searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Sömestr İçin En Keyifli Sanat Aktiviteleri

Yorucu bir eğitim döneminin ardından bekledikleri tatile kavuşan çocuklar için tatili çok daha renkli hale getirecek sanat etkinlikleri İstanbullularla buluşuyor! Eğer siz de bu sömestrde İstanbul’da kalacaksanız, ekmek atölyesinden masal etkinliklerine kadar birbirinden renkli atölyelerle çocuklarınızın tatilini çok daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Ayrıca yazımızın sonunda bizi İstanbul dışından takip eden veya evden pek dışarı çıkmak istemeyen çocuklarımız için, birbirinden keyifli evde sanat etkinlikleri hazırladık! Keyifle okumanız dileğiyle…

 

AKM Çocuk Sanat Merkezi

İstanbul’un ikonik kültür sanat merkezi AKM’nin yenilenmesiyle çocuklar için de çok keyifli bir sanat merkezi oluşturuldu. 348 m2’lik bir alanda, farklı yaş grubundaki çocuklar için düşünülmüş pek çok aktiviteye ev sahipliği yapan AKM Çocuk Sanat Merkezi; pazartesi günleri hariç her gün 10:00-18:00 arası hizmet vermektedir.

Ritim ve müzik atölyesi, yaratıcı drama, felsefe, resim, masal, gibi pek çok farklı konuda atölyeler Ocak ayı boyunca da çocuklarla buluşacak. Katılmak istediğiniz atölyelerle ilgili AKM’nin web sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca etkinliklere katılmadan önce, AKM web sitesi üzerinden bilet almanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

 

Kültür A.Ş. Online Etkinlikler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir alt şirketi olan Kültür A.Ş. 2021’den beri çocuklar için pek çok online atölye ve etkinlik düzenliyor. Çocuk tiyatrolarından Pera Müzesi’nin ‘Mürekkepten’ online sergisine, kâğıt süs ve örgü dokuma atölyelerinden sesli kitaplara kadar pek etkinliği çocuklarla buluşturuyor.

Etkinlikler hakkında detaylı bilgiye Kültür A.Ş’nin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul Modern – Ailece Sanat

Hafta sonları çocukların aileleriyle beraber katılabileceği İstanbul Modern Ailece Sanat etkinlikleri, müzede yer alan sergilere paralel içeriklerde düzenleniyor. Bir müze uzmanı ile gerçekleştirilen atölyeler; 2-3 yaş grubu, 4-5 yaş grubu ve 6-10 yaş grubu olmak üzere üç kategoride düzenleniyor.

Atölyelere katılmadan önce online olarak bilet satın alabilirsiniz. Detaylı bilgilere web sitesinden veya İstanbul Modern bilet gişesinden ulaşabilirsiniz.

 

MSA / Küçük Gurme 2 – Benim Ekmeğim

Eğer çocuğunuzun mutfağa bir ilgisi varsa, onu en çok mutlu edecek atölyenin bu olduğundan eminiz! Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) 9-14 yaş arasındaki çocuklar için düzenlediği ‘Küçük Gurme 2 – Benim Ekmeğim’ atölyesiyle, çocuklarınız ekmek yapımının detaylarını öğrenirken mutfakla haşır neşir olacak.

Kendi ekmek hamurunu hazırlayıp bu hamurla üç farklı ekmek pişirmenin keyfini yaşayacak olan çocuklarınız için 2 saatlik bu etkinlik mükemmel bir Pazar günü aktivitesi olabilir!

Atölye hakkında detaylı bilgi edinmek için linke tıklamanız yeterli!

 

Mundo Akademi

18-36 ay ve 3-6 yaş grupları için seviyelerine uygun oyun grubu etkinlikleri düzenleyen Mundo Akademi; bu yaş gruplarının temel motor becerilerini ve sosyal becerilerini geliştirecek aktiviteler düzenliyor. Oyun grubu boyama ve sanat atkinliği ile bitiyor.

6-12 yaş grubu çocuklar için ise 21 kedide sanat tarihi, mandala atölyesi, sulu boya atölyesi ve el yapımı kâğıt atölyesi gibi etkinliklerle çocukları sanatla buluşturuyor. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan bu etkinliklere dilerseniz yüz yüze, dilerseniz de online olarak katılabilirsiniz.

Detaylı bilgi Mundo Akademi’nin web sitesinde sizleri bekliyor!

 

Şehir Tiyatroları – Çocuk Oyunları

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda bu sezon oynayan ‘Bekçi ile Postacı’, ‘Benim Güzel Pabuçlarım’, ‘Bir Gün Ayakkabımın Teki’, ‘Elma Kurdu Kırtık’, ‘Herkes Sihirbaz Olacak’, ‘Karagöz Çiftlik Bekçisi’, ‘Pollyanna’ ve ‘Rüya’ oyunları çocukların beğenisini kazanacak. Oyunlar hakkında detaylı bilgi almak için Şehir Tiyatroları web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evde vakit geçirmek isteyeceğiniz günler için de iki tane evde sanat etkinliği önerimiz olacak.

İstanbul dışındaki illerimizdeki çocuk oyunları için de aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Bursa: http://sehirtiyatrosu.bursa.bel.tr/kategori/oyunlar/cocuk-oyunlari
https://www.instagram.com/bursacocuketkinlik/

İzmir: https://izmircocuktiyatrosu.com/
https://etkinlik.io/izmir/cocuk-tiyatrosu
https://www.instagram.com/izmircocuketkinlikleri/

Ankara: https://etkinlik.io/ankara/cocuk-tiyatrosu
https://www.instagram.com/ankaracocuketkinlik/
https://www.instagram.com/ankara_cocuk_tiyatrosu/

Adana: http://sehirtiyatrosu.adana.bel.tr/oyunlar

 

1- Objelerle Kolaj

*Görsel: www.artbarblog.com

Kolaj yapımı her çocuk için çok yaratıcı ve kişiseldir. Bu oyuna başlamadan bir hafta önce, çocuğunuza oyundan bahsedip birlikte 1 hafta boyunca eşya toplama sürecine girebilirsiniz. Böylelikle ‘büyük etkinlik’ öncesinde, çocuğunuz etrafına daha dikkatli bakacak ve kullanabileceği pek çok objeyi toplayacaktır. Çikolata ambalajlarından kurutulmuş bitkilere, yumurta kutularından kullanılmayan takılara kadar her şey bu oyunda bir malzeme haline gelebilir. Bir hafta boyunca kullanacağınız malzemeleri topladıktan sonra oyuna başlayabilirsiniz.

Oyuna başlamadan önce, kullandığınız tüm malzemeleri türlerine ve boyutlarına göre kaplara ayırın. Kâğıt ürünler, plastik ürünler, takılar, bitkiler vb. şekilde ayırabilirsiniz. Topladığınız ürünler haricinde ayakkabı kutusu kapağı, uhu, bant gibi malzemelere ihtiyacınız olacak. Hepsi hazırsa, artık başlayabilirsiniz!

Öncelikle renkli kağıtlarla kutu kapağınızı kaplayıp ardından tamamen çocuğunuzun yaratıcılığına bırakarak birlikte kutunun içerisinde bir kolaj hazırlayabilirsiniz. Ortaya çıkan her kutunun bir hikayesi olacak… Hazırlaması, üzerine konuşması ve finalde sergilemesi… Tüm aşamaları çok keyifli bir aktivite!

 

2- Tuz Boyama

*Görsel: www.artfulparent.com

Hangi çocuk resim yapmayı sevmez ki? Biraz boya, bolca özgün desen ve kahkaha… Eğer çocuğunuz resim yapmayı seviyorsa, onunla yaptığınız aktivitelere bir yenisini ekleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler sadece tutkal, sulu boya, kâğıt ve sofra tuzu!

Etkinliğinize ilk önce kâğıt üzerine çizmek istediğiniz deseni belirleyerek başlayabilirsiniz. Eğer bir ördek çizmek istiyorsanız, öncelikle bu deseni kâğıda kalem ile çizin. Ardından tutkal sıkarak çizgilerin üzerinden geçin. Tutkal bir kabartı olarak kâğıdın üzerinde kalmalı. Ardından tutkalın olduğu kısımlara bolca tuz dökün. Hatta direkt kâğıdı tuz dolu geniş bir kaba yatırıp desenin tamamen tuz olmasını sağlayabilirsiniz.

Tuz 10 dakika kadar bu şekilde kuruduktan sonra kağıdınızı sakince serpiştirip fazla tuzun dökülmesini sağlayın. Şekliniz tamamen oluştuktan sonra artık sulu boya ile desenlerinizi dilediğiniz şekilde boyayabilirsiniz.

Boyama işleminiz bittikten sonra kağıtlarınızı düz bir zeminde en az 1 gün kadar kurumaya bırakın. Sonrasında çocuklarınızın sanat eserleri hazır!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz