searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Evde Kendiniz Yapabileceğiniz Basit Tadilatlar

Yenilenmesi gereken banyo, değişmesi gereken elektrik düğmeleri, duvara asılacak çerçeveler ya da boyanması gereken ufak bir duvar… Evdeki bu tadilatlar aslında usta çağırmayı gerektirmeyen, kendi kendinize oldukça pratik bir şekilde yapabileceğiniz, hatta yaparken epey eğlenebileceğiniz işler.
Sizin için evde kendiniz yapabileceğiniz basit tadilatlar ile ilgili bir rehber hazırladık. Size önerimiz bu tadilatları yaparken güvenlik önlemlerinizi mutlaka alın ve yapamayacağınızı düşündüğünüz noktada işin profesyonelinden yardım istemeyi unutmayın. Keyifli okumalar!

 

Banyonuzu Yenileyebilirsiniz
Evde tadilat yapma konusunda acemiyseniz size bir önerimiz var: Tadilata banyodan başlayın. Etraf kirlendiğinde toplaması daha kolay olacağından banyoda tadilatlarını evin diğer odalarına göre daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Örneğin, yerlere yeni karo döşeyecekseniz ya da musluğu değiştirecekseniz, etrafı kirletseniz dahi temizliği son derece kolay olacak. Bu sayede hem tadilat sonrası işinizi azaltabilir, hem de evin her yerinde uygulayabileceğiniz yeni beceriler kazanabilirsiniz.

 

Duvara Alçıpan Yapabilirsiniz
Konu duvara bir şey monte etmek ya da alçıpan yapmak olduğunda bazen bu işlerin altından kalkamayacağımızı düşünüyoruz, bir usta çağırıp işimizi hızlıca hallediyoruz. Fakat eğer evdeki tadilat işlerine hakim olmak, kendinizi geliştirmek istiyorsanız şunu söyleyebiliriz, aslında duvara alçıpan yapmak oldukça kolay bir işlem. Birkaç temel malzeme ve beceri, ailenizden bir yardımcı sayesinde alçıpan levhalarını veya panoları duvara kolaylıkla monte edebilirsiniz. Alçıpanı zımparalanma kısmı biraz daha ustalık gerektiren bir iş olabileceğinden bu noktada evinize bir profesyonel çağırarak ondan destek alabilirsiniz. Bu noktada ustayı iyi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece bir sonraki tadilatınızda zımparalama dahil bütün işlemi kendiniz kolayca yapabileceksiniz!

 

Basit Elektrik İşlerinizi Yapabilirsiniz
Evdeki karmaşık elektrik kablolamaları gibi işleri değilse bile, priz ve ışık anahtarı değişimi gibi basit tadilatları kendiniz kolaylıkla halledebilirsiniz. Bu işlemleri yaparken sigortadan evinizin elektriğini kesmeyi sakın unutmayın ve mutlaka bir kontrol kalemi kullanarak her işlem öncesi gerekli kontrolleri yapın. Sigorta paneli değişimi gibi kompleks işlerde ise mutlaka işin uzmanı bir elektrik tesisatçısından yardım isteyin.

 

Lamine Parke Döşeyebilirsiniz
Estetik görünümüyle ev dekorasyon trendlerinin başında gelen, ısı tasarrufu sağlayan lamine parkeleri monte etmek aslında hiç de zor değil. Uygun formdaki lamine parkeleri birbirlerine kolayca geçmesi sayesinde rahatlıkla zemine döşeyebilirsiniz. Yalnız bunun için önceden ufak bir hazırlık yapmanız gerekiyor: Parkeyi döşeyeceğiniz zemine göre önceden aldığınız izolasyon malzemesini maket bıçağı ile uygun formlarda kesmek. Bunu yaptıktan sonra parkenizi kolayca döşeyebilir, evinizin yeni zeminini keyifle kullanabilirsiniz.

 

İç Kapılarınızı Değiştirebilirsiniz
Evinizin dekorasyonunda değişikliğe gitmek istiyorsanız, emin olun iç kapılarınızı değiştirmek iyi bir başlangıç olacak! Üstelik evin tüm havasını değiştirecek olan bu işlem, evin dış kapısını değiştirmek kadar zor değil. Dış kapılar yapıları gereği ağırdır ve izolasyonunun mükemmel olması gerektiği için kusursuz bir şekilde monte edilmesi gerekir. Bu yüzden dış kapılar için bir profesyonel tutmak en sağlıklı seçenek diyebiliriz. Bunun aksine iç kapılar gayet hafiftir ve bir kişi tarafından kolaylıkla monte edilebilir.

tags Etiketler: Kolay, Pratik, Beceri

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz