searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Size İyi Gelecek Sanat Aktiviteleri

Dünyanın en hareketli metropollerinden İstanbul’da sanatsal etkinlikler, bir dönem pandeminin etkisiyle duraklasa da hız kesmeden devam ediyor. Gelin, önümüzdeki günlerde İstanbul’da online ya da sosyal mesafe kurallarına uygun katılım imkanları olan sanat etkinliklerine birlikte göz atalım.

 

Sahnelerde Neler Var?
Normalleşme adımlarıyla beraber sahnede oyun izlemeyi özleyenler için kaçırılmayacak bir önerimiz var. İstanbul’da olmayıp oyun izlemek isteyenleri de unutmadık.

Muamma/ Altıdan Sonra Tiyatro

Muamma; Gaye Boralıoğlu’nun ‘Mübarek Kadınlar’ ve’ Hepsi Hikaye’ isimli öykü kitaplarından, İsmail Sağır’ın dört öyküyü oyunlaştırmasıyla ortaya çıktı. Oyunda her gün Sirkeci garından trene binen ‘Mi Hatice’nin hikayesi 3 kadının ağzından anlatılır. Kasım 2020’de prömiyer yapan, ancak pandemi sebebiyle yalnız iki gösterimde izleyiciyle buluşan Muamma, 10 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21:00’da Kumbaracı50, DotOrmanda sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak. Salonların dışına çıkıp, şehrin en gizemli yerlerinden biri olan ormanda tiyatro heyecanı yaşama fırsatını kaçırmayın deriz. Gidemeseniz de destek bileti alarak zor zamanlar geçiren Altıdan Sonra Tiyatro ekibine destek olabilirsiniz.

 

Kafamda Çıtırtılar / Bellek Online Fest/ Kadıköy Emek Tiyatrosu
Kadıköy Emek Tiyatrosu’nun Mart 2021’den beri 5 ayrı oyunla sahnelediği projesi olan Bellek Online Fest, Haziran ayında da devam ediyor. Adından da anlaşıldığı gibi çevrimiçi olan festivaldeki oyunlardan biri de 28 Haziran Pazartesi akşamı saat 20:30’da izleyebileceğiniz Eller Ayaklar ve Kalpler. Beliz Güçbilmez’in yazdığı, Özge Erdem’in yönettiği oyunda Defne Halman ve Aslı Menaz sahne alıyor. Oyunda içinden geçtiğimiz garip zamanların da etkisiyle unutma ve hatırlama yorgunu kadınların hikayeleri anlatılıyor.

IKSV’de neler var?

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali, Haziran ayında online gösterilecek filmlerle devam ediyor. Passo üzerinden bilet satın aldıktan sonra her gün 21.00’da erişime açılan filmleri belirtildiği sürece izleyebilirsiniz. Eğer siz de bu festival ruhunu evinizde yaşamak istiyorsanız, gösterim takvimini inceleyerek ilginizi çeken filmler için şimdiden biletinizi satın alabilirsiniz! Gösterim takvimini linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

Galerilerde Bizi Bekleyen Sergiler Neler?
Tıpkı tiyatro oyunları gibi sergileri de çevrimiçi ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ziyaret etmek mümkün. Gelin, ilk olarak özlediğimiz gibi sergi gezebileceğimiz etkinliklere göz atalım.

 

Dünya Diye Bir Yer/ İstanbul Modern

5 Kasım 2020’de açılşan Selma Gürbüz’ün Dünya Diye bir Yer isimli sergisi, sanatçının son otuz beş yıllık çalışmalarını içeriyor. Sanatsal üretimine hem doğu hem batı kültüründen öğeleri dahil eden Gürbüz’ün eserlerinde; her iki kültüre ait teknikler, çoğunlukla insan ve hayvan melezi varlıklar olarak karşımıza çıkar. Sergi devam ederken beklenmedik şekilde hayatını kaybeden sanatçının ürünleri 30 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde görülebilir. Sergiyi Salı-Cumartesi 10-18 saatleri arası ücret karşılığında gezebileceğiniz gibi, ‘Sizin Perşembeniz’ uygulaması kapsamında Perşembe günleri ücretsiz de ziyaret edebilirsiniz.

 

İstanbul Modern’de Online Sergiler
İstanbul Modern, pandeminin yarattığı krizi değerlendirip sergilerde duvarları kaldırıyor. Müzenin websitesinde yakın zamanda sanatseverlerle buluşan birkaç sergiyi sanal tur kapsamında online olarak gezebilirsiniz.

İşte, online gezebileceğiniz İstanbul Modern sergileri listesi;
Sanatçı ve Zamanı

Şimdinin Peşinde

Lütfi Özkök: Portreler

 

Dünyaca Ünlü Müzeler Şimdi Evinizde!
Pandemi boyunca dünyaca ünlü müze ve sanat galerinin online ziyaret sistemini geliştirmesi, bu süreçte yaşanan en olumlu şeylerden biri değil mi? Evimizin konforunda, km’lerce uzaklarda yer alan o müze ve sergileri gezmek ve sanata doymak bir telefon uzağımızda! Hangi müzeler diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, o zaman buyrun!

 

British Müzesi

Londra’nın merkezinde yer alan ve dünyanın en ünlü ve en önemli müzelerinden biri olan British Müzesi’nin sanal arayüzüyle eşşiz bir sanatsal gezinti mümkün. Sitede, antik çağlardan bugüne birçok eseri görebilirsiniz. Üstelik her biri için açıklama metinlerine ve seslendirmelere ulaşma imkanınız da var.

 

Van Gogh Müzesi

Amsterdam’da bulunan Van Gogh Müzesi, sanatçının en büyük koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Müzede Vincent van Gogh’un 200'den fazla tablosu, 500 çizimi ve 750'den fazla mektubu bulunuyor. Sanat tarihinin en tanınmış ve etkili sanatçılarından biri olan Vincent van Gogh’un eserlerinin birçoğunu, bu websitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

tags Etiketler: Sanat, Kültür, Aktivite

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz