searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

En İyi Seyahat Filmleri

Seyahat etmek, yolda olmak, başka insanlarla ve kültürle tanışmak dünyadaki en güzel yaşam deneyimlerinden biri. Hatta bazen bir seyahat hayatınızı değiştiriyor, size bambaşka bir bakış açısı, dünya görüşü kazandırıyor.

Sizin için bu deneyimi sinemanın büyüsüyle buluşturan, içinizdeki yola düşme isteğine iyi gelecek, sizi farklı mekan ve kültürlerle buluşturacak ilham dolu filmlerden bir seçki hazırladık. Evin en rahat köşesine kurulun ve yolculuk başlasın!

GÜN DOĞMADAN ÖNCE / BEFORE SUNRISE (1995)

Richard Linklater’in çektiği Gün Doğmadan Önce, üçlemenin ilk filmi. Fransız Celine ve Amerikalı Jesse’nin bir trende tanışıp, sabaha kadar Viyana’yı birlikte keşfettiği film, harika şehir manzaraları ve baştan sonra keyifli diyaloglar ile kesinlikle kaçırılmaması gereken bir seyahat filmi. Avrupa’nın başka yerlerinde geçen devam filmleri Gün Batmadan Önce ve Gece Yarısından Önce de içinizdeki seyahat tutkusuna iyi gelecek, mutlaka izlemelisiniz.

TİBET’TE YEDİ YIL / SEVEN YEARS IN TIBET (1997)

Avusturyalı dağcı Heinrich Harrer, İkinci Dünya Savaşı sırasında Himalayalar’a tırmanmak üzere yola çıkar. Ekibiyle birlikte dağdayken Almanlarla savaş halindeki İngilizler tarafından rehin alınırlar. Birçok denemeden sonra nihayet kaçmayı başarır, uzun bir yolculuğun ardından Lhassa kentine ulaşır. Burada yeni bir kültür ve yeni insanlar ve özellikle de Dalai Lama ile tanışmak, hayatını sonsuza dek değiştirecektir.

KÜS KARDEŞLER LİMİTED ŞİRKETİ / THE DARJEELING LIMITED (2007)

Küs Kardeşler Limited Şirketi’nde Wes Anderson renkli dünyasında bizi bu kez eşine az rastlanır bir yol hikayesiyle buluşturuyor. Birbiriyle ilişkileri zedelenmiş, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan üç kardeş babalarının ölümü üzerine buluşur ve annelerinin yanına, Hindistan’a uzun bir tren yolculuğuna çıkarlar. Birbirleriyle hesaplaşan, yeniden tanışan üç kardeşin hikayesi hem duygusal hem de eğlenceli bir seyirlik arıyorsanız harika bir seçenek!

ŞİMDİ YA DA ASLA / THE BUCKET LIST (2007)

Morgan Freeman ve Jack Nicholson’ın canlandırdığı bambaşka hayatlardan gelen iki kanser hastası tedavi oldukları bir hastane odasında tanışırlar. İkisi de kendilerini bekleyen sonun farkındadır ancak daha yapmayı istedikleri birçok şey vardır. Bir liste yapar, hastaneden kaçar ve hayatı yeniden keşfetmek üzere bir yolculuğa çıkarlar. Bu hikaye size de bir liste oluşturup yaşamı yakalamak üzere ilham verecek, mutlaka izlemelisiniz!

ÖZGÜRLÜK YOLU / INTO THE WILD (2007)

Christopher çok iyi bir üniversiteden dereceyle mezun olduğu gün, herkesin onun için uygun gördüğü standartları yüksek hayatı reddederek Alaska’ya doğru yola çıkar. Özgürlük Yolu, hayatın anlamını bulma peşinde bir kendine yolculuk hikayesi, mutlaka izlemelisiniz.

BİR CUMARTESİ HARİTASI / A MAP FOR SATURDAY (2017)

“Eğer dünyayı geziyorsanız, her gün Cumartesi gibidir!” mottolu Bir Cumartesi Haritası’nda, sırt çantasını alıp yola çıkan bir gezginin gözünden güncel dünyayı izliyor, seyahatin ve keşfetmenin büyüsüne tanık oluyoruz. O sırada Nepal’daki konukevlerinin bomboş olduğu, çünkü Thai’deki yardıma muhtaç tsunami mağdurlarına sırt çantalı gezginlerin yardım ettiği gibi içinizi ısıtacak detaylarla karşılaşacağınız belgesel film, bir gün çantanızı alıp yollara düşmek konusunda size de ilham verecek!

DÜNYADA BİR GÜN / LIFE IN A DAY (2011)

Dünyada Bir Gün’de, 24 Haziran 2010 gününde dünyanın birçok farklı yerinden insanın gününü nasıl geçirdiğini izliyoruz. Bize “dünyada zamanın o kesitinde var olmak nasıldı” çerçevesinde bambaşka hayatlara tanık olma fırsatı veren bu belgeseli mutlaka izlemelisiniz!

WALTER MITTY’NİN GİZLİ YAŞAMI / THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY (2013)

Walter Mitty bir derginin fotoğraf arşivinde çalışan sessiz sakin biridir. Derginin artık sadece dijital olarak yayın hayatına devam edeceği açıklanınca işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Derginin basılı son sayısı hazırlanırken önemli bir fotoğraf kaybolur ve Walter kendini birden Grönland’a dek uzanan heyecanlı bir yolculuk içinde bulur. Ben Stiller’in şahane performansı ve muhteşem doğa manzaraları bu filme inanılmaz bir lezzet katıyor, mutlaka izlemelisiniz.

YABAN / WILD (2014)

Yaban, annesini kaybetmesiyle bir nevi hayattaki yolunu kaybeden Cheryl’in kendiyle tekrar buluşma hikayesi. Cheryl yaşadığı büyük depresyonu yenebilmek için Amerika'nın en uzun, zorlu ve tehlikeli bölgelerinden biri olan Pasifik Crest Yolu'nu tek başına yürümeye karar verir. Reese Witherspoon'un can verdiği Cheryl’in bu zorlu yolda yaşadıkları yaşamda her zaman yeni bir sayfa açabileceğiniz ve dünyanın keşfedilecek güzelliklerle dolu olduğuna dair inancınızı güçlendirecek.

tags Etiketler: seyahat, film, öneriler

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz