searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Yaşam Kalitenizi Yükseltecek Kitaplar

Kitap okumak şehirdeki stresli hayatlarımızda kimi zaman tüm karmaşayı bir süreliğine unutmamıza yardımcı bir kendimizle terapi, kimi zaman da sonunda ilham ve enerjiyle dolduran bir motivasyon eylemi. Voltaire, ‘Sanırım dünyada içimdeki okuma ihtiyacını doyuracak kadar fazla kitap yok.’ der. Romanlar, öyküler, şiirler, biyografiler… İçinde kaybolmak için seçenekleriniz sonsuz. Biz de, hayata bakışınızı değiştirecek ve yaşam kalitenizi yükseltecek küçük bir seçkiyi sizle paylaşmak istiyoruz.

ŞEHİRDEKİLER İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM REHBERİ / SCOTT KELLOG & STACY PETTIGREW / Sinek Sekiz Yayınları

Ekoloji ve iyi yaşam konulu kitaplarını ilgiyle takip ettiğimiz Sinek Sekiz Yayınevi çevirisiyle çıkan Şehirdekiler İçin Sürdürülebilir Yaşam Rehberi, adı üstünde, bizim için bir rehber kitap. Şehirlerde yaşamak kimimiz için bir seçim, kimimiz içinse zorunluluk. Kitapta da toplumun her kesiminden insanın iyi yaşayabilmesi için hep birlikte sorumluluk almamız gerektiğinden söz ediliyor. Doğal kaynakları daha az tüketmek, sürdürülebilir, eşitlikçi ve iş birliğine dayalı bir kültüre yönelmek konusunda neler yapabileceğinizi ve nerden başlayabileceğinizi öğrenmek için,  bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Sinek Sekiz Yayınevi Kitapları

YAŞAM DÖNÜŞÜMDÜR / VICTOR ANANIAS / Doğan Kitap

Yaşam Dönüşümdür, Buğday Derneği kurucusu ve doğa gönüllüsü Victor Ananias’ın Buğday dergisi için yazdığı editör notlarının bir derlemesi. Victor Bodrum’da bir köyde, doğayla iç içe büyümüş. Ekoloji, iyi tarım ve üretim kavramlarıyla çocukluğundan beri iç içe olmuş, nerdeyse tüm besinlerini kendileri ürettikleri, sürdürülebilirliğin esas olduğu bir kültürle yetişmiş, hayatına dokunduğu herkeste iz bırakmış. Victor’un hikayesi Yaşam Dönüşümdür; doğa, insan ve birlikte varoluşumuz konularında bakış açınızı yenileyecek, şüphesiz hayat kalitenizi yükseltecek bir kitap.

Yaşam Dönüşümdür / Idefix

ÇATIŞMA ORTAMINDA BARIŞ DİLİ / MARSHALL B. ROSENBERG / Maya Kitap

Marshall Rosenberg 1940’lı yılların Amerika’sında Yahudi bir ailenin çocuğu olarak şiddetle çok erken yaşta tanışmış. Bir soyadın bile şiddete maruz kalma nedeni olduğunu görmek onu genç yaşlarından itibaren daha barışçıl çözümler aramaya yöneltmiş. Şiddetsiz iletişimin temelinde karşımızdaki ile kurduğumuz etkileşimin bizde yarattığı gerçek duygular ve empatik düşünme var. Kitapta; çatışma çözümleri, iş kültürünün, otoriter yapıların ve düşman resimlerinin dönüştürülmesi, şükran, kabul ve tahammül etme hakkında kapsamlı bölümler bulacaksınız. Çatışma Ortamında Barış Dili, kesinlikle iletişim kurma biçiminizi, yaşam kalitenizi arttıracak şekilde etkileyecek bir kitap.

Çatışma Ortamında Barış Dili / Idefix

HYGGE, LYKKE, LAGOM / LINNEA DUNNE, MEIK WIKING / Pegasus

Hygge, Lykke ve Lagom; bize Danimarkalıların ve İsveçlilerin mutlu ve dengeli yaşama sırlarını anlatıyor. Koltukta kıvrılıp dinlenmenin huzurunu, dostlarınızla güzel bir yemek yemenin keyfini, güneşli bir günde pencereden süzülen ışığın yaydığı neşeyi, Danimarkalılar Hygge ile tarif ediyorlar. Lykke ise Danca’da mutluluk demek. Danimarkalılar’ın neden dünyadaki en mutlu insanlar olduğunu çeşitli örneklerle ve hikayelerle anlatan Mutluluk Araştırmaları Enstitüsü başkanı Meik Wiking, tüm bu tanımların ötesine geçip hayatınızda lykke ve hygge anlar yaratabilmeniz için bu kitaplarda size rehberlik ediyor. Lagom, İsveçlilerin ‘ne çok ne az, tam kararında’ anlamına gelen yaşam felsefesi. Bu kitap hem lagom anlayışının iş-hayat dengesi, yeme-içme, bilinçli tüketim ve tasarım açısından anlamını açıklığa kavuşturuyor hem de sürdürülebilir mutluluğu kendi içimizde bulmamıza yardım ediyor.

Hygge, Lykke, Lagom Kitap Seti / Idefix

YARATMA CESARETİ / ROLLO MAY / Metis Yayıncılık

Bu kitapta Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen ismi Rollo May, yaratıcılık konusunu ilginç bir perspektiften inceliyor. Kaygı olgusuna oldukça önem veren May, değişimin kaygıyla iç içe bir yaratıcılık düzeyinde gerçekleşeceğini, insanların bu yaratıcılık seviyesine erişebilmesi için de bilinçdışı, ilham veren kaynaklara güvenmesi gerektiğini savunuyor. Kendi sınırlarını keşfetme, kabiliyetlerini yaratıcılık çerçevesine yeniden değerlendirme ve yeni bir yaşam kurmakta Rollo May’in Yaratma Cesareti, size ilham verecek ve yardımcı olacak bir kitap.

Yaratma Cesareti / Idefix

BAĞLANMA-AŞKI BULMANIN VE KORUMANIN BİLİMSEL YOLLARI / AMIRE LEVINE, RACHEL HELLER/ Aganta Kitap

Bağlanma, gerçek hayatta aşkın ve ilişkilerin filmlerdeki gibi ‘ve sonsuza dek mutlu yaşadılar’ tadında olmadığından, ilişkileri iyileştirmek için gerçekçi bir bakış açısı geliştirmek gerektiğinden yola çıkıyor. İlişkiye yüklediğimiz büyük önemin tersine, bağlanmanın ardındaki bilim hakkında çok az şey biliyor ve yanlış algıların, efsanelerin esiri oluyoruz.
Bağlanma, ruh sağlığı uzmanları Amir Levine ve Rachel Heller’ın yıllar süren araştırmalarına dayanan verilerle iki insan arasındaki ilişkiye büyüteç tutuyor. Kendinizi ve partnerinizi yakından tanımanıza, kendi karakterinizi ve bağlanma güdülerinizi tanıyarak güven ve huzur dolu, derin ve tatmin edici bir iletişim kurmanıza, ilişkinizdeki çatışmaların kaynağına inip çözüm yollarını fark etmenize yardımcı oluyor.

Bağlanma-Aşkı Bulmanın Ve Korumanın Bilimsel Yolları / Idefix

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz