searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Göz Kamaştıran Ahşap Ev Modelleri

Türkiye’de ve tüm dünyada yükselen inşaat sektörü hem mimari hem de tasarım açısından binlerce farklı seçeneği ile günümüzde müstakil ev yaptırmak isteyenlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Modern mimariden geleneksel stil klasik yapılara kadar geniş bir yelpazede incelenen ev ve apartman formları; sektörün gelişmesi ile birlikte farklı tekniklerde de karşımıza çıkmaya başladı. Estetik görünüm, sağlamlık, ısı ve ses yalıtımı ve güvenlik gibi faktörleri incelediğimizde ise en uygun inşaat tekniklerini geleneksel malzemeler sağlıyor. Buna rağmen ahşap evlerin pratiklik açısından taş evlere kıyasla bir miktar üst sırada yer alması günümüzde ahşap evlere olan ilginin daha da artmasına neden oldu. Özellikle geçmişe dönüş trendi ile birlikte müstakil ev yaptırmak isteyenlerin en çok araştırdığı model olan ahşap evler; kullanışlı yapısı ile meraklıların dikkatini çekiyor.

Geçmişten bu yana ev dekorasyonunda etkisini hiçbir zaman yitirmeyen ahşap; günümün son trendleri ile birlikte salondan mutfağa kadar evlerin hemen hemen her odasında izlerini sürdürmeye devam ediyor. Şimdi ise ahşabın sıcak dokusu geçmişte olduğu gibi evlerin dış yapısına da ulaşmayı başardı. Özellikle müstakil ev yaptırmak isteyen çoğu kişinin hemen hemen ilk tercihi olan ahşap ev modellerini tüm yönleri ile sizler için derledik. O halde birlikte ahşap ev modellerini ve ahşap ev yaptırırken dikkat etmemiz gerekenleri birlikte incelemeye başlayalım.

Geometrik Şekillerde Ahşap Ev Modelleri

 

Ahşabın malzeme yapısı itibariyle çok farklı formlara dönüşebilmesi; ahşabı, geometrik şekillerde müstakil ev inşaa etmek isteyenlerin vazgeçilmezi haline getiriyor. Siz de ahşap evinizi üçgen ya da dikdörtgen gibi hayal ettiğiniz forma rahatlıkla dönüştürebilir; hem hesaplı hem de güvenli bir ev modeline sahip olabilirsiniz.

Büyük Boyutlarda Ahşap Ev Modelleri

 

Her ne kadar ahşap ev modellerinin genellikle minimalist ve daha çok küçük kulübe tarzı bağ evlerinden ibaret olduğu düşünülse de; detaylı bir mimari planlama ile ahşap evinizin boyutlarını dilediğiniz gibi genişletmek tamamen hayal gücünüze bağlı olacak.

Siyah Ahşap Ev Modelleri

 

Ahşabın dokusu ile uyumlu kahverengi renginin aksine siyah ya da koyu kahverengiye boyanan ahşap evler son yıllarda oldukça trend hale gelmiş durumda. Özellikle klasik ahşap model tarzının yanı sıra evinin dış cephesini daha modernize görünmesini isteyenlerin tercih ettiği bu durum; siyahın doğa ile uyumunu gözler önüne serecek. Buna karşın siyahın ısıyı ve ışığı absorbe etme özelliğini gözden kaçırmamanızda fayda var. Aksi takdirde yaz aylarının kavurucu sıcağında siyah ahşap evinizde keyif sürmek imkansız hale gelebilir.

Rengarenk Ahşap Ev Modelleri

 

Her sene evinin rengini değiştirmek isteyen ancak ahşabın büyüleyici dokusundan da vazgeçmek istemeyenleri sevindirecek olan bu ahşap ev modelleri; dış cepheyi dilediğiniz gibi ve dilediğiniz zaman boyamanıza olanak tanıyor. Ahşabın her rengi olduğu gibi taşıyabilen yapısı hayalinizdeki ahşap eve sizleri daha da yaklaştıracak.

Çağdaş Mimari Tasarımlardan Esinlenen Ahşap Ev Modelleri

Evin dış cephesinin çoğunluğunda ahşabın kullanıldığı bu ev modelinde farklı malzemeler de kullanılarak ahşabın klasik havasına çağdaş ve modern bir yorum getiriliyor. Türkiye’de bir çok müstakil ev modelinde de örnek olarak karşımıza çıkan bu tip ahşap ev modelleri, sizlere daha yaratıcı bir çözüm sunarak, bohem ve klasik modelleri daha etkileyici bir forma sokmanızda destek olacak. Özellikle ahşabın doğal rengine dokunmadan, kullanılan diğer dış cephe ürünlerde ise siyah rengi tercih ederek; kahverenginin siyah ile büyüleyici uyumuna şahit olabilirsiniz.  

Çok Katlı Formlarda Ahşap Ev Modelleri

 

Ahşap evlerin sadece tek katlı olması gerektiğini düşünüyorsanız; ciddi anlamda yanıldığınızı söyleyebiliriz. Özellikle son trendlere göre çok katlı ahşap evler bu sezonda oldukça popüler hale geliyor. Evinizin iç dekorasyonunu dış cephenizle uyumlu hale getirebileceğiniz bu tip ahşap ev modellerinde ise özellikle çatı katının evinizin en huzurlu odasına dönüşeceğine emin olabilirsiniz. 

tags Etiketler: Ahşap, Renk, Ev Modelleri

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz