searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

En Keyifli Tatil Aktiviteleri

Yaz mevsimi denilince akla gelen ilk şeylerden birisi kesinlikle tatil!

Okulların Haziran ayında kapanması ile birlikte çocukların zamanlarında büyük bir boşluk oluşuyor. Bu zamanı dolu dolu ve eğlenceli geçirmek istiyorlar.

Arkadaşlarından belirli bir süre ayrı kalan çocukların eğlence konusunda beklentilerini karşılamak ailelere düşüyor. Pek tabii her ailede yaz tatili yapmak iş veya başka nedenlerden ötürü tüm yaz gerçekleşemiyor. Belirli bir süre tatile gidiliyor kalan zaman için bu nedenle şehirde eğlenebilmek daha önemli oluyor. İşte bu noktada sizlere İstanbul ve Ankara için önereceğimiz ziyaret durakları ve aktivitelerle hem siz hem de çocuklarınız harika vakitler geçirebilirsiniz!

 

Hockney Türkiye’ye Geliyor

Modern sanatın en önemli isimlerinden biri ve 20 ile 21’inci yüzyılların en yaratıcı sanatçılarından olarak nitelendirilen David Hockney, Londra ve Brüksel’den sonra şimdi de İstanbul’a geliyor. Kariyeri boyunca daima yeni yöntemleri araştıran ve deneysel imzalar atan Hockney’nin COVID-19 küresel salgını esnasında evinde ürettiği eserleri Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergileniyor.

29 Temmuz’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverleri bekleyecek olan bu serginin çocukları daha da çekecek kısmıysa düzenlenecek olan atölyeler. Bu atölyelerde Hockney’nin eserleri çocuklarla birlikte tekrardan yapılıyor ve bu sayede hem sanat algısının gelişmesine hem de birlikte üretme kültürüne katkı sağlanması amaçlanıyor.

Atölyelerin 4 Haziran tarihinden 25 Haziran tarihine kadar sanatseverleri ve çocukları beklediğini belirtmekte fayda var!

 

Çocukların Hayal Gücüne, Büyüklerin İçindeki Çocuğa: İstanbul Oyuncak Müzesi

Türkiye’nin en güzel ve değerli konsept müzelerinden biri olan İstanbul Oyuncak Müzesi, ünlü hikâye anlatıcısı ve şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında kurulan ve o tarihten bu yana faal olarak da ziyaretçilerini bekleyen bir müze.

Bu müzede 1700’lü yıllardan bu yana oyuncak tarihinin en güzel oyuncakları yer alıyor. Sunay Akın’ın 20 yıl gibi bir sürede çok farklı ülkelerde düzenlenen açık arttırmalarda veya gezdiği antikacılarda bulduğu oyuncaklar burada sergileniyor.

Oyuncak Müzesi’nin en güzel taraflarından birisi aileleri bir noktaya toparlayabilme yeteneği. Her ebeveyn de bir dönem çocuktu ve onların çocukluk dönemlerinden kalacak oyuncaklarına dair anılarını kendi çocuklarıyla paylaşması ailevi bağların gelişmesine katkı sağlıyor.

İstanbul’un Göztepe semtinde tarihi bir köşkte konumlanması ve bir şair tarafından kurulup bir sahne tasarım sanatçısı tarafından tasarlanmasıyla da ayrı bir önem taşıyor. Bununla birlikte müzede düzenlenen atölyelerle de keyfinize keyif katabilirsiniz.

Müze hafta içi pazartesi hariç her gün 10.00-18.00 ve hafta sonu 10.00-18.30 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

 

Deneyimleyerek Eğlenin: Macera Parkları

Doğanın içinde 7’den 70’e herkese hitap eden eğlenceli deneyimlerin adresi Macera Parklar.

İstanbul’un stresinden, trafiğinden uzak, doğanın içerisinde olmaları ve başka aktivitelere de ev sahipliği yapmaları sayesinde Macera Parkları şehrin şu sıralar gözde noktalarından. Öte yandan birçok farklı semtte farklı büyüklüklerde Macera Parkı yer alıyor olması ailelerin ulaşım konusunda tek bir mevkiden kaynaklı sıkıntı yaşamalarının önüne geçmiş oluyor.

Örneğin İstanbul’un Kartal ilçesinde kolayca ulaşılabilir bir konumda yer alan High Dose Park, Anadolu Yakası’nda oturanlar için oldukça iyi bir alternatif olabilir. Aynı zamanda içerisinde mesire alanı, piknik alanı gibi yerlerin de bulunması High Dose Park’ı tam anlamıyla yaşayan bir alan haline getiriyor.

İstanbul’un en ünlü Macera Parklarından biri olan Forestanbul’a da değinmeden olmaz. Türkiye’nin en büyük açık alan macera parkurlarından birine ev sahipliği yapan Forestanbul, Çekmeköy’de yer alıyor.

İçerisinde ATV safarisi hizmeti vermesiyle diğer Macera Parklardan ayrılan İncekum Macerapark, aynı zamanda Türkiye’nin en uzun parklarından birisi. İçerisinde barındırdığı plajıyla yazlık alan niteliği de taşıyan İncekum Şile’de yer alıyor.

 

Bitmek Tükenmek Bilmez: Ankara Gençlik Parkı

Modern Cumhuriyet döneminin önemli simgelerinden biri olan Ankara’daki Gençlik Parkı, Cumhuriyet’in ilk yıllarında Ankara’nın planlamasını yapması adına çağrılan Hermann Jansen tarafından tasarlandı.

Modern bir eğlence-dinlence yeri olarak tasarlanan Ankara Gençlik Parkı’nın her türlü aktivitenin yapılabilmesi önemseniyordu. Nitekim şu anda da faal olarak hizmet veren İtalyan Lunaparkı, Sağlık Müzesi, gezinti yolları, Opera Binası ve Ankara Büyükşehir Belediye Tiyatrosu hâlâ bu parkın içerisinde yer alıyor.

275 bin metrekare gibi çok büyük bir alan üzerine kurulu olan Gençlik Parkı’nın her bir tarafının ayrı ayrı gezilebilir noktalar olduğunu belirtmemek ona haksızlık olur!

 

Ankara’nın Dokusunu Çocuğunuzla Çıkarın

Başkent’in bir diğer önemli simgesi olan Ankara Kalesi’nin de tam olarak çoklu eğlence merkezi olarak nitelendirilebileceğini ifade etmek gerekiyor.

Şehrin tarihi dokusunun en iyi şekilde anlaşıldığı yerlerden biri olan Ankara Kalesi, hem şehrin manzarasını direkt olarak sergilemesi hem de çevresindeki müzeler, kafeler, antikacılar ile oldukça değerli.

Kale civarındaki müzelerde şehrin ve ülkenin tarihini daha iyi anlayabilir, kafelerde ailenizle ve çocuklarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Öte yandan Ankara’nın kendine has manzarası da kalenin eteklerinde sizleri bekliyor olacak!

 

Ankara’nın Kültür Merkezine Uğrayın

Ankara’da oldukça önemli bir faaliyet yürüten CSO Ada Ankara’nın da bu noktada öne çıkartılması şart. 7’den 70’e yayılan kültür sanat etkinlikleri, atölyeleri ve sergileriyle Başkentlilerin bu bağlamdaki ihtiyaçlarını karşılayan CSO Ada Ankara, aynı zamanda ilham verici bir mimari yapı.

CSO Ada Ankara, Temmuz ayında da pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Örneğin, 3 Temmuz Pazar günü saat 17’de Açık Alan içerisinde başlayacak Bavulumda Kuklalar Müzikli Kukla Tiyatrosu ve 23 Temmuz Cumartesi günü saat 14’te Mavi Salon’da başlayacak olan Murat Moroğlu ile Bir Bavul Kitapla Oyun Atölyesi’ne de bilet alarak çocuklarınızla birlikte geçirdiğiniz vakte keyif katabilirsiniz!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz