searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Juice Up İle Detoksa İlişkin Merak Ettikleriniz

Birçok beslenme uzmanı mevsim geçişlerinde, tıpkı evlerimizde yaptığımız detaylı temizlikler gibi, vücudumuzun da derin bir temizliğe ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Özellikle yaz aylarında hissettiğimiz hafiflik ihtiyacı sonucu çoğumuz birkaç günlük detokslarla rahatlamayı tercih ediyoruz.

Detoks nedir, faydaları nelerdir, detoks meyve sularını nasıl tüketmek gerekir, İyi Bir Pazar etkinliklerimizde bizlerle olan Juice Up markasının kurucularından Selen Sonar’e sorduk. Evde geçirdiğiniz uzun sürecin ardından detoks size de çok iyi gelecek.

Şimdi arınmanın, ferahlığın ve detoksun tam zamanı!

DETOKS NEDİR?

Detoks en genel anlamıyla vücudunuzu yiyip içtikleriniz sonucu biriken toksinlerden ve besin atıklardan arındırmak demek.

NEDEN DETOKS YAPILMALI?

Amerikalı kar amacı gütmeyen kuruluş Environmental Working Group’un bir araştırmasına göre hamile bir kadın, sadece bebeğinin göbek kordon kanı aracılığıyla günlük olarak bilinen 287 çeşit toksine maruz kalıyor. Bu bulgu bize yetişkin bir insanın hayatı boyunca vücudunda biriken toksinlerin ne kadar fazla ve çeşitli olduğunu göstermeye yetiyor. Vücutta biriken toksinler bir noktada hastalıklara da sebep olabileceğinden belirli aralıklarla detoks yapıp vücudu arındırmak gerekiyor.

NASIL DETOKS YAPILMALI?

Juice Up’ın kurucularından Selen Sonar, detoks meyve sularının zengin besin değerleriyle sağlıklı bir detoks için en doğru seçeneklerden biri olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Doğal ve taze sebze meyvelerle yapılan detoks meyve suları, sudan sonra bulabileceğiniz en sağlıklı içecek alternatiflerinden biri.”

Detoks meyve sularının nasıl kullanılabileceğiyle ilgili birçok soru aldıklarını söyleyen Selen, bunu 3 ana başlıkta toplayabileceğimizi söylüyor:

1-Gıda takviyesi: Diyelim ki vücudunuz zayıf düştü ve vitamine ihtiyacınız var. Posasız detoks meyve suları içerdikleri tüm vitamin, mineral ve enzimlerle birlikte sindirime uğramadan direk kana karıştığı için, size hızlıca enerji veriyor.

2-Öğün desteği: Eğer öğünlerinizin besin içeriğini ve zenginliğini arttırmak istiyorsanız, yemeğinizin yanında detoks meyve suyu tüketmenizin hiçbir sakıncası yok, aksine epey tamamlayıcı ve doyurucu. Selen, örneğin protein desteğine ihtiyacınız varsa, badem ya da kaju sütlü detoks meyve sularını kahvaltınızda keyifle tüketebileceğinizi söylüyor. Ya da et yediğiniz öğünlerde yeterince bitkisel protein ve mineral alabilmek için çok fazla miktarda sebze tüketmeniz gerekirken, bunu bir şişe detoks meyve suyu ile dengeleyebiliyorsunuz.

3-Detoks: Besin değeri yüksek detoks meyve sularını tüketmenin en çok tercih edilen biçimi ise, özellikle yaz aylarında, adı üstünde detoks. Besin kaybı yaşamadan vücudunuzu temizlemek istediğinizde bu meyve sularını tüketmek en sağlıklı seçeneklerden biri, çünkü 500 cc’lik bir meyve suyu içinde yaklaşık 1.5 kilo sebze ve meyve bulunuyor. Bu da hem doyurucu hem de besleyici bir öğün için yeterli geliyor.

Vücudunuzu arındırmak, midenizi dinlendirmek için detoks yapabileceğiniz gibi biraz hafiflemek ve kilo vermek için de detoksa girebilirsiniz. Bir gün boyunca 2 saat aralıklarla sadece detoks meyve suları içerek organlarınızı temizleyebilir, yaza taze bir başlangıç yapabilirsiniz!

İyi Bir Pazar Evde online pazar etkinliğimiz için Selen’in bize detoks ve detoks meyve sularıyla ilgili hazırladığını bilgi dolu keyifli içeriği buradan inceleyebilirsiniz!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz