searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Evinize En Uygun Avizeyi Seçebilmek İçin Öneriler

Doğru aydınlatma mekana sıcaklık ve samimiyet katar. Evinize küçük bir eklemeyle yeni bir estetik kazandırmak istiyorsanız, bunun en kolay yollarından biri de yine, odalar için en uygun avizeyi seçmektir!

Peki avize almak istiyorsanız seçim yaparken stil ve kullanım açısından nelere dikkat etmelisiniz, hangi büyüklükte avizenin odanız için daha uygun olacağına nasıl karar verirsiniz, sizin için keyifli bir rehber hazırladık.

NE TARZ BİR AVİZE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN

Eviniz için bir avize alacaksanız öncelikle tarzına karar vermelisiniz. Modern, geleneksel, gösterişli, bohem, tercihiniz hangisi olursa olsun, odanın genel stilini tamamlayacak bir parça seçmeye özen gösterin. Bunun yanı sıra avizenin ışığı yayma biçimi de oldukça önemli. Direkt olarak ortamın aydınlanmasını mı, yoksa ışığın yumuşak bir şekilde eşyalar üzerine düşerek daha sakin bir atmosfer yaratmasını mı istiyorsunuz, bunun kararını baştan vermeli, seçiminizi bu doğrultuda gerçekleştirmelisiniz.

*Yukarıdaki fotoğraf Ege Vadisi 3.5+1 örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

NE BOYUTTA BİR AVİZE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN

Odanızın boyutlarına uygun bir avize seçmeniz, kendinizi iyi hissettirmesi bakımından ve estetik açıdan epey önemli. Geniş ve yüksek tavanlı evlerde gösterişli, ışıltılı, eklentili ve farklı materyallerle kombine edilmiş büyük avizeler mekanı boğmadan zevkli bir dokunuş katabilecekken, daha küçük ve alçak tavanlı evlerde küçük, minimal, mono renkli modelleri tercih etmek daha uygun olacaktır. Ancak mekana küçük gelen avizeler de dikkat çeker ve gözünüzü rahatsız edebilir, unutmayın!

*Yukarıdaki fotoğraf Marina Ankara 3+1 örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Peki odanız için uygun avize boyutlarını nasıl hesaplayabilirsiniz?

Uygun büyüklükte avizenin çapını bulmak için odanızın eninin ve boyunun kaç cm olduğunu ölçün ve bu iki değerin toplamını 12’ye bölün. Beğendiğiniz modele göre 10 cm eksiği ya da fazlası da uygun olacaktır.

Eğer dikdörtgen bir avize odanız varsa ve 2 avize takmak istiyorsanız odanızın enini ve boyunu toplayın, bu toplamı 1.5 ile çarpın ve ardından 24’e bölün. Sonuçta çıkan rakam size kullanmanız gereken her bir avizenin çapını verecek.

YÜKSEKLİĞİ İYİ AYARLAYIN

Eğer altında dolaşacaksanız, ilk dikkat etmeniz gereken elbette avizeyi boyunuzun üzerinde bir yüksekliğe denk gelecek şekilde, en az 2 metre olarak ayarlamak olmalı. Ancak yemek odasında, masanızın üzerinde bir aydınlatma düşünüyorsanız, masaya ve masadaki herkese sakin ve güzel bir ışıltı vermesi için, yemek masasına oturduğunuzda hemen başınızın üzerine gelecek şekilde, masadan en az 80 cm yüksekliğe asabilirsiniz.

*Yukarıdaki fotoğraf Finans Şehir 3+1 örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

GÖMME AYDINLATMALAR VE IŞIĞI AYARLAYABİLECEĞİNİZ DÜĞME EKLEYİN

Gömme aydınlatmalar hem tek noktadan dağılan ışığın keskin etkisini azaltmak hem de merkez aydınlatmayı destekleyip estetik olarak öne çıkarmak için etkili yardımcılar. Bunun yanı sıra ışık düğmelerinizi kısılıp açılabilir yaptırırsanız günün çeşitli saatlerinde çeşitli ihtiyaçlarınız doğrultusunda ışığı gözünüzü rahatsız etmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Önemli İpuçları

*Yukarıdaki fotoğraf Sinpaş Country örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

*Yukarıdaki fotoğraf Queen Bomonti örnek dairesinde çekildi. Dilerseniz buradan projemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

tags Etiketler: ev, avize, öneriler

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz