searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Sonbaharın Kamp Rotaları

Doğa yaz mevsiminden sonbahara doğru uykuya geçerken, bizlere sunduğu eşsiz güzellikler ve renklerin tadını çıkartmak için kamp yapmak en güzel aktivitelerden biri! Eğer siz de hafta sonunu doğayla iç içe, huzurlu ve sakin bir tatil ile taçlandırmaktan hoşlanıyorsanız sizin için hazırladığımız kamp rotalarını not almayı unutmayın!

Farklı bölgelerden kamp rotalarını derlediğimiz bu yazımızdaki kamp rotalarını ziyaret etmeden önce, kamp ekipmanlarınızın mevsim koşullarına uygun olup olmadığını ve hava durumunu kontrol etmenizi öneririz. Keyifli okumalar!

Bolu – Yedigöller

Sonbahar kampı denildiğinde akla gelen ilk yer, elbette Yedigöller! Bolu’nun Mengen ilçesine 42 km uzaklıkta bulunan Yedigöller’de toplam 7 adet göl, birçok şelale ve anıt ağaçlar bulunmaktadır. Bölgede yer alan göllerin adı Büyükgöl, Deringöl, Seringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl’dür. Yedigöller’de dilerseniz kamp yapabilirsiniz dilerseniz de bungalov otellerde sonbaharın tadını çıkarabilirsiniz. Sonbaharda doğanın en güzel renklerini sunan Yedigöller, mevsimin ve bölge ikliminin etkisiyle biraz serin olacağından kullanacağınız ekipmanların ve yanınızda götüreceğiniz kıyafetlerin serin havalar için uygun olmasını öneririz.

Beykoz – Polonezköy Tabiat Parkı

İstanbul’dan uzaklaşmadan hafta sonunu doğayla iç içe ve sakin geçirmek isteyenler için Polonezköy Tabiat Parkı harika bir seçenek! Pek çok yaban hayvanına ev sahipliği yapan bu parkta; kızıl geyik, karaca, yaban domuzu, çakal, tilki, sincap, baykuş, saksağan ve daha pek çok yaban hayvanı bulunmaktadır. Ayrıca bitki çeşitliliği bakımından da zengin olan Polonezköy Tabiat Parkı’nda; kızılçam, karaçam, sarıçam, at kestanesi, gürgen, kayın, ıhlamur gibi pek çok ağacı da görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Tüm doğal güzelliklerinin yanı sıra bölgede bulunan piknik alanları, yürüyüş parkuru, bisiklet kiralayabileceğiniz işletmeler, kafe ve restoranların bulunduğunu da söyleyebiliriz.

Kırklareli - İğneada Longoz Ormanları

Kırklareli’nin Demirköy İlçesi, İğneada Beldesi’nde yer alan Longoz Ormanları Milli Parkı, Bulgaristan sınırına yakın Karadeniz sahil şeridinde yer alır. Longoz tipi ormanlık alan, çok fazla yağış alan bölgelerde ilkbahar-kış mevsiminde tabanı sularla kaplı ormanlık alanlardır. Türkiye’nin en özel doğal güzelliklerinden biri olan bu bölgenin güneyinde Saka Gölü, Deniz Gölü, Hamam Gölü, Pedina Gölü ve Mert Gölü ile bu bölgenin etrafını saran sazlıklar, ormanlar bulunmaktadır. Kuzey bölümünde ise Erikli Gölü ve yine ormanlar, sazlıklar bulunmaktadır.

Balıkçılık, doğa yürüyüşü, su sporları, kamp ve daha pek çok aktivite yapabileceğiniz İğneada Longoz Ormanları’nda dilerseniz kendi çadırlarınızda dilerseniz bungalov evlerde konaklayabilirsiniz.

Şavşat – Karagöl

Artvin’in akarsu bakımından zengin olan ve Cittaslow yani ‘sakin şehir’ ünvanına sahip ilçesi Şavşat’ın 25 km uzağında bulunan Karagöl, ladin ve çamların meydana getirdiği yoğun ormanlarla kaplıdır. Bu doğal güzelliklerle sarılı bölge, eşsiz bir doğaya sahiptir ve kamp/karavan turizmi için oldukça uygundur. Geçireceğiniz huzurlu doğa tatilinizi gölde kano veya sandal kiralayarak daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bölgenin yaban hayvanları bakımından çok zengin olduğunu ve bu sebeple gölün etrafındaki yerleşim alanlarından çok fazla uzağa gitmemenizi öneririz. Ayrıca bölge sonbaharda yağışlı olabileceğinden, çadırınızın ve kıyafetlerinizin yağmura dayanıklı olması iyi bir tercih olacaktır.

Kastamonu – Küre Dağları Milli Parkı

Türkiye’de en çok mağaraya sahip milli parkı olan Küre Dağları Milli Parkı, Bartın ve Kastamonu il sınırları içerisinde yer almaktadır. Pek çok yaban hayvanına, 129 kuş türüne ve pek çok doğal güzelliğe sahip bu alanda çok keyifli bir kamp tatili yapabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz bölgede yer alan geleneksel ahşap mimariye sahip evlerde konaklayabilir, bölgeye özel yöresel yemekleri de tadabilirsiniz. Ayrıca Dünya’da geçişi en zor olan Valla Kanyonu’nu da oraya kadar gitmişken görmeden dönmemenizi öneririz.

Erikli Yaylası – Yalova

Hafta sonu İstanbul’dan çok da uzaklaşmadan, şehir dışında doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenler için Erikli Yaylası harika bir rota! Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye Köyü’nde yer alan bu yayla, yaklaşık 600 metre rakıma sahiptir. Akşamları oldukça serin olan yaylada kamp yaparken soğuk havalara hazırlıklı olmanızı öneririz. Ayrıca Çifte Şelaleler, Dipsiz Göl, Delmece Yaylası gibi doğal güzellikleri ziyaret edip doğanın içinde huzurlu bir yürüyüş yaparken, harika fotoğraflar da çekebilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz