searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Mutfağınızı Sağlıklı Bir Yıl İçin Hazırlayın

İyi bir yaşam için kararlar aldığımız dönemlerde, gündemimizi en çok meşgul eden konulardan biri de beslenme alışkanlıklarımız oluyor. Biz bu yılın beslenme mottosunun “You are what you eat” yani “Ne yiyorsan, o’sun” olmasından yanayız. Çünkü sağlığımızı, psikolojimizi, modumuzu beslenme alışkanlıklarımız doğrudan etkiliyor. Yani aslında ne kadar dengeli ve yeterli beslenirsek, hayattan o kadar verim ve keyif alıyoruz!

Bu yıl evinizde ve yaşamınızda sağlıklı, çevre dostu alışkanlıklara bolca yer açtığınız bir yıl olsun. Bunun için mutfağınızda sizi sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile buluşturacak bir dönüşüme ne dersiniz? Önerilerimize kulak verin:

1 - DOLAPLARINIZI BOŞALTMAKTAN KORKMAYIN

Sağlıklı beslenmeyi tetikleyecek bir mutfak için öncelikle yapmanız gereken, elinizdekileri gözden geçirip, yeni düzeninizde yeri olmayan her şeyi kararlılıkla elemek olacak. Dolapları açın, tarihi geçmiş tüm malzemeleri ve şeker, katkı maddesi, zararlı yağlar gibi içerikleri olan tüm besinlere veda edin. Mutfağınızda sebzeler, yemişler ve tahıllar için yer açın!

2 - SAĞLIKLI VE PAKETSİZ ÜRÜNLER ALIN

Bu yıl iyi beslenmeyi kafanıza koyduysanız yolunuz semt pazarlarına sık sık düşecek demektir. Taze, mevsiminde, paketsiz alışveriş yapabileceğimiz pazarlar, rutin bir şekilde gittiğinizde haftalık bir beslenme planı çıkarmanıza da oldukça yardımcı olacak. Pazardan ihtiyaç kadar alışveriş yapabiliyor olmak size çeşit çeşit sebze meyve alıp zengin öğünler tüketme fırsatı da verecek.

3 - FAYDALI YİYECEKLERİ DEPOLAYIN

Raf ömrü çok da uzun olmayan, yeşillik gibi gıdaları, kısa süre içinde tüketebileceğiniz miktarda almak daima en mantıklı seçenek. Ama patates, soğan, havuç gibi uzun süre saklayabileceğiniz sağlıklı yiyecekleri fazla alıp depolayabilirsiniz. Hızlıca bir şeyler hazırlayabileceğiniz temel malzemeleri evde bulundurmak, sizi dışarıdan yemek söyleme mecburiyetinden kurtaracak.

4 - BUZDOLABINIZI YENİDEN ORGANİZE EDİN

Fazlalıklarınızdan kurtulduğunuza göre, şimdi buzdolabınızı yeniden organize etmenin tam sırası. Buzdolabı kapağında içecekler ve yumurta, ilk rafta saklama kabındaki artık yemekler, altındaki gözde kahvaltılılar gibi, kendinize belli bir düzen yaratın. Elinizin altında hangi malzemelerin olduğunu bildiğinizde ve hepsinin yeri belli olduğunda mutfağınızdaki hakimiyetiniz artacak, iyi beslenmeye bir adım daha yaklaşacaksınız.

5 - YENİ GEREÇLERLE TANIŞIN

Mutfağınıza ekleyeceğiniz yeni işlevsel aletler kesinlikle beslenmeye bakış açınızı değiştirecek. Örneğin bir blender aldığınızda çeşitli çorbalar ve soslar yapmak çok daha kolay olacak. Ya da bir buharlı pişirici ile farklı stilde yemekler yapmaya başlayacaksınız. Bu tür yenilikler sizi mutfakta daima geliştirir, unutmayın.

6 - DAMAK TADINIZI GELİŞTİRİN

Sizi temin ederiz ki damak tadınız geliştikçe iyi beslenme istediğiniz bir günlük yaşam pratiğine dönüşecek. Şekeri ve tuzu yemeklerinizden çıkarıp, baharatlarla yepyeni lezzetler keşfetmeyi deneyin. Ya da tatlı krizlerinizi dindirmesi için mutfağınızda daima organik bitter çikolata bulundurun. Vücudunuz sağlıklı ve iyi besinlere çok hızlı bir şekilde alışacak, beslenme alışkanlıklarınızı damak zevkiniz yeniden şekillendirecek, göreceksiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz