searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Evde Başlayabileceğiniz Keyifli Hobiler

Bu sıralar birbirimizle en çok konuştuğumuz şeylerin başında evde yapılabilecek yaratıcı ve rahatlatıcı aktiviteler geliyor. Arama motorlarına evde yapılabilecek hobiler yazdığınızda karşınıza resim yapmaktan kil ile uğraşmaya, dikişten sudoku çözmeye uzun listeler çıkıyor. Şu sıralar sosyalleşmeye ve dünyanın bir parçası olduğumuzu hissetmeye gerçekten çok ihtiyacımız var. Bu yüzden biz de evdeyken kendinizi ifade etmenize, online etkileşimler kurmanıza yardımcı olacak, size huzur verecek ve yaratıcı yönlerinize dokunacak önerilerimizi sizin için sıraladık. Uzun zamandır ilgimizi çeken ama ertelediğimiz hobilere başlamanın tam sırası!

BLOG YAZIN

Günlük tutma alışkanlığı olan biriyseniz, çoktan bir blog açıp yazılarınızı dijital ortamda yayınlamaya başlamışsınızdır. Ancak hala bir bloğunuz yoksa, yazmaya başlamak hem üretken hem de eğlenceli bir aktivite olabilir. Evde geçen günlerinizde neler yaptığınızı yazabilir, müzik, sinema gibi ilgi alanlarınıza ilişkin içerikler üretebilir hatta hazır mutfakta epey vakit geçiriyorken bir yemek bloğuna bile başlayabilirsiniz. Geriye dönüp baktığınızda bugünlerde neler yaşadığınızı kayıt altına almış olduğunuza gerçekten çok mutlu olacaksınız.

PODCAST KAYDEDİN

Bir diğer yeni nesil hobi önerimiz ise podcast kaydetmek. Bir süredir yoğun bir şekilde dinlediğimiz podcast’ler günlük yaşamımızın önemli bilgi ve eğlence kaynaklarından birine dönüştüler bile.

Bilgi ve mutluluk paylaştıkça çoğalır

. Siz de esprilerinize güveniyorsanız eğlenceli bir kayıtla, deneyimlerinizi paylaşmak istiyorsanız bilgi dolu içeriklerle bir podcaster olmayı deneyin! Kayıt için ne tür ekipmana ihtiyacınız var, hangi yolları izlemeniz gerek merak ediyorsanız, buradaki detaylı makaleyi incelemeniz çok aydınlatıcı olacak.

 

BİTKİLERİN DÜNYASINI KEŞFEDİN

Bitkilerle ilgilenmek neredeyse küçük bir terapi denilebilir. Özellikle de doğayla etkileşimimizi evimizdeki bitkiler üzerinden yakalayabildiğimiz bu günlerde toprakla, yaprakla, çiçekle haşır neşir olmak ruhunuza iyi gelecek. Önerimiz ise bu ilginizi bir üst seviyeye taşıyarak, örneğin bitki çoğaltma yöntemlerini keşfetmeniz. Bu konuda hazırladığımız “Bitki Çoğaltma Yöntemleri” içeriği size yardımcı olabilir.

KANAVİÇE, NAKIŞ DENEYİN

Ellerinizle bir şeyler yapmanın ve ortaya bir iş çıkarmanın keyfi gerçekten çok büyük. Peki annelerinizden öğrendiğiniz kanaviçe, nakış işlerine yeni bir soluk getirmeye ne dersiniz? Nakış ile kedinizi işlemek ya da kanaviçeye en sevdiğiniz Pokemon’u işlemek hem çok eğlenceli olacak hem de evinize yeni bir soluk getirecek. Tüm malzemeleri internet üzerinden bulabilir ve iğne iplikle harikalar yaratmaya başlayabilirsiniz!

İLERİ DÖNÜŞÜM PROJELERİ YAPIN

İleri dönüşüm, yani upcycle kendin yap projeleriyle evde artık kullanmadığınız eşyaları yeniden işlevlendirerek onlara, yeni bir hayat verebilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte kavanozlardan kalemlikler, konserve kutularından saksılar, hatta eski paletlerden kahve sehpaları ve çiçeklikler yapmak mümkün. Upcycle Turkey’in web sitesi size bu konuda ilham verecek projelerle dolu, mutlaka inceleyin!

3 BOYUTLU PUZZLE DENEYİN

Puzzle yapmayı seviyorsanız ve bu konuda kendinize güveniyorsanız, bir de 3D puzzle’lar yapmayı denemeye ne dersiniz? Bir nevi maket yapıyormuşsunuz gibi de düşünebilirsiniz. Özellikle çocuklarla birlikte uğraşabileceğiniz bir hobi arayışındaysanız 3 boyutlu bir puzzle alıp işe koyulabilirsiniz!

3DOODLER ART’I KEŞFEDİN

Bir zamanlar malzemelerinin pahalı olması nedeniyle masraflı bir hobi sayılabilecek 3Doodler art, artık oldukça makul bir fiyata edinebileceğiniz kalemlerle kesinlikle denemeye değer bir uğraş. Bu kalemlerle en sevdiğiniz çizgi filmlerden figürleri de yapmak mümkün, hatta kendinize yeni bir kalemlik bile yapabilirsiniz! 3D Puzzle gibi, çocuklarla birlikte başlayabileceğiniz çok keyifli bir hobi olarak, mutlaka incelemenizi öneririz.

tags Etiketler: ev, hobi, mutlu yaşam

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz