searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

  • Proje *
  • Ad *
  • Soyad *
  • E-mail *
  • Telefon No *

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Şehirde Çocuklar İçin Sanat Aktiviteleri

Tolstoy, ‘Sanat; düşünebilen, gerçeği görebilen, toplumu anlayabilen insanların işidir.’ der. Sanatla iç içe olmak, sanatın bir ucundan tutmak ve onu anlamaya çalışmaksa tam olarak duyarlı ve anlayışlı bir birey olamaya giden yolun başlangıcı. Bir çocuğun küçük yaşlardan itibaren sanatı anlamlandırma çabası içinde olması, Tolstoy’un da dediği gibi, birbirini ve dünyayı anlayabilen bir toplumun temeli.

İstanbul bizler için olduğu kadar, çocuklar için de çeşitli yaratıcı etkinliklerle dolu. Hem birlikte vakit geçirebileceğiniz hem onun yaşıtlarıyla birlikte yaratıcı ve üretken olabilmesini sağlayacak sanat aktivitelerini sıraladık:

AİLECE SANAT- İSTANBUL MODERN

İstanbul Modern, hafta sonu çocukların aileleriyle birlikte katılabileceği eğitim programları gerçekleştiriyor. 2-3 yaş grubundan itibaren çocuklar için öğrenme programları bulunan Modern’de, Değişen Resimler Atölyesi, Dokulu Resimler Atölyesi, Resimlerin Dünyasından Çıkan Kuklalar gibi programlar aylık olarak değişiyor ve çeşitleniyor. Çocuklarla birlikte geçireceğiniz bir hafta sonunda İstanbul Modern’in Ailece Sanat programını incelemekte fayda var.

AKBANK SANAT ÇOCUK ATÖLYELERİ

Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri, yaş grupları için çeşitli aktiviteler sunuyor. Taksim-İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Akbank Sanat’ta heykel, resim, baskı atölyeleri dışında çanta tasarım, kupa boyama ve seramik boyama atölyeleri de mevcut. Güncel olarak, önce Kandinsky’nin eserlerinin gösterildiği, ardından Kandinsky’nin ünlü renk çalışması “Squares with Concentric Circles’ dan esinlenerek magnetler yaptıkları atölye ise çocuklara oldukça sıra dışı bir sanat deneyimi vadediyor.

PERA MÜZESİ ÇOCUK

Pera Müzesi Eğitim Programları, çocuklara güncel sergilerle ilişkili sanat deneyimleri vadediyor. 7-12 yaş grubundaki çocuklar, felsefe atölyesi, dans ve hareket atölyesi, film makinesi, dijital sörf atölyesi gibi öğrenme programlarında, farklı çalışma ve düşünme disiplinlerinde sanatı yorumlamayı öğreniyor. Anaokulu ve ilkokul grupları için, çocukların hep birlikte çalışabileceği atölyeler de mevcut. İşlerini gördükleri sanatçıların desenlerini canlandırdıkları bu atölyeleri mutlaka inceleyin ve birlikte sanatın sonsuz dünyasında bir yolculuğa çıkın.

UNIQ İSTANBUL ÇOCUK ATÖLYELERİ

Uniq İstanbul’daki Wapiyon, Tamirane işbirliği ile çocuklar ve aileleri için oyun ve yaratıcılık atölyeleri düzenliyor. Misyonlarının ‘çocukların eğlenerek öğrenecekleri, birey olarak kendilerini tanıyacakları, beceri ve kavrayışlarını geliştirip zenginleştirecekleri nitelikli ortamlar ve fırsatlar oluşturmak, aynı zamanda bunun süreklilik ve kalıcılığını sağlamak’ olduğunu söyleyen Wapiyon’un mini ressam, drama, kinetik kum, slime, çömlek ve el heykeli gibi atölye programlarını takip etmekte fayda var.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ HAFTASONU EĞİTİM ATÖLYELERİ

2002 yılından beri devam eden Rahmi Koç Müzesi’nin hafta sonu eğitimleri, 3-14 yaş arası çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefliyor. Fenerbahçe Vapuru’ndaki Eğitim Atölyesi’nde gerçekleşen atölyelerde aktiviteler çeşitli: boyama, enerji, film, astronomi, heykel, kukla, denizcilik, dans ve drama. 2009’dan bu yana müze olarak ziyarete açılan Fenerbahçe Vapuru’nda gerçekleşen etkinlik deneyimi, çocuklar için unutulmaz bir anı olarak da akıllara kazınacak nitelikte.

BORUSAN CONTEMPORARY ÇOCUK ATÖLYELERİ

Borusan Contemporary, soyut düşünce ve yaratıcılığı tetikleyen içeriklerde atölyelere ev sahipliği yapıyor. Periliköşk’te Kendi Mitolojimi Yaratıyorum, Canavarlar Ayaklandı, Kolektif Üretim gibi atölyelerle, 5-11 yaş aralığında çocuklar birlikte çalışmaya ve sınırsızca düşünmeye teşvik ediliyor. Düşünce altyapısını kurdukları karakterleri çeşitli materyallerle hayata geçirdikleri bu atölyeleri mutlaka takip etmeli ve çocuğunuz için de bir yer ayırmalısınız!

FENERBAHÇE ÇOCUK DENEYİM KULÜBÜ

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün çocuklar için etkinlikler düzenlediği deneyim kulübünde atölyeler, çocukların, kendi deyişleriyle ‘tüketici bireyden üretici birey’e geçmelerine ön ayak olacak şekilde tasarlanıyor. Çocukların odalarında lamba olarak kullanabilecekleri ahşaptan maket ev yapma; motor, metal gövde ve ayaklardan kendi yürüyen robotlarını inşa etme gibi tasarım ve teknik olarak yeteneklerini keşfedebilecekleri atölyelerinden haberdar olmak için etkinlik takvimlerini mutlaka takip etmelisiniz.

MODA SAHNESİ ÇOCUK ATÖLYELERİ

Kadıköy’deki Moda Sahnesi’nin çocuklar için düzenlediği etkinliklerden biri de Dans Atölyesi. Yılda birkaç kere 4’er haftalık programlar şeklinde planlanan atölyelerde, çocukların kişisel gelişimi, yaratıcılıkları ve iletişimleri esas alınıyor. Tanışma, Yaratım ve Sohbet aşamalarından oluşan çalışmada çocuklar birlikte hareket etmeyi ve enerjilerini fiziksel olarak dışarı atmayı öğreniyor. Özellikle tatil zamanlarında organize edilen bu dans atölyeleri için gözünüz Moda Sahnesi’nin sürekli güncellenen programında olsun. Zira birbirini dinlemeyi ve paylaşmayı öğrenecekleri bu dans atölyeleri çocuklar için önemli bir yaşam deneyimi.

#liveinsinpaş

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz