searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Esansiyel Yağlar Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Son zamanların yükselen wellness trendlerinden biri, aromaterapi. Evimizin havasını temizlemek, stresten arınıp rahatlamak, hatta temizlik için kullanmaya başladığımız esansiyel yağlar, evlerimizdeki iyi yaşam köşelerindeki yerlerini aldılar. Uzmanlar esansiyel yağların migren ve baş ağrısı tedavisinde bile işe yarayabileceğini söylüyor.

Philadelphia'daki Monell Kimyasal Duyu Merkezi'nde koku ve duygusal süreçlere ilişkin çalışmalar yürüten araştırmacı doktor Pamela Dalton “Yaptığımız araştırmalarda esansiyel yağ koklayan kişilerin koklamayanlara göre daha az şiddetli baş ağrısına sahip olduklarını tespit ettik. Ancak bilimsel açıdan kesin bir sonuca ulaşamadık çünkü bu yağların aroması çok kuvvetli ve deney grubundaki herkes yağ kokladıklarının farkında. Yani psikolojik etkileri göz ardı etmek çok güç. Başınız ağrıdığında sizi rahatlatacak bir masajdan kokusunu sevdiğiniz bir esansiyel yağa, birçok şeyin faydası dokunabilir.”

Peki yüzlerce çeşit aromatik yağ içinde size iyi gelecek bir formül bulmak kolay mı? New York Aromatik Çalışmalar Enstitüsü'nün kurucusu sertifikalı aromaterapist Amy Galper şu 3 karışımla iyileştirici aromaterapi yolculuğunuza başlayabileceğinizi söylüyor:

• Nane + Lavanta + Papatya
• Biberiye + Tatlı Portakal / Mandalina
• Buhurdanda Adaçayı + Lavanta

ESANSİYEL YAĞLARI ETKİLİ KULLANMANIN YOLLARI NELER?

Eğer gerçekten faydasını görmek istiyorsanız, Galper bu yağları en etkili şekilde kullanmak için 3 uygulama olduğunu söylüyor:

1- UÇUCU YAĞ DİFÜZÖRLERİ

Birçok evde bulunan, evin havasını yenileyen difüzörlere esansiyel yağlarınızdan birkaç damla koyun ve tadını çıkarın! Dikkat etmeniz gereken şey ise odanızı iyi havalandırıyor olmanız, aksi takdirde yağın kokusu odada ağırlaşıp boğazınızı, ciğerlerinizi rahatsız edebilir. En sağlıklı yöntem difüzörü günde belli aralıklarla 3 saatten fazla çalıştırmamak, unutmayın.

2- YAĞLARI CİLDİNİZE UYGULAYIN

Ancak doğrudan değil! Taşıyıcı yağ olarak kullanabileceğiniz zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ya da kokusuz bir kremin içine, 1 çorba kaşığına 6 damla yağ gelecek şekilde karıştırabilirsiniz. Cildinize uygulayacaksanız UV ışığı ile reaksiyona girebilecek limon ve greyfurt gibi narenciye yağlarını tercih etmemeye dikkat etmelisiniz.

3- SADECE KOKLAYIN

Yağ şişesini açın ve derin derin 5-10 nefes alarak kokunun sizi iyileştirmesine izin verin, hepsi bu!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz