searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

  • Proje *
  • Ad *
  • Soyad *
  • E-mail *
  • Telefon No *

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı Ev Sistemleri

İlk kez 1999 yılında Audio-ID yöneticisi Kevin Ashton tarafından kullanılan ‘Internet Of Things’ yani ‘Nesnelerin İnterneti’ teknolojisi sayesinde, tüm dünyadaki cihazlar internet ile birbirine bağlanıyor ve iletişim kurabiliyorlar. Hem birbirleriyle hem de bizle. Dünya git gide insanlar ve çevrelerinin birbiriyle daha ilişkili ve bağlantılı olduğu bir forma bürünüyor.

Ellerinizi şaklattığınızda yanan-sönen ışıklar, seslenerek çalıştırdığınız ısıtıcı, uzaktan kontrol edebildiğiniz kahve makinası… Çok değil belki 10 yıl önce ancak filmlerde görebileceğimiz bu teknolojiler, artık ulaşılması çok kolay ve satın alınabilir yenilikler.

Yapay zeka ve sesli kontrol sistemlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Hızına yetişmekte zorlandığımız bu gelişmelerden, 2019’un trendlerinden olacağı öngörülen, hayatınızı kolaylaştıracak akıllı ev sistemlerini sıraladık:

 

 

1- UZAKTAK KONTROLLÜ FİŞ EKLENTİLERİ: SMART PLUG

Kablosuz internet ve akıllı telefonunuzdaki uygulama aracılığıyla bağlanabileceğiniz ‘Smart Plug’, yani akıllı fiş eklentileri, bu fişlere taktığınız tüm cihazlarınızı uzaktan kontrol imkanı sunuyor. Örneğin bu eklentiye taktığınız lambanın ne zaman açılacağını ve ne zaman kapanacağını ayarlayabiliyorsunuz ya da açık unuttuğunuz ışığı kapatmak için eve dönmeniz gerekmiyor. Bu eklentiler ile evinizdeki elektronik cihazların çoğunu uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

 

 

2- AKILLI KAPI ZİLLERİ: SMART DOORBELL

Kameralar ve güvenlik sistemleri gelişedursun, 2019’un akıllı ev güvenlik teknolojisi trendi, monitörleme sisteminin kapı zillerine entegre edildiği ‘Smart Doorbell’ yani akıllı kapı zilleri. İçerisindeki gece ve gündüz HD görüntü elde edebilen kameralarla, akıllı telefonlarınızdaki uygulama üzerinden her an her yerde kapıda kim olduğunu görebilirsiniz. Akıllı zillerin yüz tanıma özelliği olanları da mevcut. Kapıda tanıdığı yüzlerden birini gördüğünde, telefonunuza kimin geldiğini o kişinin tanımlı ismiyle bildiriyor olması ise güvenlik açısından rahatlatıcı ve yenilikçi bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

 

3- AKILLI BEYAZ EŞYALAR: SMART WHITEWARE

Telefondaki uygulamalar ile ya da Alexa ile çalışan, uzaktan kontrol edilebilen akıllı beyaz eşyalar, hayatınızı kolaylaştıran akıllı ev trendlerinden. Akıllı buzdolaplarının sıcaklığını her an uzaktan kontrol edebilir, bu dolaplarla buz yapabilir hatta bazı çeşitlerinde sabah kahvenizi uyandığınızda hazır olacak şekilde programlayabilirsiniz. Akıllı çamaşır ve bulaşık makineleriyle ise doldurduğunuz makinenin ne zaman ve ne kadar süre çalışacağını önceden planlamak mümkün. Akıllı beyaz eşyalarla zamandan tasarruf edebilir ve evde kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

 

 

4- AKILLI AYNALAR: SMART MIRROR

Akıllı ayna deyince aklınıza gelen bilim-kurgu filmlerinden çıkma görüntüler çok da gerçek dışı sayılmaz. Zira sabah uyandığınızda size o günkü işlerinizden bahseden, hatırlatmalar yapan aynalar artık hayatlarımızdaki ulaşılabilir teknolojilerden. Üstelik çift taraflı bir ayna, kredi kartı büyüklüğünde bir bilgisayar olan Raspberry Pi, LCD monitör ve bir çerçeve ile evde kendi akıllı aynanızı yapabilirsiniz. Akıllı telefonlar ve akıllı saatler ile entegre çalışan akıllı aynalar, 2019’un yükselen ev teknoloji trendlerinden olacağa benziyor.

 

 

5- AKILLI TUVALETLER: SMART TOILET

Akıllı tuvalet sistemleri, ihtiyacınız olduğunun farkında bile olmadığınız fakat bir kere denedikten sonra vazgeçemeyeceğiniz özelliklerle akıllı ev teknolojisi meraklıları arasında yaygınlaşmaya devam ediyor. Otomatik açılan ve kapanan klozet kapağı, her kullanım sonrası kendini dezenfekte etme, su sıcaklığını ayarlama hatta sesli komut kabul etme ve müzik çalma gibi özellikler en son akıllı tuvalet teknolojilerinden. Üstelik sadece bizler için değil, hayvan dostlarımız için de kendini temizleyen ve ses ile komuta edilebilen akıllı tuvaletler, tüm dünyada kullanılan ve oldukça popüler bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

 

6- AKILLI AMPÜLLER- SMART LIGHT BULB

Akıllı ev sistemleri ile hayatlarımıza giren bir diğer uzaktan kontrol edilebilir akıllı aygıt ise ampüller. Akıllı ampüllerin çoğunu Alexa ya da Google Assisant üzerinden ses ile yönetebiliyorsunuz. Ampüllerin ne zaman yanıp söneceğini zamanlayabiliyor, ortamdaki ışık seviyesine göre ampülün kendi ışığını ayarlamasını sağlayabiliyorsunuz. Nerdeyse her renkte ışık alabildiğiniz akıllı ampüller, tasarruflu ve tüketimi azaltmanıza yönelik yaklaşımıyla evinizde olmasını isteyeceğiniz çevre dostu teknolojilerden biri.

 

 

7- AKILLI HOPARLÖRLER- SMART SPEAKER

Akıllı hoparlör teknolojisi, kısaca evinizdeki tüm akıllı cihazlarınızı sesinizle kontrol edebilmenizi sağlıyor. Akıllı hoparlörünüzden size bir şarkı çalmasını isteyebileceğiniz gibi, yumurta pişirirken zamanlayıcı kurmasını da söyleyebilirsiniz. Sizin için sesli komutunuzla odanın sıcaklığını değiştirebilir, size Uber çağırabilir ya da hava durumunu hatırlatabilir. Üstelik çeşitli şekil ve renklerde tasarlanan akıllı hoparlörler aynı zamanda evinizde oldukça şık görünecek birer dekoratif obje niteliğinde olmalarıyla da öne çıkıyor.

#liveinsinpaş

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz