searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Evde Mum Yapma Rehberi

Evde mum ışığı hem çok dinlendirici hem de sıcak bir atmosfer yaratıyor. Nefis aromatik yağlar sayesinde kokuları evin havasını tazeliyor, yeniliyor. Kısacası mumların eve yaydığı samimiyet ve enerjiye bayılıyoruz!

Kendi ellerimizle bir şeyler üretmenin tadını çıkardığımız bu günlerde, evde doğal mum yapmayı denemek isterseniz, sizin için oldukça pratik bir rehber hazırladık. Evde yaptığınız mumlar hem evde kullanmak için hem de sevdiklerinize hediye etmek için harika birer alternatif, hadi başlayalım!

MALZEMELER

• Mum yapmak için ihtiyacınız olan temel 2 malzeme var: Balmumu ve fitil.

• Yardımcı olacak diğer malzemeler ise şunlar: İnce bir çubuk ya da kürdan, kavanozlar, eritme kabı

• Size özel dokunuşlar için: Esansiyel yağlar, kuru bitkiler ve meyveler

NASIL YAPILIR

1- Öncelikle mumu içine koyacağınız kavanozu hazırlamakla işe başlayın. Eğer hazır fitil aldıysanız, altındaki metal kısmını bir parça balmumu ile kabın dibine sabitleyebilirsiniz. Fitil yerine kalınca bir parça pamuk iplik de kullanabilirsiniz. Ardından fitilin dik durması için yukarıda kalacak kısmını çubuğa dolayıp kavanoz üzerine yatay bir şekilde bıraktığınızda mumunuzu dökeceğiniz kabınız hazır!

2- Ardından ister rendeleyerek ister küçük parçalar halinde cam bir kase içine aldığınız balmumunu benmari usulü eritin. Üçte birini suyla doldurduğunuz bir tencereye, tencere ateşteyken ve su kaynıyorken cam kaseyi oturtarak balmumunu kolaylıkla eritebilirsiniz.

3- Ardında eriyen balmumu içine hindistan cevizi, lavanta, limon otu gibi kokusunu ve havadaki etkisini sevdiğiniz yağlardan dilediğiniz miktarda karıştırın.

4- Şimdi hazırladığınız kavanoza bu erimiş balmumu karışımını döküp fitili sabitlediğiniz mandal ile birlikte donması için bırakma zamanı. Bu aşamada dilerseniz kuru çiçek, ot ve meyve parçalarıyla, hatta belki bir parça tarçın çubuğuyla mumunuza kişisel bir dokunuş katabilirsiniz.

5- Balmumu donduktan sonra mandalı fitilden ayırın, fitilin uzun kalan kısmını kesin ve şahane kokulu doğal mumunuz hazır! Kavanozları sevimli etiketlerle, kraft iplerle süsleyebilir, böylece evinize görsel olarak da tatlı bir dokunuş katabilirsiniz.

MALZEMELERİ NEREDEN BULABİLİRSİNİZ?

Mum yapımında kullanılacak malzemeleri bulabileceğiniz online mecralardan bazılarını sizin için aşağıya ekliyoruz. İyi eğlenceler!

Balmumu

Fitil ve altlık

Uçucu aromatik yağlar

*Fotoğraflar: The Prairie Homestead

tags Etiketler: mum, ev, pratik fikirler

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz