searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Kış Bitkileri

Ev bitkilerine, bitkilerin eve taşıdığı enerjiye bayılıyoruz. Evin her köşesini çeşitli bitkilerle canlandırıyor, bitkisiz bir ev düşünemiyoruz!

Bitkiler çoğu zaman ışığı, iyi bir havalandırmayı, ferah ortamları severler. Bu nedenle bitkilerin büyüyüp yaprak verdikleri aylar genelde ilkbahar-yaz mevsimlerine denk geliyor. Ancak elbette bu kış gelince bitkilerimizle vedalaşacağımız anlamına gelmiyor. Hem kışın evde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de, sakin tınılar eşliğinde bitkilerinizle ilgilenmek, değil mi?

Öyleyse sizinle kışın zorlu olabilecek koşullarına bile dayanıklı bazı ev bitkilerini paylaşmak istiyoruz. Bu bitkiler soğuk kış günlerinde evinize bir sıcaklık ve huzur getirecek.


Kılıç Bitkisi

Paşa kılıcı olarak da bilinen kılıç bitkisi havayı temizleme etkisi olan, bulunduğu ortama gece boyunca oksijen veren, kaktüslerden sonra en dayanıklı bitkilerden biri. Eğer evde havalandırma konusunda problem yaşıyorsanız ve güneş ışığı azsa, kış bitkisi deyince akla gelen ilk bitkilerden kılıç bitkisi evinize kolaylıkla uyum sağlayabilir.


Zamia Bitkisi

Parlak yapraklı bitkileri seviyor ama bu tür bitkilerin bakımının zor olduğunu düşünüyorsanız, sizin için harika bir önerimiz var: Zamia bitkisi. Dayanıklı gövdesi sayesinde bakımı oldukça kolay olan bu bitki, az ışıklı ortamlarda bile uzun yıllar yaşamını sürdürebiliyor. Bakımını yaparken aşırı sulamadan kaçınmanız gereken Zamia kış aylarında evinize ayrı bir hava katacak!


Salon Sarmaşığı

Çok düşük ışıkta, çok az sulamayla bile büyümeye devam edebilen salon sarmaşığı, bakımı oldukça pratik, en çok tercih edilen ev bitkilerinden biri. Eğer evinizde bitki yetiştirmeye yeni başlıyorsanız salon sarmaşığı hem kolay bakımıyla uygun bir seçenek hem de kışa en dayanıklı bitkilerden biri.


Haworthia

Kolay bakımıyla öne çıkan, kışa dayanıklı ve en çok tercih edilen ev bitkilerinden bir diğeri de Haworthia. Güneşi çok da sevmeyen bitki, direkt gün ışığına maruz kaldığında tepki veren oldukça narin bir yapıya sahip. Uzun bir süre güneşte kaldığında kendini kapatan bu bitki çok az suya ihtiyaç duyuyor. Soğuğu seven Haworthia’yı camın önüne koyarak kış aylarında hem kendiniz hem bitkiniz için keyifli bir köşe oluşturabilirsiniz.


Peperomya

Zümrüt dalgası olarak da bilinen Peperomya bitkisi en dayanıklı ev bitkilerinden biri. Yuvarlak ve etli yapraklara sahip olan bitki aydınlık ortamlarda güneşe maruz kalmadan uzun süre yaşayabilir. Evinize farklı bir hava katmak için kışa dayanıklı bir bitki arıyorsanız, peperomya tam size göre!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz