searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Uzay Temalı Filmler


Uzay Temalı Filmler Tam Benlik Diyenler Buraya!

İnsanlığın başlangıcından beri uzay ve gökyüzü, bütün medeniyetlerde araştırma ve merak konusu olmuştur. Bu merak da günümüzde fantastik ögelerle birleştirilip bilim-kurgu filmleri olarak karşımıza çıkmıştır.

Geçmişten günümüze kadar yüzlerce uzay temalı bilim-kurgu filmi çekildi ve uzaya karşı ilgisi olan hemen hemen herkes tarafından çok beğenildi. Sinemaya yön verdiği ve yepyeni bir ufuk açtığını söylesek abartmış olmayız.

Uzay temalı filmleri seven herkes için, içinde bilim-kurgu öğeleri de bulunduran, uzayın, gökyüzünün, yıldızların, gezegenlerin ve daha birçoklarının farklı şekillerde işlendiği filmleri sizler için listeledik!

 

Bu Yıl Vizyona Gelecek En iyi Uzay Temalı Filmler

Avatar serisinin merakla beklenen ikinci filmi bu yıl vizyona girecek. 2009'da çıkan Avatar 1'de anlatılan hikayenin devamı olarak beyaz perdeye aktarılacak olan filmin, yönetmen koltuğunda James Cameron oturuyor. Filmin nasıl işleneceği hakkında çok fazla bilgi olmasa da, ilk filmden birkaç yıl sonrasının anlatılacağı ve Pandora'nın okyanuslarının keşfedileceği söyleniyor. Uzay temalı filmler arasında konusu ve işlenişi bakımından çok farklı bir bakış açısı sahip ilk filmin ardından Avatar 2 de hem görsel açıdan hem de hikaye olarak tatmin edici bir tecrübe yaşatacak. Uzay temalı bilim-kurgu temasını seven herkesin izlemesi gereken bir film.

 

Eskilerden Gelen Bir Hikâye

Işıkyılı (Lightyear), animasyon film serisi olan Oyuncak Hikayesi'nin (Toy Story) sevilen karakteri Buzz Lightyear'ın maceralarını anlatıyor. Filmin 17 Haziran 2022'de vizyona girmesi bekleniyor. Buzz Lighyear'ı Marvel filmlerinden de tanıdığımız ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğunda gördüğümüz isim ise daha önce de Oyuncak Hikâyesi (Toy Story) filmlerinde görev almış Angus Maclane. Bütün aileyle izlenebilecek hem uzay temasını işleyen hem de filmleriyle gönlümüze taht kurmuş bir serinin, özlediğimiz karakterini tekrar beyaz perdede görmek oldukça heyecan verici.

 

Atlamamanız Gereken Bir Diğer Vizyon filmi

Şubat ayında vizyona giren ve 5.2 IMDB puanıyla çerezlik bir uzay filmi de Moonfall, Halle Berry, Patrick Wilson, John Bradley, Michael Pena gibi usta oyuncuların da içinde bulunduğu sağlam kadrosuyla beyaz perdeye taşındı. Filmin yönetmenliğini Rolland Emmerich üstleniyor.

Konusu; ayın yörüngeden çıkıp, dünyaya doğru yaklaşması karşısında insanların yaşadıklarını anlatıyor. Dünya büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Gizemli bir güç Ay'ı Dünya çevresindeki yörüngesinden çıkıp, Dünya'ya doğru hareket etmeye başlamasına neden olur.

 

Peki, Bu Filmleri Beklerken Neler İzleyebilirsiniz? İşte Ufkunuzu Genişletecek En İyi Uzay Temalı Film

Bilgimizin hala çok az olduğu uzayla alakalı filmleri yapmak oldukça zor. Uzay filmlerini güzel kılan da bu bilinmezliğin, bize görsel şölenlerle ve sürükleyici hikayelerle aktarılması. Bazen hayran hayran baktığımız bazen anlamadığımız bazen bizi içine çekip her anını yaşatan uzay temalı filmlerin başında kuşkusuz ki 8.6 IMDB puanı ile Interstellar (Yıldızlararası) filmi geliyor. Yönetmenliğini Christopher Nolan'ın yaptığı ve başrollerini Matthew McConaughe ve Anne Hathaway'in paylaştığı, heyecanın, dramın, bilimin ve uzayın en derinine inebildiğimiz soluksuz izleyebileceğiniz bir macera.

Yetenekli ve bilgili bir insan olan Cooper, dünya kaynaklarının tükenmek üzere olduğu dönemde mısır tarlasında çiftçilik yaparak geçimini sağlarken bir grup bilim insanı Cooper’a insanların geleceğini kurtarmak için bir şeye ihtiyaç duyduklarını söylerler. Bu teklifi kabul eden Cooper, bilinmezlere doğru uzay yolculuğuna çıkar. İyi Seyirler!

 

Sizi Uzay Boşluğuna Savuracak Uzay Filmi!

İzlerken soğuk terler akıttığımız, tüylerimizi ürperten, sonsuz karanlık ve sessizlikte savrulur gibi izlediğimiz yine döneminin en başarılı filmlerinden biri olan Gravity (Yerçekimi) IMDB'den aldığı 7.7 puanıyla da bir solukta izlemenizi sağlayacak. Konusunu merak edenler için spoiler vermeden geçemeyeceğiz.

Dr. Ryan Stone, uzay mekiğiyle birlikte ilk kez uzay görevine çıkan bir mühendistir Dr. Ryan Stone, ilk kez uzay görevine gönderilen mühendistir. Ekibiyle seyir halindeyken aniden mekiğe çarpan gök cisimleri yüzünden mekik paramparça olur. Dr. Ryan Stone uzay boşluğunda yapayalnız kalır ve üstelik yeryüzü ile iletişimleri de kesilir. Oksijenleri git gide tükenen Dr. Ryan Stone acaba dünyaya dönebilecek midir? Sorunun cevabını merak edenler için şimdiden iyi seyirler. :)

 

Uzay Temasına Bayılanların Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

Her uzay filmi aksiyona dayalı olarak görülse de aksini ispat eden çok kaliteli işler yapılmıştır. Bunlardan birisi de 8 IMDB puanı ile The Martian (Marslı) filmi. Zaman zaman komik zaman zaman hüzünlü akışıyla farklı duyguları aynı anda yaşayabileceğiniz ve ailenizle de keyifle izleyebileceğiniz bir yapıt. Özellikle son dönemlerde çok fazla konuşulan Mars’ta kolonileşme konusunu işleyen filmde Mars gezegeninde hayatta kalmaya çalışan astronotu konu alınıyor.

DİKKAT SPOİLER İÇERİR!

2035 senesinde Mars’a göreve giden Mark Watney isimli bir astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü zannedilir ve ekibi tarafından terk edilir. Fakat Wayney sanılanın aksine ölmemiştir ve Mars gezegeninde bir başına kalmıştır. Watney, zekasını ve yeteneklerini kullanarak burada hayatta kalmayı ve dünyaya sinyal göndermeyi başarır. NASA ile Uluslararası bilim insanları Watney’in eve dönmesi için uğraşırken ekip arkadaşları tehlikeli bir kararın eşiğine gelir. Tabi bu sırada Watney Mars’ta tek başına ne yapacak?

 

Gelmiş Geçmiş En İyi Uzay Temalı Filmler

Uzay temalı filmlerden bahsederken tabii ki Star Wars (Yıldız Savaşları) filmlerini es geçemeyiz. Bir döneme damgasını vurmuş, uzay ve bilim-kurgu filmlerine yön vermiş, kült sayılan ve dünyada hala inanılmaz hayran kitlelerine hitap eden ödüllü bir film serisi. İlk filmi 1977 yılında ve son filmi de 2019 yılında yayınlanmış olup 45 yıla yayılmış 12 filmden oluşmaktadır. Hikayenin geçtiği evren her geçen gün hem stüdyo tarafından hem de fan kitlesi tarafından genişletilmeye devam ediyor. Yıldız Savaşları evrenine bir kere girdikten sonra istediğiniz yönde hikayeye devam edebilirsiniz.

Biri spoiler mi dedi?

Uzay filmlerinin en çok bilineni ve en klasik olanı olan Star Wars serisi bir grup asi gerillanın aksiyon ve gerilim dolu hikayesi ile başlıyor. Seri içerisinde sürgün, taht kavgaları ve aile arasındaki derin ilişkilerde en ince detaylarına kadar işlenmiş durumda. Hala izlemediyseniz tam zamanı!

Uzay temalı filmler en sevilen bilim kurgu filmleri arasında bulunuyor. Üstelik müthiş konuları ve harika göz zevki seyri sunan görsellerle birlikte günümüzde resmen gerçek uzay havası yaşatıyorlar. Saydığımız tüm filmlere ek olarak Ailen Serisi, Galaksinin Koruyucuları, Marslı, Uzay Yolu, Ay, Yasak Bölge, Avatar gibi farklı uzay temalı filmleri de kesinlikle öneriyoruz. İyi seyirler!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz