searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Evde Stresi Azaltacak Dekorasyon Önerileri

Evde bol bol vakit geçireceğimiz sonbahar günleri geldi çattı. Evde çalışıyoruz, çocuklar evde online eğitim sürecini yaşıyor, dostlarımızla evde buluşuyoruz, artık birçok günlük aktivitenin odağında evlerimiz oluyor.

Evde ne yapıyor olursak olalım, en önemli şey huzurlu ve keyifli bir atmosfere sahip olmak. Sizin için evde stresi azaltacak dekorasyon önerilerimizi sıraladık. Evinizde birkaç küçük değişiklikle pozitif ve rahatlatıcı bir mekana kavuşmak gerçekten çok kolay, hadi başlayalım!

Fazlalıklardan Kurtulun, Boşluklara Yer Açın

Odalarda az ve öz eşya bulundurmak daima zihninizi ferahlatıp size her anlamda alan açıyor. İşte bu yüzden stresi dağıtacak başlıca önerilerimiz evdeki tüm fazlalıklardan kurtulmanız! Evde sizi mutlu etmeyen, bir süredir hiç kullanmadığınız, fonksiyonel olmayan ve odalarınızda kalabalık yaratan her şeyi ayıklayın ve ihtiyacı olan birine verin. Böylece hem eviniz ferahlayacak hem de eşyalarınız başka evlerde yeni bir hayat bulacak.

Girişte Bir İyi Hissetme Noktanız Olsun

Evinize girdiğinizde ilk karşılaşacağınız şey, sevdiğiniz ve size hissettiren bir şey olmalı! Bu bir ayna, zarif biz vazo, çiçekler, sevdiğiniz bir sanatçının sizi eve davet eden güzel bir işi olabilir. Kapıdan girdiğiniz anda sizi karşılayan bir iyi hissetme noktanız olsun!

*Yukarıdaki fotoğraf Metrolife örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Tüm Oda Yerine Belli Noktaları Aydınlatmayı Deneyin

Amerikalı psikolog Katherine Grace Morris, evde fazla ve parlak ışıklandırmanın uyarıcı olabileceğini, bunun da stres seviyesini yükseltebileceğini söylüyor. Önerisi ise sıklıkla vakit geçirdiğiniz ya da kitap okumak gibi ışığa ihtiyaç duyabileceğiniz köşelerde spot ya da portatif aydınlatmalar tercih etmeniz. Avizeleriniz içinse gün ışığı ampul tercih ederek ortamda rahatlatıcı bir aydınlık yakalayabilirsiniz.

Sakin ve Yatıştırıcı Tonları Tercih Edin

Eğer bir odada çok fazla parlak ton ve desen varsa, bu rahatlamayı ve sakinleşmeyi zorlaştırabiliyor. Bu yüzden doğadan ilham alan sakin tonları tercih etmek, yatıştırıcı bir atmosfer yaratmanıza yardım olacak, unutmayın!

*Yukarıdaki fotoğraf Marina Ankara 1+1 örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Kitaplıklarınız Yarı Dolu Olsun

Amerikan Psikoloji Derneği’ne bağlı Society for Personality and Social Psychology’nin yayınladığı makaleye göre, bir kitaplığı ya da evdeki rafları ve boşlukları ufak tefek eşyalarla doldurmak, stres hormonu olarak da bilinen kortizonun yükselmesine sebep oluyor. Kitaplığınızı yeniden düzenlemek için harika bir sebep, değil mi?

*Yukarıdaki fotoğraf Ege Vadisi 4+1 örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Evinizde Taze Çiçekler Bulundurun

Evde taze çiçek kokusu, renkli mevsim çiçekleri anında mis gibi bir atmosfer yaratıyor. Siz de mahalledeki çiçekçinizin önünden geçerken kendinize bir demet çiçek alın ve evinize bahara özgü bir tazelik katın!

Elektroniksiz Bir Rahatlama Köşesi Yaratın

En son ne zaman telefonsuz, bilgisayarsız bir gün geçirdiğinizi hatırlıyor musunuz? Hayır mı? Öyleyse evde elektroniksiz bir bölge yaratmanın zamanı çoktan gelmiş demektir. Burası yatak odanızda ya da salonda bir okuma köşesi, bir yoga köşesi ya da bitkilerinizi yerleştirdiğiniz bir köşe olabilir. Bu köşeler hem evinize özel bir stil katacak hem de kendinize odaklanmanıza ve stresinizi azaltmaya yardımcı olacak.

*Yukarıdaki fotoğraf Marina Ankara 2+1 örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz