelikte.

KOMŞUM TOTORO / MY NEIGHBOUR TOTORO (1988)

Profesör Tatsuo Kusakabe hastanede kalan hasta karısına yakın olmak için kızları Satsuki ve Mei’yi de alıp oraya yakın bir kasabaya, eski bir eve taşınır. Şehirden uzak, doğa içindeki evi ve etrafını keşfetmeye başlayan kardeşler sadece çocukların görebildiği orman cini Totoro ile arkadaş olurlar ve arka planda muhteşem Japonya peyzaj tasvirleri eşliğinde çocuksu maceralara atılırlar. Komşum Totoro, çocukları kült Japon animeleriyle tanıştırmak için harika bir seçenek!

MATILDA (1996)

Mathilda yalnız bir çocuktur. Tek başına çok sıkıldığı bir gün kütüphanedeki bütün kitapları okumaya karar verir ve yeni bilgiler öğrendikçe doğa üstü yeteneklerinin farkına varmaya başlar. Bu yeteneklere sahip olduğunu paylaştığı ailesi ona inanmaz ve onu korkunç bir okula gönderirler. Mathilda da çok mutsuz olmadığı bu ortamda güçlerini geliştirmenin yollarını arar ve macera başlar!

CHARLIE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI / CHARLIE AND THE CHOCOLATE FACTORY (2005)

Willy Wonka rengarenk ve sıra dışı çikolata fabrikasını kendisinden sonra bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapmak ister ve bir yarışma düzenler. 5 çocuk seçer, bunlardan biri de Charlie’dir. Charlie fabrikada gördüklerinden çok etkilendir ve Willy Wonka’nın yarattığı bu masalsı çikolata fabrikasının büyüsünde kaybolur. Tim Burton’un bu rengarenk, fantastik maceralarla dolu filmi çocuklar için harika bir sinema deneyimi vadediyor.

YUKARI BAK / UP (2009)

Size hayallerinizi gerçekleştirmekle ilgili, çocuklarla izleyebileceğiniz harika bir diğer film önerimiz, Pixar Stüdyoları’nın şimdiden klasik olmuş animasyon filmi Yukarı Bak. Balon satıcısı 78 yaşındaki Carl Fredricksen, evinin çatısına binlerce balon bağlayarak, Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru bir yolculuğa çıkar. Yolculuğu sırasında en büyük kabusu, iyimser ve meraklı doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel’ın da evde olduğunu fark eder ve bu iki kişilik bir maceraya dönüşür.

EJDERHANI NASIL EĞİTİRSİN? / HOW TO TRAIN YOUR DRAGON (2010)

Ejderhalar Berk Adası'nı kendilerine mesken seçmişlerdir. Burada yaşayan insanlar yıllardır ejderhaların gelip adalarını yağmalamasından çok sıkılmıştır, hatta öyle ki hayvanlarını çalıp evlerini yakan bu ejderhaları yakalamak bir erkeğin yetişkinlik dönemine geçerken yapması gereken bir ritüel haline gelmiştir. Bir gün köyün şefinin oğlu Hiccup’un da bir ejderhayı yakalayıp öldürme vakti gelir çatar. Kendi icat ettiği tuhaf mekanizmalı bir silahı yaratığa doğrultur ama çok nadir bir tür olan bu ejderhayı öldüremez ve ormanda serbest bırakır. Sonrasında ise aralarında sadakat ve içtenlik dolu bir dostluk başlar. Sevgi dolu bu hikaye, hem eğlenceli hem de duygusal bir film izlemek istiyorsanız harika bir seçenek!

PADDINGTON (2014)

Perulu genç bir ayı, teyzesi Lucy tarafından büyütülür ancak teyzesi emekli ayılar için kurulan bir evde yaşamaya başlayınca kendine yeni bir yuva bulmaya karar verir. İngiliz kültürüyle ilgili her şeye karşı büyük bir ilgisi olan bu sevimli ayıcık yeni yuvasını bulmak üzere bir cankurtaran botuna atlar ve soluğu Londra’da alır. Ancak Paddington istasyonunda kaybolup tek başına kalınca şehir hayatının hiç de beklediği gibi olmadığını anlayacaktır. Orada tek başına kalan ayıcığın hayatı iyi yürekli Brown ailesinin onu evlerine kabul etmesiyle değişir, ona “Paddington” ismini verirler. Paddington artık her şeyin düzeleceğini düşünürken onun nadir bir tür olduğunu düşünen bir hayvan doldurma sanatçısıyla karşılaşınca işler tekrar karışır.

EVCİL HAYVANLARIN GİZLİ YAŞAMI / THE SECRET LIFE OF PETS (2016)

"Her gün işe giderken evde bıraktığınız evcil hayvanlarınız, siz eve dönene kadar geçen süre içerisinde ne yapıyor?" sorusuna cevap niteliğindeki bu eğlenceli animasyon, özellikle evcil hayvanlarla birlikte yaşayan çocuklar için harika bir seyirlik. Sahipleri evden çıktıktan sonra bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan evcil hayvanların maceraları çocukların hayal dünyalarını zenginleştirecek!

PATRON BEBEK / THE BABY BOSS (2017)

7 yaşındaki Tim’in en büyük hayali bir köpek sahibi olmaktır ancak ailesi bunun yerine küçük bir bebeği evlat edinir. Bu bebekte bir gariplik vardır: Sürekli takım elbise giyer ve anne-baba ortalıkta yokken akıcı bir şekilde konuşabiliyordur! Başta hiç anlaşamayan ikili, küçük bebeğin aslında bir ajan olduğu ortaya çıkınca, çözmeleri gereken önemli bir mesele etrafında birlikte mücadele etmeye başlarlar. Kardeşlik ve sevgi konusunda içleri ısıtan ve macera dolu Patron Bebek filmini mutlaka izlemelisiniz!

tags Etiketler: Film, Çocuk, Macera

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz