searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Terra Doğal Yaşam İle Aromatik Yağları Kullanmanın 3 Yolu

İyi yaşam meraklılarının baş ağrısı, stres gibi şikayetlerini hafifletmek, rahatlamak için en çok tercih etti şeylerden biri aromatik yağlar. Hatta biz de bu konuda “Esansiyel Yağlar Baş Ağrısına İyi Gelir mi?” başlıklı detaylı bir içerik yayınlamıştık. Öyle ki yeri geliyor, gün içinde yoğunluktan bunaldığınızda favori aromatik yağınızı çantanızdan çıkarıp koklamak bile size kendinizi iyi hissettirmeye yetiyor.

İyi Bir Pazar Evde online pazar etkinliğimiz için Terra Doğal Yaşam ekibinden Gül, bizle aromatik yağları kullanmanın 3 yolunu paylaşmıştı. Gül aromatik bitkilerden elde edilen yağların bitkilerin özleri olduğunu, bitkilerin ruhu da denilen bu özlerle hem evimize hoş koku verebileceğimizi hem de ruh-beden-zihin dengemizi sağlayabileceğimizi söylüyor.

Eğer siz de kişisel wellness yolculuğunuza aromatik yağlarla eşsiz bir dokunuş katmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı, onları nasıl kullanacağınızı bilemiyorsanız, Terra Doğal Yaşam’ın önerileri tam size göre!

1 - KAMINETO BUHURDAN

Kamineto buhurdan, cam hazne, metal tutacak ve ahşap tea light mumluktan oluşan bir iyi yaşam gereci. Kullanımı ise oldukça basit: Cam hazne içine bir miktar su koyun. Eğer uçucu yağların havaya daha hızlı karışmasını istiyorsanız sıcak su tercih edebilirsiniz. Ardından 5-10 damla aromatik yağı suyun içerisine damlatın, altına tea light mumu yakıp yerleştirin. Unutmayın, kullandığınız mumların kalitesi ve doğallığı, en az aromatik yağlarınki kadar önemli. Bu yüzden Gül mutlaka bitkisel tea light mum kullanılmasını öneriyor.

2 - EL YAPIMI SERAMİK BUHURDAN

Aromatik yağları kullanmanın en çok tercih edilen yollarından biri de el yapımı seramik buhurdanlar. Buhurdanın su haznesini yarıya kadar doldurun ve üzerine 5-10 damla uçucu yağ damlatın. Yağ suyun sıcaklığıyla havaya karışacağı için tea light mumu yakıp buhurdanın altına yerleştirin.

3 - SERAMİK KOLYE

Eğer uçucu yağların şifası her an sizle olsun istiyorsanız geçirgen özellikleriyle kokuyu hapseden seramik kolyeler, her yere taşıyabileceğiniz harika alternatifler. Gün içinde stresli ve karmaşık anlarda dengenizi yakalamanıza yardımcı olacak aromatik yağlardan kolyenize birkaç damla damlatın ve bırakın nefis kokular size iyi gelsin!

Dilerseniz Terra Doğal Yaşam’ın Live in Sinpaş online etkinliğimiz “İyi Bir Pazar Evde” için hazırladığı Aromatik Yağları Kullanmanın 3 Yolu atölye videosuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Hadi siz de evde yeni deneyimlere yer açın!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz