searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

The LifeCo. İle İyi Olmak ve İyi Kalmak için Öneriler

“İyi olmak” nedir? Özellikle yeni normal alışkanlıklara uyum sağlamaya, daha güçlü ve dayanıklı olmaya çalıştığımız bu günlerde “iyi hissetmek ve iyi kalmak” hepimizin ortak çabalarından biri.

15 yıldır kendi iyileşme yolculuğu içerisinde “iyi yaşam” konusunda ilham veren ve kurduğu The LifeCo. ile wellness meraklılarına deneyim ortamları sunan Ersin Pamuksüzer’e göre iyi olmak “çevremizdeki yıpratıcı etmenlerden kurtulup kendimize çeki düzen vermek, yaşama sevincini yeniden kucaklamak”tan geçiyor.

Peki sosyal ilişkilerimizi fiziksel olarak minimuma indirmişken, alıştığımız yaşam çevrelerinden uzaklaşmışken, yaşamın büyük bir kısmı evde geçiyorken kendimizi iyi hissetmek için neler yapmalıyız?

Pamuksüzer, yaşayan bir canlı olarak kendi ayaklarımız üzerinde durmanın ve kendimiz için sorumluluk almanın tam zamanı olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Çevre, beslenme, duygusal ve zihinsel sağlık, hareketlilik. Bu dört konuda kendimizden sorumlu olup, kendimiz için bir başarı reçetesi yazmalıyız.”

Peki daha iyi hissetmek için, sağlıklı ve zinde kalabilmek için, bu dört konuda yapmamız gerekenler neler, Ersin Pamuksüzer’in önerilerine kulak verelim.

Çevre:
● Açık havada yeterince vakit geçiremediğimiz için, gerek çevredeki yeşil alanlarda gerekse evi sık sık havalandırarak temiz hava almak, evin havasını taze ve temiz tutmak çok önemli.
● Havayı temizlemek için evde hava temizleyici cihazlar bulundurmak oldukça etkileyici bir çözüm.
● Birçoğumuz evde kısıtlı bir fiziksel çevre içindeyiz. Bu çevrede mümkün olduğunca kimyasallardan arındırılmış bir temizlik rutini yaratmalı ve doğal ürünler tercih edilmeli.

*Dilerseniz The LifeCo. Shop’un Ev-Temizlik bölümündeki doğal temizlik için ihtiyacınız olan malzemeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Beslenme:
● Bu süreçte beslenirken toksiditeyi azaltmaya özellikle dikkat edilmeli. Mümkünse organik, değilse doğal ve sebze ağırlıklı beslenmeli, koyu yeşil sebzeler vücut direncini arttıracağı için öğünlere mutlaka eklenmeli.
● Hayvansal beslenmeyi minimuma indirmek, bitki bazlı beslenmeye ağırlık vermek de vücudu arındırmak açısından çok önemli.

*Dilerseniz The LifeCo. Shop’un Doğal-Gurme Gıda bölümünü buradan inceleyebilirsiniz.

Duygusal ve Zihinsel Sağlık:
● Bu süreçte herkes kendini biraz sıkışmış ve bunalmış hissedebilir. Fakat bu süreci kaygıyı azaltmak için zihni yeniden gözden geçirmekle değerlendirmek oldukça yapıcı olacak.
● Zihinsel toksiditeyi azaltmak, kendimize en az zihinsel yük yükleyecek varoluşa geçmek çok önemli.
● Keyifli yaşamayı öğrenmek, birlikte “iyi” var olmayı keşfetmek bu süreçten çıkabileceğiniz en büyük kazanımlardan biri olabilir.

Hareket:
● Günlük yaşamda hareketimiz ve mobilitemiz epey azaldı, bu yüzden evde spor yapmak, vücudumuza iyi bakmak, onu çalıştırmak hem sağlık hem de psikoloji açısından oldukça gerekli.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz