searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

En Eğlenceli Su Oyunları

Yaz mevsiminin sıcak yüzü artık iyiden iyiye kendini göstermeye başladı ve bu sıcak havalarda eğlencenin tadı da çeşidi de arttı. Sıcak havaların bunaltıcılığından kurtarması bir yana eğlenceyi de doruğa çıkartan su oyunlarıyla hem siz hem de çocuklarınız oldukça eğlenceli vakitler geçirebilir. Bu oyunların birçoğu çocukların kendi başlarına da oynayabileceği oyunlar ama bazı oyunlarda yine de dikkatli olmak gerektiğini unutmayın!

 

Kovayı Kim Boşaltacak

Sıcağın kavurucu yüzü artık çok daha hissedilir bir halde ama bu durum çocukları ve aileleri aynı zamanda eğlenceyle de buluşturabilir. Suyun ana temada olduğu oyunlarla hem siz hem de çocuklarınız çok daha eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz!

Bu oyunlardan ilki olan Kovayı Kim Boşaltacak oyunu için lazım olanlar geniş bir alan, kovalar ve kovaların içerisinde yer alacak sular olacak. Bu noktada yeterli sayıya ulaşmak için çocuklarınızın arkadaşlarını da çağırmanın arkadaşlık ve birliktelik duygularını geliştirmesi açısından da oldukça faydası olacaktır.

Bu oyunda çifter sayılık 2 takım oluşturuluyor ve her bir oyuncuya belirli miktarda su veriliyor. Her iki takımın da kendisine ait boş bir kovası bulunuyor ve oyuncular bu kovalara nizami bir şekilde yürüdükten sonra olabilecek en fazla suyu kovaya dökmek hedefleniyor.

Kovayı Kim Boşaltacak oyununun en azından 6 yaş ve üstü için bir oyun. Bununla birlikte ebeveynlerin de oyuna dahil olması hem ailecek bir eğlence fırsatını hem de çocukların kontrol edilebilmesini sağlıyor.

 

Kovadan Kovaya

Yine takımlar halinde oynanan ve yine çok basit malzemelerle oynanan bir oyun da Kovadan Kovaya oyunu. Bu oyunda da yine Kovayı Kim Boşaltacak oyununda olduğu gibi iki takım halinde dizilen oyuncular söz konusu olacak.

Ancak bu sefer her iki takımın oyuncuları kendi takım arkadaşlarıyla arka arkaya oturacaklar. En öndeki oyuncu önündeki su dolu kovadan bir plastik bardakla suyu alacak ve kafasının üstünden diğer arkadaşına uzatacak. Bu şekilde en arkadaki oyuncuya kadar ulaşacak olan bardaktaki su boş kovaya dökülecek ve bardak yine en öne gidecek.

Bu oyunda dikkat edilmesi gereken tek durum çocuklarınızın bardağı uzatırken kendilerini ve arkadaşlarını yaralamasına mahal vermemek. Plastik büyük bir bardakla yaralanmanın önüne kolayca geçilebilir!

Kovayı Kim Boşaltacak ve Kovadan Kovaya oyunlarının hem ailecek hem de çocuklarınızın arkadaşlarıyla birlikte oynayabileceği oyunlar olması, onların sorumluluk, takım arkadaşlığı gibi duygularına yardımcı olacağı gibi motor gelişimlerine de katkı sağlayacaktır.

 

Bir Klasik: Kâğıt Yelken Yarışları

Genişçe bir kap, kabın içerisinde su ve bu suyun üstüne yerleştirilen kâğıttan yelkenler… Artık tam anlamıyla bir klasik haline gelen ve hemen hemen tüm ebeveynlerin yakından bildiği bir oyun olan Kâğıt Yelken Yarışlarında çocuklarınızın tek başına vakit geçirebileceğini de unutmayın!

Sizin hazırladığınız kâğıttan yelkenleri çocuklarınızın bir taraftan diğer tarafa üfleyerek itmesini isteyin. Üfleme özellikle küçük yaştaki dil gelişimine katkı sağladığı için oldukça da öğretici bir alışkanlık olabilir.

Bununla birlikte çocuklarınızın sadece kâğıt yelkeni yüzdürerek de hayal dünyasına katkı sağlayabilirsiniz. Tabii bu noktada daha küçük yaşlara hitap eden bir oyun olduğunu da unutmamak gerek.

 

Tam İsabet

Su ile oynanabilen oyunların çocukların gelişimi adına pek çok faydası var ve suyun sakinleştirici bir tarafı olduğu da herkesin malumu. Örneğin Tam İsabet oyunu, genel olarak bir hedef belirleme ve su tabancasından yardım alarak hedefi vurmak üzerine temellendirilebilir.

Burada önemli olan çocuklarınızın hangi yaş grubunda olduğu ve sizin hayal gücünüz. Şişeler eğer çocuklar 6 yaşından küçükse cam olmamalı. Bununla birlikte okul öncesi çağ olarak nitelendirilen çağda çocuklarınız varsa şişeyi renklendirerek veya şişelerin üstüne rakamlar yazarak çocuğunuzdan istediğiniz hedefi vurmasını talep edebilirsiniz.

Örneğin “Sarı şişeyi hedef al, 4 numarayı bul” gibi komutlarla çocuğunuzun dikkat ve beceri duygusuyla el ve göz koordinasyonuna katkı sağlayabilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz