searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Telefonunuza İndirebileceğiniz Sosyal Sorumluluk Uygulamaları

Online teknoloji ve inovasyonlar, günlük yaşamın organik birer geliştiricisine dönüştü diyebiliriz. Nasıl yapacağımızı bilmediğimiz her şeyi internette bulduğumuz “nasıl yapılır” videoları ile öğrenir, dünyanın öbür ucundaki hiç bilmediğimiz ülkelerde yolumuzu kolaylıkla bulabilir olduk. Hatta akşamları oturduğumuz koltuktan hiç kalkmadan dünya dillerini anadil konuşurlarından öğrenebiliyoruz.

Akıllı telefonlar ve online alışkanlıklarımızla birlikte sosyal sorumluluk konsepti de yeniden biçimleniyor. Artık telefon uygulamaları üzerinden ihtiyaç sahiplerine yardım etmek, bir sosyal projeyi desteklemek, oraya gitmeden yardımın ve çözümün bir parçası olmak mümkün. Sizin için telefonunuza indirebileceğiniz sosyal sorumluluk uygulamalarından bazlarını inceledik.

 

 

HELP STEPS

Help Steps temelde günlük adımlarınızı sayan bir telefon uygulaması. Gün içinde attığınız adımları her gece 00.00’dan önce uygulama içindeki reklamları izleyerek paraya çevirebiliyorsunuz. Reklamların günlük gelirleri sabit olmadığından, her yeni gün attığınız adımların değeri değişebiliyor. Yardım ettiğiniz kurum-kuruluş-dernek hedef miktarına ulaştığında da bu para hesabına aktarılıyor. Sadece günlük hareketliliğiniz sayesinde birilerine yardımınızın dokunabileceği düşüncesi gerçekten muhteşem!

https://www.helpsteps.app/

 

 

YEŞİL ADIMLAR

İskandinav boya markası Jotun’un projesi Yeşil Adımlar, yürüdüğünüz sokakları haritada boyayan, başka kullanıcıların rotalarını da haritada boyalı olarak görebildiğimiz ve sonuçta da kullanıcıların yürüdüğü her 4 km için 1 ağaç dikilen bir uygulamaydı. Şimdiyse uygulama üzerinden her yürüdüğünüz 4 km için deniz tabanından 10 metrekarelik bir alan temizleniyor. Deniz kirliliğinin ve iklim değişikliğine etkilerinin tehlikeli bir noktaya ulaştığı günümüzde Yeşil Adımlar uygulamasıyla bu doğa dostu hareketin bir parçası olabilirsiniz.

http://jotunyesiladimlar.com/

 

 

GİVİN

Givin, kullanmadığınız eşyaları satıp, kazancınızı uygulamada tanımlı sivil toplum kuruluşlarına gönderebileceğiniz, tamamen iyilik ve fayda üzerine kurulu bir alışveriş uygulaması. Buradan sattıklarını bağışlayabildiğiniz gibi, ihtiyaçlarınız için Givin üzerinden alışveriş yaptığınızda da harcadığınız para aslında bir yardım kuruluşuna gidiyor. Hem ihtiyaçlarınızı giderirken ihtiyacı olan birine yardım edip hem de kullanmadığınız eşyaları iyilik yaparak değerlendirebilirsiniz!

http://www.givin.co/

 

 

SHARE THE MEAL

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı’nın projesi Share The Meal, dünyanın her yerinde açlıkla mücadele etmek için geliştirilmiş. Uygulama üzerinden ihtiyacı olan ailelere, öğrenciler için okullara ya da bir çocuğa günlük yiyecek masrafı 0.50 Dolar üzerinden tek seferlik, haftalık, aylık, yıllık bağışlarda bulunabiliyorsunuz. Desteğiniz sonrasında karşınıza çıkan ekranda destek alan bir çocuğun gerçek fotoğraflarını ve hikayesini görüyorsunuz. Gerçekten çok küçük meblağlarla, telefonunuzda birkaç tuşa basarak bir çocuğu gıdayla buluşturan Share The Meal desteklerini hepimizle şeffaf bir şekilde paylaşıyor ve bizleri de yardıma teşvik ediyor.

https://sharethemeal.org/en/

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz