searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Evde Çocuklarla Eğlenceli Bir Gün

Çocuklar sonsuz enerjileri ve üretken beyinleriyle her an oyun oynamak, koşmak, zıplamak ister! Bilirsiniz, 5 dakika hiçbir şey yapmadan oturmak bile, kimi zaman bir çocuk için gerçekten zorlayıcı olabiliyor. Hava güzelse ve güneş gökyüzünde pırıl pırıl parlıyorsa, parkta koşup oynamak yerine onları evde tutabilmek için gerçekten eğlenceli ve yaratıcı fikirleriniz olması gerekiyor!

Eğer çocuklarla evde olmanız gereken bir günse, hem sizin çocuklarınızla iletişiminizi güçlendirecek hem de onlar için vakitlerini eğlenceli kılacak neler yapabilirsiniz, sizin için sıraladık. Unutmayın, siz bir arada olduğunuz sürece her yerde harika vakit geçirebilirsiniz!

KAHVALTINIZI BİRLİKTE HAZIRLAYIN

Güne kahvaltınızı hep birlikte hazırlayarak başlayın! Leziz sebzeler ve yeşillikler, kahvaltılıklar, taze sıkılmış vitamin deposu meyve sularıyla masanızı renklendirin. O bir kasede yumurtaları çırparken siz de tavayı hazırlayın ve ardından en sevdiğiniz şarkıyı açıp kahvaltınızın tadını çıkarın. Eğer isterseniz en sevdiği çizgi filmin bir bölümünü izleyerek kahvaltınıza biraz daha eğlence katabilirsiniz! Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız @turuncubikiz Instagram adıyla tanıdığımız Funda Karakılıç ve oğlu Barış’un mutfakta lezzetli keşifler için bizle paylaştığı çocukların bayılacağı harika tarifleri inceleyebilirsiniz.

SABAH SPORU YAPIN

Birlikte spor yapmak evde kalmanız gereken bir günde çocukların fiziksel aktivitelerle enerjilerini atabilmeleri için harika bir seçenek. Daha önce birlikte pilates yapmayı denemiş miydiniz? Ya da esnemek ve rahatlamak için çocuk yogası? Belki de hareketli bir müzik eşliğinde çılgınlar gibi eğlenebileceğiniz bir zumba videosu bulabilirsiniz. Hepsi birbirinden keyifli olacak bu aktivitelerden birini seçin ve sağlıklı, aktif bir spor seansıyla gününüze bol bol adrenalin ve endorfin katın!

EVDEKİ SORUMLULUKLARI PAYLAŞIN

Birçok pedagogun söylediği üzere, bir çocuk aidiyetinin yüksek olduğu mekanlarda güvende hisseder ve orada vakit geçirmeyi sever. Özellikle kendi evlerinde, güvenli sığınaklarında sorumluluklarının olması, onların eve aidiyetlerini güçlendirir. Bu yüzden onlarla evde bir iş bölümü yapabilir ve yaşama alanınızı güzelleştirmek için çocuklara da fırsatlar verebilirsiniz. Bunun için “Çocuğun Evdeki Sorumluluklarını Yükseltecek Eğlenceli Görevler” içeriğimizde harika önerilerimiz var, mutlaka göz atın!

BİRLİKTE KİTAP OKUYUN

Evde geçirdiğiniz bir günde birlikte kitap okumaya mutlaka zaman ayırın. Çocuklar için kitap okumanın hafızayı güçlendirmesi, öğrenme sürecini hızlandırması gibi harika avantajları var. Bunun yanı sıra kitap okumak ister yetişkinler için olsun ister çocuklar için, hayal gücünü besler ve sonsuz ihtimallerin kapısını aralar. İşlerinizi bitirdikten sonra evin en sevdiğiniz köşelerine geçin ve kitabınız kucağınızda kendinize zaman ayırın. Belki bu kendinizle baş başa zamanınıza birer kupa sıcak çikolatayla biraz lezzet de katabilirsiniz!

UYKU SAATİNİ KAÇIRMAYIN

Memorial Ataşehir Hastanesi Pediatri Bölümü’nün kaleme aldığı makalede düzenli ve yeterli uykunun büyüme çağındaki çocukların fiziksel gelişimi, bağışıklık sisteminin güçlenmesinden söz ediliyor. Üstelik günlük kaliteli uyku çocukları depresyon, anksiyete gibi psikolojik rahatsızlıklardan da uzak tutuyor. Öyleyse kitap okuma saatinizin ardından güç içinde bir enerji uykusuna vakit ayırmak harika olabilir. Ardından evdeki eğlenceli gününüze kaldığınız yerden, tazelenmiş olarak devam edebilirsiniz!

YARATICI AKTİVİTELERE ZAMAN AYIRIN

Güzel bir uykunun ardından şimdi biraz ellerinizi ve hayal gücünüzü çalıştırma vakti! Birlikte yapmayı sevdiğiniz neler var? Resim çizmek, çamurdan objeler yapmak, evde bozulan kırılan eşyaları tamir etmek, seçenekler o kadar çok ki! Yeni, çeşitli fikirler için bu konuda size ilham verebilecek “Çocuklarla Evde Yapabileceğiniz Yaratıcı Aktiviteler” içeriğimize göz atabilirsiniz.

GÖZLEM YAPIN

Evde olmanız gereken bir günde evinizin daha önce hiç dikkat etmediğiniz köşelerine, pencerenizdeki manzaraya, gözünüzü kapattığınızda duyduğunuz seslere odaklanmaya deneyin. Günün renklerini, camın önünden geçen kuşları gözlemleyin. Hatta birlikte 5 dakikalık bir derin dinleme egzersizi bile yapabilirsiniz. Evde olduğunuz bir günde yaşam çevrenize karşı farkındalığınızı arttırmak için zaman ayırın.

SİNEMA SAATİ YAPIN

Gününüzü sonlandırırken kucağınıza kocaman bir kase patlamış mısırı alın, ekranın karşısına, koltuğunuza gömülün ve birlikte seçtiğiniz bir filmi izleyin. Sizin için “Çocuklarla İzleyebileceğiniz Netflix İçerikleri” blog metnimizde, çocuklarla izlemeye uygun keyifli önerilerimizi sıralamıştık, dilerseniz bu seçkimize göz atabilirsiniz. Kimbilir, belki de evde kalmak zorunda olduğunuz için başladığınız film geceleriniz sevimli bir aile geleneğine dönüşür. İyi seyirler!

tags Etiketler: çocuk, ev, ebeveyn, etkinlik

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz