searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

  • Proje *
  • Ad *
  • Soyad *
  • E-mail *
  • Telefon No *

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Sürdürülebilir Yaşam İçin Bloglar Ve Instagram Sayfaları

Plastik tüketimini azaltmak, gıda israfından kaçınmak, doğal malzemelerle ev temizliği yapmak gibi konular, hem sürdürülebilirlik hem de sağlıklı yaşam çerçevesinde; biz şehirlilerin gündemini son dönem fazlaca meşgul eden konulardan. Yaşam alışkanlıklarımızı değiştirmek istiyoruz. Çevreye ve gezegene karşı duyduğumuz hassasiyetin, yaşam tarzımızın bir parçası olarak eyleme dökülmesini istiyoruz. Fakat şehrin karmaşası ve yoğun çalışma temposunda bizi tetikleyecek ve yaşamlarımızı dönüştürecek enerjiyi bulmak konusunda zorlandığımız anlar olmuyor değil. Oysa esas olan; ilk adımı atmak ve yavaş yavaş değişimi yakalamak.

Hayatınızı sürdürülebilir çerçevede değiştirmek konusunda size ilham verecek, alışkanlıklarınızı takip etmek konusunda motivasyonunuzu yükseltmeye yardımcı olacak çevre dostu blogları ve Instagram sayfalarını sıraladık:

 

 

1. LITTERLESS

Litterless, Zero Waste felsefesi çerçevesinde hazırlanmış, ihtiyacınız kadar tüketmeniz ve atık üretmemeniz konusunda, hayatınızı dönüştürmenize yardım edecek önerilerle dolu bir blog. Seyahatte, ev temizliğinde, kişisel bakımda nasıl daha çevre dostu ve minimal bir yaklaşım geliştirebilirsiniz ve nereden başlarsınız bilmiyorsanız, Litterless’teki içeriklere mutlaka göz atmalısınız.
https://www.litterless.com/

 

 

2. TRASH IS FOR TOSSERS

Trash is for Tossers, New York’ta yaşayan Lauren Singer’ın Zero Waste yaşam konusunda evde ve hayatın her anında uygulayabileceğiniz tavsiyeleriyle dolu oldukça keyifli bir blog. Yaşam alışkanlıklarınızın aslında ne kadar küçük başlangıçlarla değişebileceği ve bunun çevrede ne kadar büyük değişimlere ön ayak olduğunu bilmek ve bu basit önerileri deneyimlemek için sayfadaki ‘Easy Changes’ bölümünü incelemenizi tavsiye ederiz.
http://trashisfortossers.com/

3. THE RENZ NEST

The Renz Nest, plastiğin zararları neler, plastik tüketiminizi nasıl azaltabilirsiniz gibi güncel sorulara önerilerle cevap veren yeni nesil bir blog. Sayfa, mutfaktan banyoya, bebek bakımından yeme içme alışkanlıklarına, plastiksiz bir yaşama girişte size yol gösterecek ve ilham verecek nitelikte önerilerle dolu.
https://therenznest.com/

 

 

4. WILD MINIMALIST

Wild Minimalist, yaşam şeklinizi ve alışkanlıklarınızı değiştirmek konusunda yardımcı kitler ve doğal malzemelerde dolu, aynı zamanda alışveriş de yapabildiğiniz bir sayfa. Dışarı çıkarken yanınızda taşıyabileceğiniz ve içinde alışveriş filesi, su matarası, çelik pipet gibi tekrar kullanılabilir ürünlerden oluşan Zero Waste kitleri ise hem hayatı ve alışkanlıkları değiştirmede oldukça kolaylaştırıcı hem de ilham verici.
https://wildminimalist.com/

 

 

5. ATIKSIZ EV

Atıksız Ev, Zero Waste konusunda bilgi edinebileceğiniz, sadeleşmek, doğayı korumak ve atıklarınızı azaltmak konusunda küçük ama etkili önerilerle dolu, bu konuda az sayıdaki Türkçe blogdan biri. Zero Waste ile tanıştığınızda aklınızdaki soruların çoğunun cevabına da bu site içerisindeki Soru-Cevap bölümünde ulaşmak mümkün.
http://atiksizev.com/

 

 

6. @zerowastehome

@zerowastehome, atıksız yaşam felsefesi konusunda tüm dünyaya ilham vermiş ve bu konuda yazdığı kitabı 26 dile çevrilmiş Bea Johnson’un Instagram sayfası. Günlük hayatından verdiği örneklerle, kolaylaştırıcı ve faydalı bilgilerle dolu sayfası size ilham verecek.
https://www.instagram.com/zerowastehome/

7. @plasticfreedom

@plasticfreedom, plastiksiz hayat ve plastiğin doğa dostu alternatifleri konusunda ürünler ve önerilerle dolu bir Instagram sayfası. Büyük dönüşümlerin küçük değişikliklerle başladığı konusunda motive olmak için Plastic Freedom’un günlük paylaşımlarını takip etmelisiniz!
https://www.instagram.com/plasticfreedom_/

8. @zerowastenerd

@zerowastenerd Instagram sayfası, günlük alışkanlıklarınız yerine çevre dostu formüllerle hayatınızı tekrar şekillendirmenize imkan verecek öneriler sunuyor. Eğer bu değişiklikleri yapmayı kafanıza koyduysanız, Zero Waste Nerd’ün diş fırçanı değiştir, kağıt havlu yerine kumaştan bezler kullan gibi minik ama etkili görevler barıdıran 30 Days Zero Waste Challenge’ını mutlaka denemelisiniz.
https://www.instagram.com/zerowastenerd/

 

 

9. @_wastelandrebel_

@wastelandrebel, özellikle yiyecek israfı konusunda oldukça bilinçlendirici ve israftan kaçınmanın yolları konusunda yönlendirici bir Instagram sayfası. Pazar alışverişi nasıl yapılırsa yiyecekler ziyan olmaz, plastik poşetler yerine nasıl çantalar kullanılabilir, plastik atıklar çevrede ne gibi zararlara yol açar gibi sürdürülebilir yaşam konulu günlük içeriklerin paylaşıldığı bu sayfadan her gün yeni bir şey öğrenebilirsiniz.
https://www.instagram.com/_wastelandrebel_/

10. @zehirsizev

Zehirsiz Ev, her gün kullandığınız maddelerden zehri, yani kimyasal içerikleri eksiltme hareketi ve Mercan Yurdakuler Uluengin’in Zehirsiz Ev Kitabı’na dayanıyor. Sayfada kendi çamaşır deterjanınızı nasıl yapacağınıza, evi doğal malzemelerle nasıl temizleyebileceğinize, hatta kendi doğal bakım ürünlerinizi nasıl yapabileceğinize dair tarifler mevcut. Özellikle kullandığı ürünleri kendileri üretmeyi seven sürdürülebilir yaşam meraklıları için Zehirsiz Ev takip edilmesi keyifli bir Instagram sayfası.
https://www.instagram.com/zehirsizev/

#liveinsinpaş

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz