searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

İstanbul’dan Muğla’ya Uzanan Bir Yaz Rotası

Yaz mevsiminin sıcağı kendini belli etmeye başladı! Okulların kapanması ve tatil sezonunun açılmasıyla birlikte artık herkes senenin yorgunluğunu çıkarabileceği bir tatili yapmayı hayal ediyor, planlarsa çoktan yapılmaya başlandı.

 

İstanbul’dan Yola Çıkıyoruz

Artık daha kişiselleştirilmiş tatiller, iyiden iyiye uzatılan tatil sefaları daha çok revaçta. Bu bağlamda yemenin, içmenin, gezmenin ve görmenin değeri daha da iyi anlaşılırken, deniz, kum ve güneş üçlüsü de her zamanki gibi ilgi çekiyor.

Bu yazımızda, tatile ayırdığınız zamana göre rotalara ekleme çıkarma yapabileceğiniz, İstanbul’da başlayıp Muğla’da sona eren, arkadaşlarla da, çocuklarla da çok keyifli olabilecek bir tatil rotası önereceğiz.

 

1. Durak Bursa Mudanya

İstanbul’dan Osmangazi Köprüsü üzerinden Bursa Mudanya’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı’nın nihayete erdiği evin de yer aldığı Mudanya’nın tarihi dokusuyla da oldukça değerli bir yer olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bununla birlikte Bursa’nın bu sempatik semtinin yarım gün içerisinde gezilebileceğini düşündüğümüzde buradan sadece 230 km uzaklıktaki Balıkesir Edremit ilk gecenin geçirilebilmesi adına oldukça keyifli bir bölge olabilir.

 

2. Durak Balıkesir Edremit

Burada da Zeus Altarı, Sütüven Şelalesi ve pek tabii doğal güzelliğiyle öne çıkan Kazdağları sizleri bekliyor olacak. Edremit’te geçen bir geceden sonra bu sefer daha kısa bir yolculuk yaparak 50 km ilerideki bir sonraki rotaya ulaşabilirsiniz.

 

3. Durak Ayvalık

Ünlü tostuyla birlikte güzel bir kahvaltı durağı da olma potansiyeli taşıyan Ayvalık, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de öne çıkan bir ilçe. Şeytan Sofrası olarak adlandırılan bölgede tüm doğal güzellikleri bir bakışta görebilir ve hem karnınızı hem de ruhunuzu doyurabilirsiniz.

 

Ege Havasını Soluyun

 

4. Durak İzmir

Ayvalık’tan yola çıktıktan sonra görülmeden geçilmemesi gereken noktalardan birisi de İzmir Dikili. Altınova, Bergama gibi bölgelere olan yakınlığı, şahane plajları, tertemiz havasıyla gün geçtikçe daha da dikkat çeken bir turizm merkezi olan Dikili’de de tepedeki güneşin sıcağında serinleme şansı yakalayabilirsiniz.

Ancak İzmir’de geceyi geçirmeniz gereken noktayı Paşalimanı olarak seçmek çok daha seçkin bir zevki sunacaktır. Çeşme’nin de içerisinde yer alan bu güzel semt, tertemiz denizi ve doğal güzellikleriyle öne çıkıyor.

Burada geçirilen bir geceden sonra artık Ege’nin havasını iyiden iyiye teneffüs etmiş olmak mümkün. Bununla birlikte Ege gezmekle bitmek bilmeyen bir yer…

 

5. Durak Muğla

Muğla’nın şahane ilçesi Akyaka’yı da buraya kadar gelmişken görmemek olmaz. Tabii bu noktada yine tatilinizin vadesine göre Efes Antik Kenti’ni de ziyaret etmek oldukça değerli olabilir.

Akyaka’da bitmek tükenmek bilmeyen bir doğal güzelliğin olduğu ve kendine has evleriyle bu doğal güzelliğe beşerin de katkı sağladığı kesin. Azmak Nehri Akyaka’nın sembolleşmiş güzelliklerinden birisi ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Bununla birlikte Akbük Koyu, Küfre Koyu, Değirmenbükü Koyu gibi koyların da tatilinizin süresine göre tadını çıkararak gezilmesi oldukça güzel hatıralar bırakacaktır. Akyaka’nın 2 güne yayılabilecek kadar geniş bir güzellik çerçevesine sahip olduğunu da unutmamak lazım.

Ancak eğer yola devam edilecek ve son durak belirlenecekse bu son durak kuşkusuz İztuzu Plajı olmalı. Dalyan içerisinde yer alan bu güzel plaj, eşsiz güzelliği, görüntüsü ve suyu ile şahane bir keyif sunacaktır.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz