searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Sonbahar Ruhunu Yaşatacak Filmler

Yılın en güzel günleri bizi bekliyor… Elimizde kahve fincanıyla battaniye altında film izlemenin çok daha keyifli bir hal aldığı sonbahar boyunca mevsim ruhunu yaşatacak, kimi zaman hüzünlendirip kimi zaman yüzünüzde bir tebessüm bırakacak birbirinden güzel film önerileri hazırladık. İyi seyirler!

 

When Harry Met Sally / 1989

90’ların başında geçen bu filmde, bir yolculuk esnasında tanışan Harry ve Sally sohbet ederken aynı üniversitede okumalarına rağmen birbirlerini hiç tanımadıklarını fark eder. Daha sonra pek çok şeyden konuşan bu ikili elbette de ilişkiler hakkında da konuşmaya başlar. İkilinin müthiş enerjisini yansıtan, romantik komedinin en iyi örneklerinden biri olan ‘When Harry Met Sally’i izlerken kendinizi bu maceranın içinde bulmak isteyeceksiniz!

 

Stepmom / 1998

Eşiyle ayrılan Luke yeni bir hayata başlar ve yeni tanıştığı sevgilisi Isabel ile beraber yaşamaya karar verir. Bunun yanında hayatını adadığı ve canından çok sevdiği 2 çocuğu da onunla yaşamaktadır. Luke’un çocukları Anna ve Ben, Isabel’in tüm çabalarına rağmen ona ısınamamışlardır ve bir yandan aslında Isabel de onları çok sevmiyordur. Problemler zamanla büyüyecek, Luke’un eski eşi Jackie de bu konuya dahil olacaktır.

 

Autumn in New York / 2000

New York’un en popüler isimlerinden Will Keane, şehirde kadınların karşı koyamadığı oldukça yakışıklı, güçlü ve eğlenceli bir adamdır. Kadınlara karşı genelde acımasız olan Will, bir gün Charlotte Fielding isimli 21 yaşındaki bir genç kızla tanışır. Heyecanlı, özgürlüğüne düşkün, yetişkinlerin dünyasında olmak isteyen Charlotte ile playboy Will arasında sürpriz bir aşk doğar. New York’un birbirinden güzel sonbahar manzaralarını bizlerle buluşturan bu aşk filmini izlerken mevsim ruhunu yaşamaya hazır olun!

 

Sweet November / 2001

Bir gün ehliyet sınavında tanışan Nelson Moss ve Sara, o andan itibaren bambaşka bir hikâyeye sürüklenir. Tam bir işkolik olan tüm hayatını işine adayan Nelson, gerçek bir çılgın olan Sara’ya bir ay boyunca onunla yaşamasını teklif eder. Sara da bunu kabul eder ve aynı evde yaşamaya başlayıp birbirlerine âşık olurlar. Aşkları doludizgin sürerken maalesef Sara kanser olur. Aşkları artık beklenmedik bir acı ve sınavla sınanacaktır…

 

Autumn Sonata / 1978

Bergman’ın klasik sevgisizlik temasını bu kez de bir anne kız ilişkisi üzerinden işlediği Autumn Sonata, tek mekanda geçen “oda sinemasi” filmlerindendir. Filmde Bergman’ın hayat verdiği dünyaca ünlü bir piyanist olan Charlotte, eşini kaybettikten sonra yıllardır görmediği kızı Eva’yı ziyarete ediyor. Böylelikle bitmek bilmeyen çok uzun bir gece boyunca, anne ve iki kızı birbiriyle yüzleşerek bunca yıl erteledikleri her şeyi konuşuyor. Görünüşte sade fakat konusu itibariyle oldukça derin bir hikayeyi anlatan bu filmde, oyunculuklara hayran kalacağınıza eminiz!

 

Far From Heaven (2002)

1950’li yıların Amerika’sında sakin ve oldukça mutlu, herkesin kıskanarak baktığı kusursuz bir aile tablosu düşünün… Çok güzel bir ev, harika bir bahçe… Tüm bu kusursuz tablo bir gün Cathy’nin eşini başka bir adamla görmesiyle sarsılır. Kendi aralarında bunu hiç konuşmazlar ve ortada hiçbir sorun yok gibi devam ederler. Zamanla mutsuzlaşan ve yalnızlaşan Cathy, bahçıvanları Raymond ile dostça bir arkadaşlığa başlar. Birlikte kusursuz bahçede, sonbaharın en güzel renkleriyle çok keyifli sohbetler ederler. Ama zamanla hem evli hem de beyaz bir kadın, siyahi bir erkekle görünmeye başladıkça toplumun olumsuz tepkilerine maruz kalırlar… Whitaker ailesinin yaşadığı bu hikayeyi, sonbaharın en güzel renkleriyle bizlere sunan bu dram filmini izlerken mevsimin tüm romantizmini hissedeceksiniz!

 

BONUS: FİLMEKİMİ!

8-17 Ekim tarihleri arasında sinema severler ile buluşacak Filmekimi’nde bu yılda birbirinden özel filmler sizleri bekliyor olacak! Bu yıl #NeİzlediğinÖnemli sloganıyla yola çıkan Filmekimi kapsamında Cannes’tan ödüllü “Annette”, “6 Numaralı Kompartıman”,ve “Kahraman” gibi pek çok ödüllü filmi izleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da gösterime girecek filmlerle ilgili detaylı bilgi almak ve takvimi incelemek için linke tıklayın!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz