searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Karbonatı Evde Nasıl Kullanabilirsiniz?

Siz de doğal temizlik meraklısı biriyseniz, evdeki en büyük yardımcılardan biri kesinlikle karbonat! Neredeyse evin her bölümünde karşı karşıya kalabileceğiniz birçok problemi karbonat kullanarak kolaylıkla çözebilirsiniz!

Sizin için karbonatın evde yaşamı kolaylaştıracak bu işlevlerinden bazılarını sıraladık. Emin olun, birkaç denemenin ardından karbonat evdeki vazgeçilmezlerinizden biri olacak!

1 - Banyoda Koku Giderici

Eğer banyo giderlerinizden, hatta klozetinizden hoşunuza gitmeyen kokular geliyorsa karbonat bunu engellemek için en çok doğal ve kesin çözüm! Eğer giderlerinizdeki kokudan kurtulmak istiyorsanız bir fincan karbonatı sorunlu bölgeye dökün ve biraz bekletip sıcak suyla giderden akıtın. Klozet için kullanmak istiyorsanız yine bir fincan karbonatı klozet içine dökün, kapağını kapatıp bir süre bekletin ve sifonu çekin, hepsi bu!

2 - Çöp Kutusu Koku Giderici

Çöp kutusunda ve hatta çöp öğütücüsünde biriken gıdalar kokuya yol açtığında tek ihtiyacınız olan bir miktar karbonat. Karbonatı ara ara çöp kutusuna serpiştirerek ya da öğütücünüzü açıp içine bir miktar su akıtıp karbonat dökerek istenmeyen kokuların önüne geçebilirsiniz.

3 - Nevresim - Çamaşır Yumuşatıcı

Karbonatın işlevsel bir çamaşır yumuşatıcı olduğunu biliyor muydunuz? 2 bardak karbonata 20-30 damla esansiyel yağ ve 2 fincan koşer tuzu ekleyerek yaklaşık 10 yıkama boyunca kullanabileceğiniz miktarda yumuşatıcı elde edebilirsiniz!

4 - Yüzey Temizleyici

Evde her türlü yüzeyi temizlemek için karbonat etkili bir malzeme. Bunun için basit bir arap sabunu, karbonat ve esansiyel yağ karışımıyla temizlemek istediğiniz yüzeyleri ovalamanız yeterli. Leke çıkarıcı etkiyi arttırmak istiyorsanız ovalama işlemini bir dilim limon kullanarak yapabilirsiniz!

5 - Spor Ayakkabı Temizleyici

Sizinle beyaz spor ayakkabılarınızı ilk günkü haline çevirecek bir tarif paylaşmak istiyoruz: 1 ölçek karbonat ve 1,5 ölçek çamaşır deterjanını karıştırın ve ıslattığınız diş fırçası ile ayakkabılarınızı iyice fırçalayın. Ardından durulamadan ayakkabıları bir gece bekletip soğuk suyla kısa programda çamaşır makinesinde yıkayın. Spor ayakkabılarınızın nasıl bembeyaz olduğunu görünce gözlerinize inanamayacaksınız!

6 - Yumurta Haşlarken Kolaylaştırıcı

Haşlanmış yumurtanın kabuğunu soymakta zorlanıyorsanız bir de yumurta haşladığınız suya karbonat eklemeyi deneyin! Kaynattığınız suya 1-2 kaşık karbonat eklediğinizde PH seviyesi yükselecek ve bu yumurtanın kabuğunu yumuşatacak. Böylece çok daha kolay bir şekilde soyabileceksiniz.

tags Etiketler: Doğal, Evde Yaşam, Temizlik

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz