searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

  • Proje *
  • Ad *
  • Soyad *
  • E-mail *
  • Telefon No *

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

İstanbul'un Klasik Sanat Etkinlikleri

İstanbul bir sanatsever için yıl boyunca heyecan verici sanat etkinlikleriyle dolu. Süreli sergiler ve proje bazlı etkinliklerin de çok çeşitli olduğu şehirde, yıllardır gerçekleşen ve bir klasik haline gelmiş etkinliklerin ise yeri ayrı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yıllardır farklı ortaklıklarla ve işbirlikleriyle düzenlediği sanat etkinliklerini ve festivalleri hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz. Sanatla ve şehirle iç içe bir yıl geçirmek isteyen siz şehirliler için, şimdiden hatırlatmak üzere, 2019’un kaçırılmaması gereken sanat etkinliklerini derledik:

 

İSTANBUL BİENALİ

İki yılda bir İstanbul belli bir tema etrafında yüzlerce sanatçının işleriyle İstanbul Bienali ’nde buluşuyor.

Bundan önceki yıllarda İyi Bir Komşu, Anne Ben Barbar Mıyım, İnsan Neyle Yaşar gibi temalarda izlediğimiz Bienal , 2019’da 14 Eylül-10 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. İstanbul Modern, Salt Galata, Pera Müzesi, Akbank Sanat gibi mekanların dışında, alışılmadık ve etkileyici lokasyonlarda da işlerin sergilendiği 16. İstanbul Bienali’nin bu yılki teması ‘ Yedinci Kıta’. İki yılda bir, İstanbul’da iki ay boyunca her yaştan ve alandan sanat severleri buluşturan İstanbul Bienali şimdiden 2019’un en iyi sanat etkinliklerinden olacak gibi görünüyor.

İSTANBUL CAZ FESTİVALİ

2019’un en heyecan verici sanat etkinliklerinden biri de; İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Garanti Caz Yeşili sponsorluğunda düzenlediği İstanbul Caz Festivali. İstanbullu için her yazın beklenen etkinliği olan festivalin bu yıl 26.’sı düzenlenecek. Önceki yıllarda Tony Bennett, Lou Reed, Nick Cave, Grace Jones, Björk gibi müzik tarihine damga vurmuş müzisyenleri İstanbul dinleyicisiyle buluşturan caz festivalinin bu yılki programı merakla beklenenler arasında.

Son yıllarda genç yetenekleri ve farklı türlerde iyi müzik yapan yerli grupları da programına eklemesi ile merak uyandıran caz festivali, bu yılın en iyi sanat etkinliklerinden olmaya aday.

 

İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ

Yerli ve yabancı tiyatro-dans topluluklarının 1989 yılından beri şehirde izleyicisiyle buluştuğu İstanbul Tiyatro Festivali, biletleri çıktığı ilk haftalarda tükenen, tüm şehrin sabırsızlıkla beklediği etkinliklerden. Farklı kültürlerin sanat bağlamında kesişimini vurgulayan oyunlara ve projelere ağırlık verilen festival her yıl Kasım ayında iki hafta boyunca gerçekleşiyor.

Dans gösterileri ve tiyatro oyunlarına ek olarak programı içerisinde yer alan atölyeler ve eğitimlerle de dünyaca ünlü sanatçıları şehirdeki sanat öğrencileri ve profesyonellerle buluşturan festival, şimdiden sanatseverlerin en iyi 2019 sanat etkinlikleri bekleme listelerinde.

 

İSTANBUL FİLM FESTİVALİ

Birçok İstanbullu için Nisan ayının gelişi, İstanbul Film Festivali’nin yaklaştığını müjdeler. Bu yıl 38.si düzenlenecek film festivali, güncel ve klasik filmlerden oluşan özenli seçkisiyle her yılın en iyi sanat etkinliklerinden biri olarak ajandalarımızda yer alıyor.

Festivalin yaklaştığını, klasik mekanlarından Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması ve Rexx’in önündeki uzun bilet kuyruklarından anlayabilirsiniz, gözünüz gişelerde olsun!

#liveinsinpaş

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz